Biurka elektryczne Fly-Desk.com – sprawdzona jakość i duży wybór

Siedzący tryb życia ma zgubny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Obecnie coraz więcej ludzi spędza większość dnia przy biurku, ucząc się lub pracując. Ruch jest ograniczony do minimum, a to niestety odbija się na zdrowiu, powoduje liczne dolegliwości, nasila ból, przyczynia się do powstania wad postawy.

Eksperci alarmują, że takie zachowania są szkodliwe, namawiają do zmiany codziennych nawyków. Jednym z dobrych sposobów, ograniczających siedzenie jest praca przy biurku elektrycznym, z regulowaną wysokością. Co daje to rozwiązanie? Jakie zalety ma praca na stojąco?

Co to jest biurko elektryczne?

Biurka elektryczne są dobrą alternatywą do tradycyjnych biurek. Składają się z blatu, stelażu oraz specjalnego mechanizmu, który pozwala na ustawanie odpowiedniej wysokości blatu. Dzięki temu przy biurku regulowanym można pracować na dwa sposoby – w pozycji siedzącej lub na stojąco. Takie rozwiązanie jest bardzo komfortowe, w ciągu kilku sekund można zmienić pozycję, a to sprzyja zachowaniu dobrego zdrowia. Biurka elektryczne występują w różnych kolorach, wzorach i rozmiarach. Nadają się zarówno do użytku w domu, jak i w miejscu pracy, dla osób w każdym wieku.

Jakie zalety mają burka z regulowaną wysokością?

Biurka podnoszone są coraz częściej wybierane, wiele osób dostrzega ich niewątpliwe zalety. Dzięki nim można stworzyć wygodne, komfortowe i ergonomiczne miejsce do nauki i pracy, to idealne rozwiązanie dla osób, które dużo czasu spędzają przy komputerze. Czy warto kupić biurko elektryczne? Tak, główne zalety, jakie oferują biurka elektryczne to:

 • Stworzenie wygodnej, dopasowanej do własnych potrzeb przestrzeni do pracy.
 • Możliwość szybkiej zmiany pozycji z siedzące na stojącą, co sprzyja zdrowiu, pozwala zredukować bóle pleców, szyi i kręgosłupa, problemy z układem trawiennym, wady postawy itp. Badania dowodzą, że pozycja stojąca sprzyja lepszej postawie, wpływa na poprawę krążenia krwi i dotlenienia mózgu, zmniejsza ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych oraz cukrzycy typu 2.
 • Poprawa samopoczucia i zmniejszenie zmęczenie.
 • Zwiększenie aktywności fizycznej – regularna zmiana pozycji jest bardzo ważna do zdrowia, biurko regulowane pomaga rozruszać ciało, a to przyczynia się do ogólnej poprawy kondycji.
 • Poprawa produktywności i efektywności pracy, lepsze skupienie i koncentracja,
 • Szeroki wybór i różnorodność –  biurka z regulacją wysokości dostępne są w różnych kształtach, bez problemu można dopasować je do stylu pomieszczenia, a także posiadanego miejsca,
 • Nadają się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dzięki możliwości szybkiej zmiany wysokości mogą z nich korzystać osoby w różnym wieku, o różnym wzroście. To dobry wybór do domów prywatnych, szkół, biur i gabinetów.

Podnoszone biurka elektryczne Fly-Desk.com są doskonałym wyborem, aby poprawić warunki w pracy, a także zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Jak dopasować wysokość biurka?

Biurka elektryczne z regulacją wysokości pozwalają na wygodną i bezproblemową zmianę wysokości blatu. Są wyposażony w mechanizm, dzięki któremu można w ciągu kilku sekund podwyższyć lub obniżyć blat. Wiele modeli jest wyposażonych w pamięć wysokości, dzięki temu nie ma potrzeby ustawiania odpowiedniej wysokości za każdym razem, gdy chcemy zmienić pozycję. Dobrej jakości, nowoczesne biurka mają duży zakres regulacji, od 60 cm do 140 cm, pozwalają na pracę w optymalnej pozycji. Regulacja wysokości przydaje się nie tylko do pracy w pozycji stojącej, ale także do dopasowania wysokości blatu do pracy na siedząco, w ergonomicznej pozycji. Regulacja pomaga w idealnym ustawieniu, przydaje się także wtedy, gdy z jednego biurka korzystają osoby o różnym wzroście, np. rodzeństwo, dzieci i rodzice. Osoby, które chcą pracować na stojąco, muszą zadbać, aby blat był ustawiony na wysokości łokci, ręka powinna leżeć na biurku w 90 stopniach od podłogi. Monitor powinien znajdować się na wysokości oczu, zalecane jest, aby ekran był pochylony lekko do góry. Może stać na podwyższeniu lub specjalnej ramie. Ważne jest także odpowiednie ustawienie myszki i klawiatury, które będzie zapobiegać bólom nadgarstków. Należy sprawdzić, jaka wysokość biurka będzie optymalna i taką ustawić dla danej osoby. Dużą pomocą będzie kalkulator ergonomiczny, który dopasuje odpowiednie parametry.

Jakie biurko z regulacją wysokości wybrać?

Wybierając biurko elektryczne, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, dzięki którym mebel będzie funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu. Na co zwrócić uwagę?

 • Stelaż biurka – ważne, aby biurko elektryczne z regulacją miało solidny i wytrzymały stelaż, konstrukcja biurka musi zapewniać stabilność i bezpieczeństwo w czasie pracy.
 • Blat biurka – warto zwrócić uwagę, na materiał, z którego został wykonany blat. Powinien być odporny na uszkodzenia i zarysowania. Estetykę należy dopasować do stylu wnętrza i własnych preferencji.
 • Mechanizm – ważna jest płynna i cicha regulacja, a także odpowiednia prędkość opuszczania i podnoszenia blatu.
 • Dodatkowe wyposażenie – wiele biurek podnoszonych ma jest wyposażonych w dodatki, które zwiększają komfort korzystania z biurka. Jest to m.in. stojak na kubek, organizer na kable, wyświetlacz led z pamięcią wysokości, alarm zmiany pozycji itp.

Zakup biurka z elektryczną regulacją wysokości powinien być przemyślany, warto szukać polecanych modeli, znanych na rynku. Po zakupie warto zapoznać się z instrukcją, sprawdzić, jak zresetować biurko elektryczne, poznać wszystkie funkcje.

Wszystko wskazuje na to, że biurka elektryczne w dużej mierze zastąpią tradycyjne meble. To inwestycja w zdrowie, na której nie warto oszczędzać.

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(16) "mat. zewnętrzny" ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: mat. zewnętrzny

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. zewnętrzny

meta_desc: