Kuba

Wyspa jak wulkan gorąca, czyli niezapomniane wakacje na Kubie

Kuba – stosunkowo niewielka, ale budząca od lat wielkie emocje wyspa położona na Morzu Karaibskim. Słynie z cygar i innych używek, a także niezwykłych, aczkolwiek dość kontrowersyjnych postaci. Ciepły klimat, liczne zabytki, ciekawi ludzie i architektura - to wszystko sprawia, że Kuba od lat jak magnes przyciąga turystów, pragnących poznać jej tajemnice. Wakacje na Kubie to marzenie, które z całą pewnością warto zrealizować. Jak to zrobić? Podpowiadamy poniżej.

Wczasy na Kubie z biurem podróży
Najlepiej wybrać się na Kubę z renomowanym biurem podróży takim jak http://www.wezyrholidays.pl/. Wykupienie wycieczki u sprawdzonego touroperatora daje gwarancję kompleksowej organizacji wyjazdu, począwszy od przelotu, poprzez zakwaterowanie, wyżywienie, transport i wycieczki lokalne, po opiekę profesjonalnego przewodnika i rezydenta. Biuro podróży pomaga również w uzyskaniu tzw. karty turystycznej, będącej odpowiednikiem wizy. Nierzadko jej cena zawarta jest już w koszcie wycieczki i jest dostarczana Klientowi wraz ze wszystkimi dokumentami turystycznymi.

Co warto zobaczyć na Kubie

Kuba to kraj niezwykły, pełen interesujących miejsc i zabytków. Przebywając na tej urokliwej wyspie, z pewnością warto odwiedzić Hawanę, obfitującą w liczne atrakcje. Wiele budynków w tym mieście wykonanych jest z białego wapienia, powstałego z koralowców. Do najstarszych, wartych zobaczenia budowli, należą strzegące portu warownie. Koniecznie trzeba też obejrzeć katedrę, klasztor Santa Clara i kościoły z XVI i XVIII wieku. Druga strona Hawany – Vedado, to postmodernistyczne centrum miasta z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Znajduje się tu wiele muzeów, gmachy ministerstwa i pozostałe instytucje użyteczności publicznej.

Innym miastem, które warto uwzględnić podczas zwiedzania, jest Trinidad, nazywany „klejnotem Kuby”, charakteryzujący się niepowtarzalnym klimatem i charakterem architektury, dzięki czemu zresztą został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Dachy pokryte czerwoną papą, zabytkowe rezydencje w stylu kolonialnym i brukowane, wąskie uliczki tworzą niesamowity klimat tego miasta.

Wypoczynek na plaży

Kuba słynie również z piaszczystych, czystych plaż i turystycznych kurortów, tłumnie odwiedzanych każdego roku przez turystów. Największym z nich jest Varadero położony w północno-wschodniej części kraju. To częsty cel wycieczek na Kubę organizowanych przez biura podróży. Miejscowość charakteryzuje się licznymi hotelami i pensjonatami oraz aż kilkudziesięcioma miejscami wydzielonymi specjalnie do nurkowania. W Varadero kwitnie imprezowe życie nocne. Liczne restauracje, kluby nocne, kafejki na świeżym powietrzu są tłumnie odwiedzane przez turystów. W mieście tym warto także zobaczyć Jaskinie Pirackie, w których według legendy do dziś ukryte są złupione przez piratów drogocenne skarby.

Inną popularną miejscowością turystyczną, słynącą ze złotych plaż, lazurowego morza i drinków pod palmami, jest Holguin. Oprócz atrakcji typowo wypoczynkowych kurort słynie z wielu zabytków. Odwiedzając ją, warto zobaczyć muzea, np. Museo Provincial de Historia, katedrę de San Isidro de Holguin czy też Parque Calixto Garcia.

Nurkowanie na Kubie

Ta stosunkowo niewielka wyspa obfituje w niesamowite krajobrazy oraz bogactwo fauny i flory. Znajdują się tu liczne rezerwaty, które chronią wiele rzadkich gatunków i okazów zwierząt, np. kormorany oraz pelikany. Jest też wymarzonym miejscem dla płetwonurków. Kuba to również idealne miejsce dla miłośników nurkowania. Oprócz wspomnianego wyżej Varadero, godnym polecenia miejscem dla nurków jest również Cayo Coco. Rafa koralowa licząca aż dziesięć kilometrów, w której znajdują się setki różnorodnych wodnych gatunków zwierząt i roślin powoduje, że osoby nurkujące mogą podziwiać różnobarwne i rzadkie okazy ryb.

Kiedy jechać na Kubę

Kiedy najlepiej pojechać na Kubę? Ze względu na lokalizację wyspy i strefę klimatyczną, wyróżnia się tutaj okres pory deszczowej i suchej. Pora deszczowa trwa od maja do października, aczkolwiek nie jest zbyt uciążliwa. Deszcz zazwyczaj nie jest intensywny i pada przez około 20 minut dziennie. Z kolei od września do listopada istnieje ryzyko powstawania huraganów, nie jest ono jednakże zbyt wysokie, więc w okresie tym wielu turystów przyjeżdża na Kubę. Pora sucha trwa natomiast od listopada do kwietnia, jednakże i w tym okresie możliwe jest wystąpienie ulewnych deszczy.


Powered by GetYourGuide

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(69) "Wyspa jak wulkan gorąca, czyli niezapomniane wakacje na Kubie - Kuba" ["meta_desc"]=> string(115) "Wakacje na Kubie to marzenie, które z całą pewnością warto zrealizować. Jak to zrobić Podpowiadamy poniżej." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(7) "op.red." ["latlng"]=> array(4) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(22.04328488426990162452057120390236377716064453125) ["lng"]=> float(-79.45312498893889596729422919452190399169921875) ["zoom"]=> int(7) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "CUB" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Wyspa jak wulkan gorąca, czyli niezapomniane wakacje na Kubie - Kuba

meta_keys:

meta_desc: Wakacje na Kubie to marzenie, które z całą pewnością warto zrealizować. Jak to zrobić Podpowiadamy poniżej.

watermark:

interesting_places:

author: op.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wyspa jak wulkan gorąca, czyli niezapomniane wakacje na Kubie - Kuba

meta_keys:

meta_desc: Wakacje na Kubie to marzenie, które z całą pewnością warto zrealizować. Jak to zrobić Podpowiadamy poniżej.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: op.red.

meta_desc: Wakacje na Kubie to marzenie, które z całą pewnością warto zrealizować. Jak to zrobić Podpowiadamy poniżej.