Ayia Napa, Cypr

Cypr – Ayia Napa – atrakcje turystyczne

Do tego znanego i luksusowego kurortu ściągają co roku turyści z całego świata, powodem tego niezwykłego zainteresowania są wspaniałe plaże doskonale nadające się do wypoczynku oraz przebojowe życie nocne zachwycające nawet najzagorzalszych miłośników dobrej zabawy.

Wśród ludzi poszukujących rozrywki i wspaniałego relaksu w basenie Morza Śródziemnego utarło się przekonanie, że najlepsze rozrywkowe kurorty to Ibiza albo Ayia Napa. Miasto słynie bowiem z egzotycznych klubów nocnych, dyskotek i zabawy do białego rana, po której można wypoczywać na świetnie przygotowanych plażach oraz w hotelowych basenach. Kurort jest również rajem dla miłośników sportów wodnych, a południowo-cypryjski klimat zapewnia wspaniałe warunki do surfowania, żeglowania, nurkowania i kąpieli.

Dla strefy turystycznej z luksusowymi hotelami, restauracjami i dyskotekami kontrastem jest starsza dzielnica, w której można znaleźć zabytki pamiętające czasy świetności imperium bizantyjskiego. Miasto leży w południowej części Cypru, 40 km na wschód od Larnaki, a w przeszłości było niewielką wioską rybacką, która przekształciła się we wspaniały kurort.

Prawdziwą oazą spokoju wyłaniającą się ze zgiełku nocnych dyskotek są zabytki, z których XVI-wieczny klasztor Ayia Napa okolony murem obronnym został  zaprojektowany przez weneckich architektów. Kościół częściowo wydrążony jest w skale i położony na niewielkim wzgórzu z zachwycającym widokiem na godne sfotografowania morze. Turyści z dziećmi mogą spędzić niezapomniane chwile w Parku Dinozaurów, w wolnej chwili można zajrzeć do Muzeum Marinistycznego, w którym znajdują się zaskakujące pamiątki z czasów historycznych. Popularnością wśród turystów wypoczywających w kurorcie cieszy się kojący w upalne dni cudowny park wodny z licznymi i ciekawymi atrakcjami, które z pewnością usatysfakcjonują całe rodziny wypoczywające nad morzem. Większość dnia wczasowicze spędzają jednak na plaży Nissi, do której prowadzi wspaniała aleja o tej samej nazwie. Wypoczywają na niej setki letników, natomiast spędzanie urlopu w tym miejscu można sobie urozmaicić licznymi atrakcjami związanymi ze sportami wodnymi. Po upalnym dniu można zasiąść w którejś z restauracji i popijając lokalne wino podziwiać piękny widok na rozgrzane morze.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(64) "Cypr - Ayia Napa - ciekawe atrakcje, kurort, zabytki, wypoczynek" ["meta_desc"]=> string(85) "Ayia Napa - atrakcje i zabytki cypryjskiego kurortu wypoczynkowego - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "mat.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(34.9891102244063034731880179606378078460693359375) ["lng"]=> float(33.99787902358590230278423405252397060394287109375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "CYP" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Cypr - Ayia Napa - ciekawe atrakcje, kurort, zabytki, wypoczynek

meta_keys:

meta_desc: Ayia Napa - atrakcje i zabytki cypryjskiego kurortu wypoczynkowego - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: mat.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Cypr - Ayia Napa - ciekawe atrakcje, kurort, zabytki, wypoczynek

meta_keys:

meta_desc: Ayia Napa - atrakcje i zabytki cypryjskiego kurortu wypoczynkowego - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat.red.

meta_desc: Ayia Napa - atrakcje i zabytki cypryjskiego kurortu wypoczynkowego - poleca veturo.pl