Ostrowiec Świętokrzyski

Ostrowiec Świętokrzyski – atrakcje turystyczne

Ostrowiec Świętokrzyski to niewielkie, malownicze miasteczko położone blisko Gór Świętokrzyskich, które może być miłym dopełnieniem wyprawy do Jaskini Raj czy na któryś ze szczytów górskich. Dlaczego warto tam zajrzeć? Okolica jest pełna atrakcji również dla dzieci. Znajdzie się tu coś i dla miłośników przyrody, i dla tych, którzy wolą podziwiać rzeczy stworzone przez człowieka.

Zwiedzanie Ostrowca Świętokrzyskiego najlepiej zacząć od Muzeum Starożytnego Hutnictwa, gdzie zobaczycie antyczne piece hutnicze. Co ciekawe budynek postawiono tam, gdzie dokonano odkrycia, u stóp góry Święty Krzyż. Piece pochodzą z okresu między I a IV wiekiem. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat od powstania muzeum rozbudowywano i obecnie ekspozycja naprawdę robi wrażenie. Jeśli macie ochotę na więcej, odwiedźcie rezerwat archeologiczny w Krzemionkach koło Ostrowca. To jeden z największych w Europie dawnych zespołów kopalń. Wydobywano tu krzemień już kilka tysięcy lat przed naszą erą.

Jeśli na wyprawę wybraliście się całą rodziną, dzieci będą uradowane wizytą w Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Pamiątkę z tego miejsca możecie sobie zrobić sami, taka porcelanowa figurka może też być wyjątkowym prezentem dla kogoś bliskiego. W muzeum zobaczycie nie tylko stare dzieła. Jest tu także coś dla wielbicieli sztuki współczesnej. Galeria van Rij to część muzeum, gdzie prezentowane są prace współczesnych artystów.

Dolina rzeki kamiennej czy Bałtów to z kolei propozycje dla lubiących kontakt z naturą. Szczególnie warto odwiedzić Bałtowski Park Jurajski. Zimą funkcjonuje tu stacja narciarska, zwana Szwajcarią Bałtowską oraz nie lada gratka dla młodszych turystów, czyli wioska Św. Mikołaja. Przez resztę roku parkiem rządzą prehistoryczne gady. Zobaczycie ich tu ponad setkę, w tym również morskie stwory. Modele wykonano z dbałością o szczegóły, wszystkie są oczywiście naturalnej wielkości. Spacer między nimi będzie emocjonującą lekcją prehistorii. Tuż obok dinozaurów żyją inne zwierzęta, na terenie Bałtowskiego Parku znajduje się bogaty zwierzyniec. Podzielony jest na część górną i dolną. Zwiedzanie zwierzyńca górnego to prawdziwe safari. Zwierzęta żyją tu w warunkach zbliżonych do swojego naturalnego środowiska. Z wnętrza stylowego amerykańskiego szkolnego busa będziecie obserwować wielbłądy, antylopy, strusie i mnóstwo innych stworzeń. Dolny zwierzyniec to świat ptaków i ssaków.

Sam Ostrowiec Świętokrzyski, szczególnie park w Bałtowie to znakomite miejsca na wycieczkę. Jeśli macie ochotę na rodzinną wyprawę w nieznane, trudno wymarzyć sobie lepsze miejsce. Bałtów oferuje tak różnorodne atrakcje, że jednodniowa wycieczka będzie jak turystyczny rollercoaster. A propos, latem możecie skorzystać z 400 metrów toru kolejki. Ciekawostką jest również to, że w Bałtowie mnóstwo jest miejsc rządzonych tylko przez naturę. Obok klasycznych atrakcji parku rozrywki można tu znaleźć zakamarki całkiem dzikie. To wszystko składa się na niezwykłą mozaikę atrakcji o której niełatwo zapomnieć. Jeśli więc lubicie, gdy dzieje się dużo i ciekawie, Ostrowiec zaprasza.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(110) "Ostrowiec Świętokrzyski atrakcje Ostrowca Świętokrzyskiego - ciekawe miejsca w Ostrowcu - poleca Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(96) "Ostrowiec Świętokrzyski - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca dla dzieci - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(39) "Świętokrzyskie - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(18) "Michalina Janyszek" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(50.9392194241110018992912955582141876220703125) ["lng"]=> float(21.373901364214400899754764395765960216522216796875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Ostrowiec Świętokrzyski atrakcje Ostrowca Świętokrzyskiego - ciekawe miejsca w Ostrowcu - poleca Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Ostrowiec Świętokrzyski - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca dla dzieci - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Świętokrzyskie - atrakcje turystyczne

author: Michalina Janyszek

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Ostrowiec Świętokrzyski atrakcje Ostrowca Świętokrzyskiego - ciekawe miejsca w Ostrowcu - poleca Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Ostrowiec Świętokrzyski - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca dla dzieci - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Michalina Janyszek

meta_desc: Ostrowiec Świętokrzyski - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca dla dzieci - poleca veturo.pl