google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Praska wieża telewizyjna

Tower Park Praha, nadajnik telewizyjny stojący w praskiej dzielnicy Žižkov jest nie tylko najwyższą budowlą w mieście, lecz także najwyższą platformą widokową w Czechach.  

Praska wieża telewizyjnaPraska wieża telewizyjna

fot. Michał Fic

Mierzy 216 metrów, zbudowany został w latach 1985 - 1992 według projektu architektów Václava Aulickiego i Jiřego Kozáka. Dzięki rozległej renowacji w roku 2012, obiekt wyróżnia się niezwykłym, nowoczesnym designem. Cała konstrukcja waży około 2 200 ton. Po wieży w górę i w dół pełznie 10 olbrzymich niemowlaków – rzeźb autorstwa Davida Černego.

Panorama roztaczająca się z obserwatorium, przy dobrej widoczności, sięga nawet stu kilometrów.  Rozciąga się stąd także niezwykły widok na całe miasto, który można podziwiać zarówno w dzień, jak i w nocy, ponieważ platforma widokowa jest czynna aż do północy. Na gości czekają też dodatkowe atrakcje – wiszące fotele, tzw. bubble chairs, w których można zrelaksować się słuchając odgłosów natury - śpiewu ptaków w parku Stromovka, czy szumu wody w Wełtawie, jak również  filmy wideo prezentujące atrakcje turystyczne Pragi i całych Czech.

Na wysokości 66 metrów ulokowana jest restauracja Oblaca, z której delektując się przysmakami czeskiej kuchni, turyści podziwiają panoramę Pragi. Wyjątkową, luksusową atrakcją jest zakwaterowanie w sześciogwiazdkowym apartamencie One Room Hotel, znajdującym się także na wysokości 66 metrów.

Tower Park Praha otacza piękny park. W najbliższych latach ma powstać tu małe pole golfowe, miejsca na piknik, place zabaw dla dzieci i ruchoma scena z widownią.

Czeskie ośrodki narciarskie szykują się do otwarcia sezonu ...

Ochłodziło się, wcześniej zapada zmrok, zbliża się dzień ...

Mikulov, malownicze miasteczko winiarskie ulokowane jest na południu ...

Czy chcielibyście spędzić noc w łożu z baldachimem, ...

Planujesz w wakacje wycieczkę do Czech? W takim ...

Wydarzenia turystyczne

https://veturo.pl/article/3404/praga-wieza-telewizyjna-ciekawostki-zwiedzanie-czechy/