miedzygorze-noclegi

Najciekawsze atrakcje Międzygórza oraz noclegi

Jednym z piękniejszych miasteczek w Polsce jest Międzygórze. To malownicze miejsce położone jest w województwie dolnośląskim. Słynie przede wszystkim ze swojej lokalizacji – mieści się w dolinie u podnóża Śnieżnika. To jednak nie jedyne miejsce, które można zwiedzić w Międzygórzu.

Atrakcje w Międzygórzu – na każdą porę roku

Atrakcji w Międzygórzu nie brakuje. Zacznijmy od zabytków. Są to m.in. kościoły, w tym kościół pątniczy pw. Matki Bożej Śnieżnej, kościół parafialny św. Józefa Oblubieńca, czy Kaplica górska. Z zabytków zwiedzić można również pensjonat „Krokus”, pensjonat „Alpejski Dwór”, sanatorium „Gigant”.

Oprócz tego w Międzygórzu nie brakuje również szlaków turystycznych na Śnieżnik, przez pasmo Żmijowca, na Przełęcz Puchaczówkę, czy drogę ze Szklar, przez Karłów i Zalesie aż do Międzygórza.

Godny uwagi jest również rezerwat ścisły im. Stefana Żeromskiego. To jedyne w swoim rodzaju miejsce, obejmujące przełom rzeki Wilczki z wodospadem. Całość jest pięknie oświetlona i stanowi wyjątkową atrakcję turystyczną. Inne dostępne atrakcje to m.in. Śnieżnicki Park Krajobrazowy, ścieżka w chmurach, Ogród Bajek, zapora wodna czy wspaniały Wodospad Wieliczki, od którego ciężko oderwać oko!

Wspomniane atrakcje są idealne na okres wiosenno-letni, jednak jeśli chcesz wybrać się do pensjonatu w Międzygórzu zimą, również możesz liczyć na wiele ciekawych atrakcji. Przede wszystkim są to stoki narciarskie z nowoczesnymi wyciągami. Nie brakuje również atrakcji i śnieżnych zabaw dla dzieci. 

Nocleg w Międzygórzu – postaw na sprawdzone miejsce

Pensjonatów w Międzygórzu nie brakuje. Dostępne są zarówno miejsca noclegowe w samym sercu miasteczka, jak i te nieco oddalone, które zapewniają maksymalny spokój i ciszę. Ta mała miejscowość posiada rozbudowaną bazę noclegową, która cały czas się poszerza. 

Zatrzymać możesz się np. w Słonecznej Willi. Jest to pensjonat otoczony lasami i przepiękną okolicą. Z tego miejsca wszędzie masz blisko! Co ciekawe, w tym miejscu hotel powstał około 1900 roku. Został przekształcony w Słoneczną Willę i funkcjonuje do dziś. Poza noclegami, znajduje się tutaj również restauracja, w której zjesz pyszne posiłki. Polana obok strumyka z hamakami i leżakami pozwoli odpocząć po jedzeniu. Tutaj możesz również rozpalić grilla!

Wybierając noclegi Międzygórze, zwróć uwagę na wszelkie szczegóły. Znajdź miejsce, które wyróżnia się dobrymi opiniami i jest po prostu warte odwiedzenia. Wówczas wyjazd z pewnością zaliczysz do udanych. 

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["latlng"]=> array(11) { ["address"]=> string(21) "Międzygórze, Polska" ["lat"]=> float(50.23065969999999680339897167868912220001220703125) ["lng"]=> float(16.766552499999999525925886700861155986785888671875) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJwWZRVTQCDkcRgW16nFUnXUM" ["name"]=> string(13) "Międzygórze" ["city"]=> string(13) "Międzygórze" ["state"]=> string(14) "Dolnośląskie" ["post_code"]=> string(6) "57-514" ["country"]=> string(6) "Polska" ["country_short"]=> string(2) "PL" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: