Najlepsze miejsca na świecie do skoków ze spadochronem

Jeśli skoki ze spadochronem to twój żywioł albo zamierzasz rozpocząć przygodę z tą dyscypliną - ten tekst jest dla ciebie. Dowiedz się gdzie skakać, by móc podziwiać najpiękniejsze krajobrazy na świecie.   

Jeśli skoki ze spadochronem to twój żywioł albo zamierzasz rozpocząć przygodę z tą dyscypliną – ten tekst jest dla ciebie. Dowiedz się gdzie skakać, by móc podziwiać najpiękniejsze krajobrazy na świecie. 

Lodowiec Fox (Nowa Zelandia)

Nowa Zelandia jest pełna wspaniałych miejsc do uprawiania skoków jak i innych sportów ekstremalnych. Tu ulubionym miejscem jest lodowiec Fox o długości 8 mil położony w trudno dostępnym rejonie Parku Narodowego Westland Tai Poutini na zachodnim brzegu Wyspy Południowej. Podczas spadku można podziwiać dzikie wybrzeże Morza Tasmańskiego oraz ośnieżone szczyty Alp Południowych.

Interlaken (Szwajcaria)

Interlaken ma długą historię sportów przygodowych i nieustannie uważany jest za jedno z najlepszych miejsc do skoków w Europie. Podczas lotu widać Włochy, Francję, Niemcy oraz Austrię wraz z panoramą Jungfrau i Matterhorn.

Skoki w Interlaken są wspaniałym przeżyciem dla początkujących, jak i ekspertów. – Lot prosto na Alpy Szwajcarskie przy prędkości maksymalnej to niezapomniane emocje – mówi debiutant, Andrew Price. No i organizacyjnie wszystko chodzi tu jak w szwajcarskim zegarku.

Dubaj (Palma Jurmeirah)

Dubaj szybko pnie się w górę głównie dzięki organizacji jednych z największych zawodów spadochroniarskich na świecie sponsorowanych przez The Emirates Aerosport Federation i Skydive Dubai. W odróżnieniu do innych pozycji z tej listy, Dubaj jest skokiem miejskim. Lot odbywa się nad Palmą Jumeirah, sztucznym archipelagu luksusowych wysp a widoki na cały Dubaj i Zatokę Perską zapierają dech w piersiach.

Snohomish (Waszyngton, Stany Zjednoczone)

Spadając z nieba nad Snohomish możesz czuć się przytłoczony niesamowitym widokiem rozpościerającym się dookoła. W widnokręgu znajdziesz Mt. Rainier i Mt. Baker w paśmie Gór Kaskadowych oraz zielone wyspy San Juan. Od gór do morza, ten zrzut jest znany jako najpiękniejszy w Stanach Zjednoczonych.

Plaża North Wollongong (Australia)

Kapitan Ahab nie uwierzyłby, że można oglądać wieloryby z wysokości 1400 stóp, ale gdyby miał okazję na pewno, by spróbował. Skok ze spadochronem jest zawsze czymś ekscytującym ale szczególnie wtedy gdy przy okazji ma się widok na wybrzeże Sydney,  i bawiące się w wodzie delfiny i wieloryby. W ofercie są skoki solo i tandemy, a lądować można na samej plaży – można więc od razu spróbować kąpieli. I to jest dopiero dobry dzień!

Pattaya (Tajlandia)

Ponoć jedyne stałe miejsce zrzutu w południowo-wschodniej Azji. Skoki nad Rezerwuarem Nong Kho w pobliżu Pattaya są spełnieniem marzeń każdego. Widoki na zachodnie wybrzeżeTajlandii i lądowanie w soczystych, zielonych polach z asystą wysokiej klasy kadry instruktorów. Wszystko to około godzinę drogi na południe od Bangkoku, dzięki czemu po skoku można szybko wrócić do miasta na zasłużone curry i masaż tajski.

Czas na skok!

Jeśli przestworza wzywają cię po raz pierwszy, sprawdź swoje możliwości dokładnie. Amerykańskie Stowarzyszenie Spadochronowe (USPA) opracowało system dla instruktorów i trenerów skoków pomagający wprowadzić standardy i podnieść poziom bezpieczeństwa. Dlatego skacząc w Stanach Zjednoczonych zawsze pytaj się, czy instruktorzy posiadają certyfikat USPA.

USPA również ocenia firmy międzynarodowe, lecz ranking ten nie jest powszechny, więc dużo jest dobrych centrów bez certyfikacji. Warto też wejść na dropzone.com, aby zebrać wszystkie informacje przed wzniesieniem się w powietrze.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(14) "Travel Channel" ["meta_title"]=> string(84) "ciekawe miejsca na skoki ze spadochronem, dokąd na skoki ze spadachronem, veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(154) "Jeśli skoki ze spadochronem to twój ulubiony sport, sprawdź najatrakcyjniejsze miejsca na świecie gdzie można takie skoki uprawiać. Poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-23.6425781217087" ["lng"]=> string(17) "-27.2077370238199" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Travel Channel

meta_title: ciekawe miejsca na skoki ze spadochronem, dokąd na skoki ze spadachronem, veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Jeśli skoki ze spadochronem to twój ulubiony sport, sprawdź najatrakcyjniejsze miejsca na świecie gdzie można takie skoki uprawiać. Poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: ciekawe miejsca na skoki ze spadochronem, dokąd na skoki ze spadachronem, veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Jeśli skoki ze spadochronem to twój ulubiony sport, sprawdź najatrakcyjniejsze miejsca na świecie gdzie można takie skoki uprawiać. Poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Jeśli skoki ze spadochronem to twój ulubiony sport, sprawdź najatrakcyjniejsze miejsca na świecie gdzie można takie skoki uprawiać. Poleca veturo.pl