google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Rzeszów jest kobietą

Atrakcje Rzeszowa

Planujesz z koleżankami babski weekend? Koniecznie wybierzcie się do Rzeszowa. Wszystko wskazuje na to, że Rzeszów też jest kobietą, a na pewno miastem przystosowanym do ich efektywnego goszczenia. Na panie czekają tu liczne atrakcje – zakupowe szaleństwo, owocowa dieta, SPA, wizyta w Ministerstwie Śledzia i Wódki, podróż do krainy dzieciństwa, a także erotyczne porady Tomasza Kota.

Rzeszów jest kobietąRzeszów

Flickr, Dariusz Sieczkowski

Co wybrać: ekskluzywny nocleg czy SPA, a może dwa w jednym?

Samotny wypad z koleżankami, bez mężów i dzieci, nie zdarza się zbyt często. Warto zatem zadbać, aby było potem co wspominać. Nocleg obowiązkowo musi być w ekskluzywnym hotelu, i to najlepiej takim, w którym będziecie miały okazję skorzystać z zabiegów SPA. Na rynku polecamy Hotel Ambasadorski, który dysponuje eleganckimi pokojami oraz centrum odnowy biologicznej. Blisko kompleksu handlowego oraz Filharmonii Podkarpackiej znajduje się Hotel Prezydencki, który oprócz strefy relaksu i SPA oferuje także usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Jeśli jednak poszukujecie miejsca, w którym nie tylko się zrelaksujecie, ale także porządnie zmęczycie, warto wybrać Hotel Blue Diamond, który ma kompleks sportowy, w skład którego wchodzą boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, basen i korty tenisowe.

To trzeba zobaczyć…

Rzeszów to miasto dworków, pałaców i willi. Dworki pochodzą z XIX wieku, a większość z nich usytuowana jest w parkach krajobrazowych. Warto zatem poświęcić kilka godzin na dokładne ich obejrzenie, tym bardziej że można tu spotkać istne perełki. Jedną z nich jest późnobarokowy pałac, który dawniej należał do rodziny Lubomirskich, kolejną pałac Jędrzejewiczów z XIX wieku znajdujący się w jednej z dzielnic Rzeszowa – Załęże. Pałac znajduje się obecnie przy zakładzie karnym i mieszkają w nim pracownicy więzienia. Secesyjne wille znajdziecie na ulicy Pod Kasztanami.

Być może wiele z was uzna, że Muzeum Dobranocek to propozycja dla rodzin z dziećmi, ale przecież my kobiety lubimy sobie powspominać w gronie przyjaciółek. Pamiętacie jeszcze bajkę „Wilk i zając”, „Bolka i Lolka” albo „Kolorowy świat Pacyka”? Znajdziecie tu między innymi kartki pocztowe z motywami dobranocek, kukiełki z ich bohaterami czy dawne artykuły kosmetyczne np. mydełko Jacek i Agatka. Drogie panie, podróż do krainy waszego dzieciństwa na pewno wprawi was w dobry nastrój.

Kulinarne szaleństwa…

Powolne śniadanie, na które składają się owocowe sałatki i koktajle, to zapewne marzenie niejednej z pań... W Palm Smoothie w rzeszowskiej Galerii takie marzenia się spełniają. W ofercie znajdziecie koktajle, świeżo wyciskane soki, owocowe sałatki i jogurty z musli. 

Najwięcej plotek można usłyszeć przy dobrej kawie i ciastku. Na te zapraszamy do miejsca wyjątkowego, typowo kobiecego, kolorowego i bardzo smacznego, kawiarni „Ach te baby”. Codziennie znajdziecie tu duży wybór babeczek: smaczne, kolorowe, z różnymi dodatkami i motywami sprawiają, że ślina do ust napływa. Niestety nie sposób zjeść ich wszystkich.

Prawdziwą wędrówkę po światowej kuchni odbędziecie w restauracji Podróżnik, przy ulicy Dymnickiego 8/1. Niech was nie zniechęci zewnętrzna fasada tego miejsca. W środku zastaniecie bowiem istną poezję smaków. Codziennie inne, ale zawsze równie smaczne danie dnia, w rozsądnej cenie, zachęci wdo częstego bywania w tym miejscu.

Jeśli macie tylko chwilę na to, aby coś przekąsić warto zajrzeć do Kryjówki (ul. Mickiewicza 19), w której można zjeść szybko, smacznie i przede wszystkim zdrowo. Wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych produktów.  W Ministerstwie Śledzia i Wódki (ul. Króla Kazimierza 8) poczujecie się jak w czasach PRL-u. Szybki śledzik bądź tatar, do tego piwko lub setka wódki na pewno zastąpią kolację i wprawią w nastrój do wieczornych baletów.

Odpoczywamy…

Jeśli planujecie obcowanie ze sztuką, polecamy udać się do jednego z rzeszowskich teatrów. Najbardziej znany to Teatr im. Wandy Siemaszkowej. Niedawno odbyła się w nim premiera spektaklu „Sąsiedzi”. W Teatrze Bo Tak, ostatnio Tomasz Kot podpowiada jak urozmaicić życie erotyczne. Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie (ul. Jana III Sobieskiego 18) zaprasza pasjonatki malarstwa na wystawę prac Stanisława Kucia.

Jeśli najlepiej odpoczywacie na łonie natury warto wybrać się na Lisią Górę. To las, w którym ponoć mieszkali pradawni ludzie, a dziś stoją nawet 200-letnie dęby. W Parku „Solidarności” spotkacie boginie pór roku, odpoczniecie przy fontannie, a piknik urządzicie sobie pod płaczącą wierzbą.

W okolicy…

Będąc w Rzeszowie warto zrobić sobie krótką wycieczkę do zamku w Łańcucie. Pochodzi z pierwszej połowy XVII wieku, został wybudowany na polecenie Stanisława Lubomirskiego. Dziś zamek jest zespołem zabytkowym, w którym mieści się muzeum. Będziecie mogły zatem podziwiać między innymi wnętrza zamku, jego oranżerię, park, wozownię i synagogę.

Rzeszów i jego okolice obfitują w sakralne zabytki. ...

Siatka połączeń lotniska w Jasionce poszerzy się o ...

Już wkrótce będzie można zobaczyć od lat nie ...

Odwiedzając Rzeszów po raz kolejny warto zejść z ...

Rzeszów – miasto będące centrum administracyjnym województwa podkarpackiego ...

Rzeszowska podziemna trasa turystyczna kryje w sobie liczne ...

nocleg

atrakcje

https://veturo.pl/article/1613/rzeszow-jest-kobieta-atrakcje-rzeszowa-dla-kobiet/