google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Dlaczego warto odwiedzić Maderę?

Położona u północnych wybrzeży Afryki, na oceanie Atlantyckim, Madera została odkryta przez portugalskich kolonizatorów już w XV wieku. Słynie z upraw trzciny cukrowej i winorośli, a także wyrobu słynnego wina, które cenią koneserzy na całym świecie. Zapierające dech w piersiach widoki piętrzących się gór i bezkresnego oceanu a także wawrzynowych lasów, sprawiają że każdy zakocha się w tym miejscu i będzie chciał tutaj wrócić. Najwyższy szczyt Pico Ruivo ma 1862 m n. p.m, dlatego znajdą tu także coś dla siebie amatorzy pieszych wędrówek po górach. Przyrodę wulkaniczną można podziwiać także wybierając się na spacer wśród lewad - sieci kanałów irygacyjnych.

Dlaczego warto odwiedzić Maderę?Madera, Portugalia

fot.mat.prasowe

Dodatkowym atutetem tego kierunku podróży jest to, że na wyspę polecieć można bez paszportu. Ponieważ Madera należy do Portugalii, dzięki przynależności do strefy Schengen wystarczy dowód osobisty.

Jakie miejsca warto zobaczyć na Maderze?
Na Maderze jest niezliczona ilość miejsc które warto jest zobaczyć. Wielu fanów piłki nożnej wie, że to miejsce, gdzie urodził się Cristiano Ronaldo, więc oni z pewnością swoje kroki skierują do muzeum poświęconemu słynnemu piłkarzowi, pochodzącemu z Madery, gdzie obejrzą kolekcję jego imponujących trofeów. Z pewnością warto wybrać się także do Muzeum Historii Madery w Funchal, czyli stolicy wyspy. Tam można dowiedzieć się wszystkiego o jej wulkanicznym pochodzeniu, kolonizacji, napaści przez piratów, a także odwiedzić sklep z regionalnym rękodziełem i pamiątkami z wyspy.

Dużą atrakcją będą także tematyczne ogrody, w których zobaczyć można rośliny występujące na Maderze. Dla dzieci atrakcją może być także Muzeum Wieloryba, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o tych największych morskich ssakach, które można spotkać u wybrzeży Madery. Koniecznie, będąc na Maderze trzeba odwiedzić ogród botaniczny, gdzie zobaczymy rośliny charakterystyczne dla Makronezji, przede wszystkim strelicje, a także gatunki tropikalnych ptaków. Całą rodziną można wybrać się także do parku rozrywki na Maderze.

Madera zachwyca przede wszystkim swoimi krajobrazami. Dlatego to idealne miejsce dla globtroterów, chcących rozkoszować się bujną fauną i florą wyspy wpisanej do Światowego Dziedzictwa Unesco. To miejsce zarówno na aktywny wypoczynek, jak i leniuchowanie na plaży stworzonej ze sprowadzonego z Sahary piasku.

Więcej ciekawych miejsc na tej wyspie znajdziecie w spisie TOP 10 atrakcji na Maderze stworzonej przez blog podróżniczy Ready for Boarding.

O Aveiro, leżącym 60 kilometrów na północ od ...

Coimbra, obok znajdującego się na północy Guimaraes, jest ...

W Portugalii ręcznie malowane i szkliwione płytki ceramiczne ...

Parque Nacional da Peneda-Gerês jest jedynym obszarem w ...

Jedna z najpiękniejszych plaż Portugalii znajduje się niedaleko ...

https://veturo.pl/article/3636/co-robic-na-maderze-10-top-atrakcji/