atrakcjewgdansku

Atrakcje dla dzieci w Gdańsku – Co warto zobaczyć ?

Gdańsk to miasto położone nad Morzem Bałtyckim, które przyciąga wielu turystów, których spora część przyjeżdża tutaj z dziećmi. Oczywiście, w sezonie letnim sporo czasu można spędzić po prostu na plaży, jednak z pewnością przyjdzie taki moment, że będziemy chcieli zobaczyć chociażby stare miasto. Zobacz listę wybranych atrakcji, które warto odwiedzić ze swoimi pociechami.

Atrakcje dla dzieci w Gdańsku

  1. Ośrodek Kultury Morskiej to miejsce nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Tutaj każdy może poczuć się jak prawdziwy kapitan statku. Mamy możliwość posterować modelami statków pływających w basenie. Na początku dzieci przebierają się w stroje marynarzy, poznają życie portu, mogą spróbować swoich sił za kierownicą wózka widłowego i spróbować załadować towar do kontenera, a na końcu mogą nawet wywołać falę tsunami. Przez batyskaf dzieci dotrą do wraku, który leży na dnie wirtualnego morza. Dzieci mogą nauczyć się alfabetu morsa oraz spróbować nadać komunikaty w tym języku. Na kolejnym piętrze kolejna wystawa przedstawia 40 lodzi z całego świata. Na ostatnim piętrze znajduje się restauracja oraz taras widokowy. Wizyta w takim miejscu to niesamowite przeżycie dla dzieci.
  2. Centrum Hewelianum to kolejna atrakcja dla dzieci, którą warto zobaczyć. To nowoczesne i interaktywne centrum edukacji. Jest tu kilka wart uwagi wystaw: Energia, Niebo, Słońce, Laboratorium Pana Kleksa czy w 80 minut Dookoła Świata.
  3. Koło Widokowe czyli Wielki Młyn Diabelski. Przy pięknej pogodzie jesteśmy w stanie dostrzec Trakt Królewski, bursztynowy stadion, a nawet Hel. Przejazd kołem trwa około 15 minut.
  4. ZOO czyli Miejski Ogród Zoologiczny to atrakcja całoroczna. Znajduje się tutaj ponad 200 gatunków zwierząt, a niektóre z nich już nie występują w naturalnych warunkach, a ogród ten jest dla nich szansa na przetrwanie. Wizyta tutaj to świetna lekcja dla dzieci, dzięki której poznają zwyczaje różnych gatunków zwierząt. Zwiedzać ZOO możemy za pomocą kolejki retro lub skorzystać z przejażdżki konnej. W ogrodzie tym znajduje się również „Małe ZOO”, czyli miejsce, gdzie dzieci mogą dotykać oswojone zwierzęta takie jak owce, kozy czy króliki.
  5. Rodzinne warsztaty muzealne to czas spędzony z dziećmi, który pozwoli na zbliżenie dzieci do sztuki przez zabawę. Muzeum Historyczne zaprasza dzieci na tzw. Sowotę, czyli zajęcia, dzięki którym dzieci poznają ciekawą historię miasta, posłuchają różnych legend i opowieści dotyczących miasta i morza. „muzealne Sztuczki” to propozycja warsztatów innego muzeum, podczas których stworzymy swoje własne dzieło sztuki.
  6. Trakt Królewski to miejsce idealne na rodzinny spacer w najbardziej reprezentacyjnej części miasta. To tą drogą wjeżdżali królowie. Podczas spaceru możemy podziwiać pięknie zdobione historyczne kamienice, muzea, fontannę Neptuna oraz Długi Targ.
  7. Teatr Miniatura to kolejna propozycja atrakcji dla dzieci. Przedstawienia dla dzieci świetnie kształtują wyobraźnię i rozwijają. Tutaj dba się o to, aby przedstawienie nie było nudne i zainteresowało nawet najmniejsze dzieci. Dla najmniejszych milusińskich w repertuarze znajdują się przedstawienia kukiełkowe, ale grane są również klasyczne sztuki np. Czerwony Kapturek. 
  8. Mini Zoo w Żukczynie – Świetne miejsce do obcowania ze zwierzętami. Są tutaj alpaki, strusie, konie, króliki, kozy i wiele innych zwierząt a sporą część z nich można karmić. 

Powyższe propozycje to tylko niektóre, wybrane atrakcje na aktywne spędzenie czasu z dziećmi w Gdańsku. Więcej ciekawych miejsc można sprawdzić na stronie fajnepodroze.pl/gdansk-atrakcje-dla-dzieci/

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: