google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Cypr - Ayia Napa

Do tego znanego i luksusowego kurortu ściągają co roku turyści z całego świata, powodem tego niezwykłego zainteresowania są wspaniałe plaże doskonale nadające się do wypoczynku oraz przebojowe życie nocne zachwycające nawet najzagorzalszych miłośników dobrej zabawy.

Cypr - Ayia NapaAyia Napa, Cypr

fot. mat. prasowe

Wśród ludzi poszukujących rozrywki i wspaniałego relaksu w basenie Morza Śródziemnego utarło się przekonanie, że najlepsze rozrywkowe kurorty to Ibiza albo Ayia Napa. Miasto słynie bowiem z egzotycznych klubów nocnych, dyskotek i zabawy do białego rana, po której można wypoczywać na świetnie przygotowanych plażach oraz w hotelowych basenach. Kurort jest również rajem dla miłośników sportów wodnych, a południowo-cypryjski klimat zapewnia wspaniałe warunki do surfowania, żeglowania, nurkowania i kąpieli.

Dla strefy turystycznej z luksusowymi hotelami, restauracjami i dyskotekami kontrastem jest starsza dzielnica, w której można znaleźć zabytki pamiętające czasy świetności imperium bizantyjskiego. Miasto leży w południowej części Cypru, 40 km na wschód od Larnaki, a w przeszłości było niewielką wioską rybacką, która przekształciła się we wspaniały kurort.

Prawdziwą oazą spokoju wyłaniającą się ze zgiełku nocnych dyskotek są zabytki, z których XVI-wieczny klasztor Ayia Napa okolony murem obronnym został  zaprojektowany przez weneckich architektów. Kościół częściowo wydrążony jest w skale i położony na niewielkim wzgórzu z zachwycającym widokiem na godne sfotografowania morze. Turyści z dziećmi mogą spędzić niezapomniane chwile w Parku Dinozaurów, w wolnej chwili można zajrzeć do Muzeum Marinistycznego, w którym znajdują się zaskakujące pamiątki z czasów historycznych. Popularnością wśród turystów wypoczywających w kurorcie cieszy się kojący w upalne dni cudowny park wodny z licznymi i ciekawymi atrakcjami, które z pewnością usatysfakcjonują całe rodziny wypoczywające nad morzem. Większość dnia wczasowicze spędzają jednak na plaży Nissi, do której prowadzi wspaniała aleja o tej samej nazwie. Wypoczywają na niej setki letników, natomiast spędzanie urlopu w tym miejscu można sobie urozmaicić licznymi atrakcjami związanymi ze sportami wodnymi. Po upalnym dniu można zasiąść w którejś z restauracji i popijając lokalne wino podziwiać piękny widok na rozgrzane morze.

Larnaka dla większości turystów to nie tylko baza ...

Cypryjska kuchnia ma tradycje zapożyczone zarówno z kuchni ...

Gościnni mieszkańcy gór, wspaniałe krajobrazy i dzika, niczym ...

https://veturo.pl/article/3333/cypr-ayia-napa-zabytki-ciekawe-atrakcje-wypoczynek/