Planowana rozbudowa portu lotniczego w Gdańsku

Niemal 5 mln podróżnych – z takim wynikiem zakończyło rok 2018 międzynarodowe lotnisko położone w gdańskiej dzielnicy Matarnia. To port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo im. Lecha Wałęsy, położony w strategicznym miejscu na Pomorzu, nieopodal trójmiejskiej obwodnicy. Obsługuje loty rejsowe i czarterowe. Istnieją już plany rozbudowy lotniska w Gdańsku w związku z rosnącym zainteresowaniem podróżami lotniczymi.

Planowana rozbudowa portu lotniczego w GdańskuSamolot na płycie lotniska

fot.mat.prasowe/pixabay

Statystyki za rok 2018
Dokładnie 4 mln 980 tys. 647 osób – tyle ostatecznie podróżnych odprawiło lotnisko Gdańsk-Rębiechowo w całym 2018 roku. To wzrost liczby podróżnych o 8 proc. rok do roku. W samym sierpniu 2018 roku lotnisko w Gdańsku obsłużyło pół miliona osób. Dobre wyniki są efektem wzrastającego ruchu czarterowego. To wszystko powoduje, że lotnisko Gdańsk-Rębiechowo musi się w najbliższej przyszłości rozbudować, jeśli chce się dalej rozwijać w dotychczasowym tempie.

Plany rozwoju już gotowe
W zaawansowanej fazie znajduje się obecnie rozbudowa terminalu pasażerskiego T2 na lotnisku w Gdańsku. Oszacowano, że ta gigantyczna inwestycja pochłonie ponad 250 mln zł. Powierzchnia terminalu T2 zwiększy się z 53 tys. m2 do 69 tys. m2. Pojawi się więcej linii kontroli bezpieczeństwa – obecnie jest ich 11, a ma być 18. Powstaną nowe punkty odprawy paszportowej przy odlotach – jest ich 6, a będzie 10. Tak samo w przypadku punktów odprawy paszportowej przy przylotach – planowane jest zwiększenie przejść z 8 do 12. Tak zwanych gate’ów ma być również więcej na terminalu T2 – aż 30 (obecnie jest 20). Podróżni w przyszłości mają odbierać swój bagaż z luku bagażowego nie na 5, ale na 9 ruchomych karuzelach.

Wraz z rozwojem lotniska w Gdańsku pojawią się najprawdopodobniej nowe potrzeby parkingowe. Dziś podróżni mogą skorzystać z oferty, jaką ma dla nich parking długoterminowy. Lotnisko Gdańsk ma kilka stref parkowania, łącznie ze strefą „Kiss&Fly”. Interparking Gdańsk dzięki położeniu bezpośrednio przy terminalach ułatwia korzystanie z niego zmotoryzowanym podróżnym i ich rodzinom.

Szkoła rysunku dla doroslych Artakademia w Krakowie spotkała ...

 Wybierając się w dłuższą wyprawę rowerową sięgamy najczęściej ...

Każdego lata ścieżki rowerowe, parki i lasy zapełniają ...

Coraz więcej osób w wakacyjną podróż chce wyruszyć ...

Oświetlenie o specyficznych funkcjach i parametrach okazuje się ...

 384 133 - tyle samochodów trafiło do Polski ...

nocleg

gastronomia

sport

atrakcje

http://veturo.pl/article/3753/rozbudowa-portu-lotniczego-w-gdansku-nowe-miejsca-parkingowe/