google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kraina Bobra

Kraina Bobra obejmuje obszar 10 gmin z terenu powiatu wysoko-mazowieckiego i bielskiego, w południowej części Podlasia, położony między brzegami Narwi i Bugu, na granicy z województwem mazowieckim.

Kraina BobraKraina Bobra

fot. krainabobra.eu

To idealne miejsce dla wszystkich, ceniących sobie ciszę i spokój, a także kontakt z dziewiczą naturą. To  także  wspaniała przestrzeń do wypoczynku, polecana w szczególności rodzinom z dziećmi oraz wszystkim, którzy zmęczeni codziennym życiem w zurbanizowanych miastach szukają oazy spokoju, miejsca, które zapewnia regenerację sił witalnych oraz głębokie wyciszenie.

Występowanie  kompleksów leśnych oraz przepływające przez obszar rzeki są wykorzystywane przez wszystkich lubiących spędzać czas aktywnie, na łonie natury i świeżym powietrzu.

Obszar „Krainy Bobra” to doskonałe miejsca do uprawiania wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, m.in.: jazdy konno, spacerów, joggingu, Nordic Walking, czy spływów kajakiem. Zarybione zbiorniki wodne, znajdujące się na tym terenie, są szczególnie doceniane przez wędkarzy.

Tradycyjna kuchnia wsi podlaskiej, oparta na świeżych produktach z „własnego ogródka”, jest niewątpliwie magnesem, przyciągającym wszystkich ceniących zdrową i regionalną kuchnię. Wszechobecność naturalnego środowiska na terenie „Krainy Bobra” to raj dla turystyki aktywnej.

wykorzystano fragmenty publikacji: Katalog Produktów Turystycznych Północno-Wschodniej Polski
Redakcja: Bartłomiej Wolfram
Wydawca: Starostwo Powiatowe w Hajnówce – www.powiat.hajnowka.pl, Fundacja Zielone Płuca Polski – www.fzpp.pl

W plebiscycie na białostoczanina XX wieku wygrał lekarz, ...

Wystarczy pojechać na Podlasie, by zobaczyć drewniane wioski, ...

Sezon rowerowy i bociany mają coś wspólnego - ...

Pałac Branickich w Białymstoku jest zaliczany do najpiękniejszych ...

Mamy Państwu do zaoferowania zwiedzenie najstarszego w Polsce ...

Stolicę Podlasia można zwiedzać przy pomocy audioprzewodników.

atrakcje

https://veturo.pl/article/3267/kraina-bobra-przyroda-aktywny-wypoczynek-tradycyjna-kuchnia/