Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Sandomierza?

Zamiast spędzać czas w domu przed telewizorem, warto wybrać się na wycieczkę w Polskę, by poznać najładniejsze jej zakątki. Bez wątpienia jednym z takich miejsc jest Sandomierz w województwie świętokrzyskim.

Medialna popularność miasta
Sandomierz leży nad Wisłą, tuż przy drodze krajowej nr 77 wiodącej do Przemyśla, a więc z dala od głównych szlaków komunikacyjnych. Mimo to od wielu lat miasto przeżywa prawdziwy najazd turystów, którzy chcą zobaczyć na własne oczy miejsca znane z ekranów telewizora. To właśnie w Sandomierzu bowiem kręcone są główne sceny niezwykle popularnego serialu kryminalnego „Ojciec Mateusz”, tutaj także rozgrywa się akcja powieści Zygmunta Miłoszewskiego „Ziarno prawdy”, której ekranizacja z Robertem Więckiewiczem w roli głównej okazała się kinowym sukcesem. Wycieczki śladami ulubionych bohaterów są oferowane przez sandomierskich przewodników i stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta.

Wspaniała zabytkowa architektura
Osoby znające dobrze dzieje Polski doskonale wiedzą, że Sandomierz ma bardzo bogatą historię, po której zostały liczne pamiątki w postaci pięknych zabudowań. Jednym z najważniejszych zabytków jest zamek królewski z XIV wieku, który został wzniesiony na polecenie króla Kazimierza Wielkiego i pełnił potem funkcję jednej z głównych siedzib polskich władców. Jeśli chodzi o pozostałe zabytki, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Sandomierzu, to są to przede wszystkim: Stary Rynek z renesansowym Ratuszem oraz pięknymi kamienicami,późnoromański kościół św. Jakuba wraz z zespołem klasztornym – na uwagę zasługuje szczególnie ceramiczny portal kościoła oraz witraże autorstwa Jana Frycza z początku XX w., gotycka bazylika katedralna Narodzenia NMP – tu znajduje się obraz Karola de Prevot przedstawiający mord rytualny, który stał się ważną osią fabuły książki Zygmunta Miłoszewskiego, Collegium Gostomianum – dawne kolegium jezuickie z XVII w., jedna z najstarszych szkół średnich w Polsce, Brama Opatowska – doskonale zachowana brama wjazdowa do miasta z XIV w., Dom Długosza – ufundowany został przez znanego historyka w XV w. dla misjonarzy, dzisiaj mieści w swoich murach Muzeum Diecezjalne.

Dużą atrakcją miasta jest Podziemna Trasa Turystyczna o długości 470 m, składająca się głównie z dawnych piwnic kupieckich. Podczas jej zwiedzania można poznać wiele legend związanych z Sandomierzem!

Sandomierz jest jednym z najważniejszych miejsc na mapie turystycznej Polski, dlatego jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji go zobaczyć, czym prędzej powinien nadrobić zaległości. Na wizytę tutaj warto poświęcić czas i wydać pieniądze – jeśli tych ostatnich nie ma zbyt dużo w portfelu, zawsze można się wspomóc niewielką pożyczką. Na przykład korzystając z pożyczki online we Freezl, pieniądze na wyjazd można załatwić już w 15 minut. Zobaczenie całego miasta i poznanie jego wspaniałej historii wymaga czasu, dlatego warto skusić się na nocleg w Sandomierzu. W ostatnich latach powstało tu dużo hoteli i pensjonatów, na turystów czeka też wiele pokoi gościnnych udostępnionych przez mieszkańców.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(70) "Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Sandomierza? - Sandomierz" ["meta_desc"]=> string(167) "Osoby znające dobrze dzieje Polski doskonale wiedzą, że Sandomierz ma bardzo bogatą historię, po której zostały liczne pamiątki w postaci pięknych zabudowań." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(39) "Świętokrzyskie - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(50.67986237532139881523107760585844516754150390625) ["lng"]=> float(21.74692153628119939412499661557376384735107421875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/cH67dcm1qrA" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Sandomierza? - Sandomierz

meta_keys:

meta_desc: Osoby znające dobrze dzieje Polski doskonale wiedzą, że Sandomierz ma bardzo bogatą historię, po której zostały liczne pamiątki w postaci pięknych zabudowań.

watermark:

interesting_places: Świętokrzyskie - atrakcje turystyczne

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/cH67dcm1qrA

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Sandomierza? - Sandomierz

meta_keys:

meta_desc: Osoby znające dobrze dzieje Polski doskonale wiedzą, że Sandomierz ma bardzo bogatą historię, po której zostały liczne pamiątki w postaci pięknych zabudowań.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Osoby znające dobrze dzieje Polski doskonale wiedzą, że Sandomierz ma bardzo bogatą historię, po której zostały liczne pamiątki w postaci pięknych zabudowań.