Wintercamp 2017 w tym roku ze specjalną edycją Family

W połowie lutego ponad 300 miłośników gór zamieszka na kilka dni na polu namiotowym pod Turbaczem. Tam pod opieką instruktorów i ratowników GOPR szkolić się będą m.in. w zakresie bezpiecznego poruszania się zimą w górach, awaryjnego obozowania w śniegu, skitouringu oraz pierwszej pomocy. Praktyczne szkolenia, spotkania z himalaistami, zawody i wyjątkowa atmosfera – to wszystko czeka na uczestników VIII edycji zimowego biwaku szkoleniowego Wintercamp. Wydarzenie wspiera m.in. marka Dare 2b wraz z teamem swoich sportowców.

W tym roku odbędą się 2 turnusy: 16-19 i 20-23 lutego. Organizatorzy po raz pierwszy przygotowali także specjalny program dla całych rodzin, który zrealizowany zostanie podczas edycji specjalnej – Wintercamp Family w dniach 23-26 lutego. Nadal można wysyłać zgłoszenia! Wszelkie informacje znajdują się na stronie: www.wintercamp.pl.

Wintercamp to wyjątkowa pozycja w kalendarzu zimowych imprez. Pięć bloków profesjonalnie prowadzonych szkoleń ma na celu poszerzenie praktycznych umiejętności, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa podczas zimowych aktywności w górach. Uczestnicy poćwiczą w praktyce poruszanie się zimą w górach przy użyciu rakiet, raków i skitour’ów, zbudują jamy śnieżne i poznają tajniki biwakowania w trudnych warunkach zimowych. Profesjonalna kadra złożona z ratowników GOPR, alpinistów, sportowców i szkoleniowców przeprowadzi także szkolenia lawinowe oraz warsztaty dotyczące sprzętu, ratownictwa i przetrwania w górach.

Instruktorzy doradzą również jaki sprzęt outdoorowy warto zabrać ze sobą na zimową wyprawę oraz jakie rozwiązania mogą zapewnić bezpieczeństwo i znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie w górach. Każdy uczestnik będzie miał okazję poznać i przetestować w warunkach terenowych najnowsze rozwiązania i technologie oferowane przez firmy outdoorowe. Biwak odbędzie się dzięki wsparciu partnerów stowarzyszonych w Polish Outdoor Group, takich jak: Dare 2b, Jack Wolfskin, Petzl, The North Face, Woda Góry Las, Adventure24, Ratunek, Pajak, VMG, Camp, Primus, Brunton i wielu innych.

Największą nowością w tym roku jest zupełnie nowy program – Wintercamp Family. Będzie to dodatkowa edycja biwaku przygotowana specjalnie dla dorosłych z dziećmi. Rodzinny klimat zimowej przygody w połączeniu ze szkoleniami i zabawami to absolutnie unikalna propozycja dla całych rodzin. Rodziny przekonają się, że można bezpiecznie poruszać się w górach z dziećmi. Jednym z warunków jest odpowiedni ubiór. Szeroką propozycję odzieży zimowej dla całych rodzin ma w swojej ofercie marka Dare 2b, która zapewnia wsparcie sprzętowe imprezy.

Wintercamp to także masa dodatkowych atrakcji. Codziennie odbywać się będą warsztaty ze wspinaczki lodowej prowadzone na specjalnie przygotowanej ścianie lodowej, która dzięki sprzyjającym, mroźnym, zimowym warunkom będzie w tym roku jeszcze większa. Wieczorami w ciepłej sali schroniska odbywać się będą spotkania z gośćmi specjalnymi, wśród których znajdą się takie sławy światowego himalaizmu jak zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, Krzysztof Wielicki, czy zdobywca ośmiotysięczników Gaszerbrum I i K2, Janusz Gołąb. Poranny rozruch biegowy poprowadzi Paweł 'Pigmej’ Krawczyk, a porad skitourowych będzie udzielać Iwona Januszyk, utytułowana zawodniczka, która sezon 2016 zakończyła na 2 miejscu w Pucharze Polski w skitouringu. Paweł i Iwona są członkami Dare 2b Team.

Nie zabraknie także tradycyjnego ogniska z kiełbaskami, zawodów i gier terenowych. Przede wszystkim nie zabraknie jednak zimowej aury i tworzonej przez uczestników – pasjonatów górskich wrażeń – niepowtarzalnej atmosfery.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(55) "Wintercamp 2017 w tym roku ze specjalną edycją Family" ["meta_desc"]=> string(235) "W połowie lutego ponad 300 miłośników gór zamieszka na kilka dni na polu namiotowym pod Turbaczem. Tam pod opieką instruktorów i ratowników GOPR szkolić się będą m.in. w zakresie bezpiecznego poruszania się zimą w górach" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(49.54261059454889704056768096052110195159912109375) ["lng"]=> float(20.111417767586299731874532881192862987518310546875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Wintercamp 2017 w tym roku ze specjalną edycją Family

meta_keys:

meta_desc: W połowie lutego ponad 300 miłośników gór zamieszka na kilka dni na polu namiotowym pod Turbaczem. Tam pod opieką instruktorów i ratowników GOPR szkolić się będą m.in. w zakresie bezpiecznego poruszania się zimą w górach

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wintercamp 2017 w tym roku ze specjalną edycją Family

meta_keys:

meta_desc: W połowie lutego ponad 300 miłośników gór zamieszka na kilka dni na polu namiotowym pod Turbaczem. Tam pod opieką instruktorów i ratowników GOPR szkolić się będą m.in. w zakresie bezpiecznego poruszania się zimą w górach

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: W połowie lutego ponad 300 miłośników gór zamieszka na kilka dni na polu namiotowym pod Turbaczem. Tam pod opieką instruktorów i ratowników GOPR szkolić się będą m.in. w zakresie bezpiecznego poruszania się zimą w górach