Panorama Torunia

Babski weekend w Toruniu

Toruń powszechnie uznaje się za miasto studentów i pierników. Czy zatem jest to miejsce na babski weekend? Sprawdziliśmy jakie atrakcje przygotowało to miasto dla kobiet.

Program obowiązkowy

Przyjemny weekend w Toruniu w gronie koleżanek warto rozpocząć od wspólnego spaceru po Starym Mieście. Przyjrzyjcie się dokładnie gotyckim kamienicom, kościołom i malowidłom ściennym.
Nie musicie jechać do Włoch, aby móc podziwiać Krzywą Wieżę. Podobną znajdziecie w Toruniu. Baszta ta pochodzi z XIV wieku i prawdopodobnie przechyliła się niedługo po jej wybudowaniu. 
Jeśli chcecie sięgnąć gwiazd koniecznie swe kroki skierujcie ku Planetarium (ul. Franciszkańska 15). Odbędziecie tu niesamowitą podróż po bezdrożach galaktyk. Dotknąć nieba można także w Muzeum Piernika (ul. Rabiańska 9). Słodkie zapachy kuszą nie tylko panie. Te jednak nade wszystko cenią sobie wizytę w tym miejscu, bowiem każda żona, matka czy też babcia chętnie poznaje sekrety udanych wypieków. A jeszcze jak może sama je przygotować, pod okiem profesjonalistów, korzystając ze starych przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie…

Błogi relaks…

Po spacerze ulicami miasta i wizycie w Muzeum Piernika, warto odpocząć w jednym z parków lub lasów. Na szczególną uwagę zasługują toruńskie planty i Las Piwnicki. W Parku Tysiąclecia znajdziecie siłownię na świeżym powietrzu. To nie jedyny kompleks sportowy w tym mieście. W zależności od tego jaką aktywność sportową lubicie, możecie wybierać pomiędzy Centrum Szkolenia i Techniki Nurkowej „Akwanauta”, pływalnią MOSiR, lodowiskiem, kortami, szkołą żeglarstwa, aeroklubem pomorskim i Toruńskim Klubem Kolarskim.

Po wysiłku fizycznym czas na odpoczynek. Najlepszym miejscem, aby osiągnąć równowagę pomiędzy umysłem i ciałem będzie wizyta w SPA & Wellness w Rubbens & Monet (Łysomice, powiat toruński).  Ukoicie tu swoje zmysły za pomocą masaży, aromatycznych kąpieli i zabiegów kosmetycznych. Polecamy zwłaszcza owocowe kąpiele, masaż gorącą czekoladą bądź filipińską muszlą. Równie odprężająca będzie parowa łaźnia czy choćby maseczki błotne w Vanilla SPA. Nie zapomnijcie także zadbać o wystrzałową fryzurę, efektowny makijaż oraz kolorowy manicure i pedicure.

Bliskie spotkanie z kulturą…

Odprężone i upiększone możecie zacząć zdobywać Toruń i oddawać się rozkoszom płynącym podczas obcowania z kulturą i sztuką.

Od prawie 25 lat w Toruniu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Zaproszone zostają na niego teatry z całego świata. Festiwal jest konkursem na najlepszy spektakl, który wyłania międzynarodowe jury.  Miłośniczkom muzyki tradycyjnej z pewnością spodobają się Międzynarodowe Spotkania Kapel Ludowych. Rozpoczynają się one korowodem ze Starego Rynku do Muzeum Etnograficznego, gdzie swój punkt kulminacyjny mają na tamtejszej scenie. Muzeum Etnograficzne zachęca także do obejrzenia dwóch skansenów. W Parku Etnograficznym przy Muzeum Etnograficznym znajdziecie stare zagrody wiejskie i ich zabudowania, natomiast w Parku Etnograficznym w Toruniu Kaszczorku zobaczycie odtworzone, rybackie wioski. Konieczcie zwróćcie tu uwagę suszarnię do owoców i piec do pieczenia chleba.

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki to propozycja dla pań, które lubią być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i ciekawostkami. W czasie imprezy zobaczycie efekty prac nad wieloma zagadnieniami z kilkudziesięciu dziedzin nauki.

Żadna podróżniczka nie może przepuścić szansy na wizytę w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika (ul. Franciszkańska 1). Znajdują się tu zdjęcia, filmy i pamiątki z podróży podróżnika i jego żony Elżbiety Dzikowskiej.

Rozkosze podniebienia…

Na śniadanie bądź kolację spróbujcie słodkich naleśników z Manekina (na Rynku Staromiejskim). Obiad koniecznie zjedzcie w Pierogarni Stary Młyn (ul. Łazienna 28). Jakie kluski proponujemy? Trudno nam w tej kwestii doradzić, jako że wszystkie rodzaje warto spróbować. Są tu pierogi z wody, pieca, smażone, na słodko, z mięsem, wegetariańskie, ze skwarkami. Wszystkie one są robione na miejscu, zaczynając od ciasta a kończąc na farszu, oraz według starych babcinych przepisów. 

Oryginalnym miejscem na kawę i długie rozmowy jest Ahoj Cafe znajdująca się przy ulicy Łaziennej 9. Oprócz wypicia wybornej kawy i zjedzenia niebiańskich ciast marchewkowego, z wiśniami i bananami oraz czekoladowego, możecie tu wziąć udział w jednym z podróżniczych spotkań czy wernisaży. Pamiętacie jeszcze zasadę: jadaj tam, gdzie siedzą tłumy miejscowych? Do Cafe Lenkiewicz (przy ulicy Wielkie Garbary 14) zawsze jest długa kolejka, a to za sprawą niecodziennych smaków sprzedawanych tu lodów i koktajli. 

Wyjątkowy dzień powinien zakończyć wyjątkowy wieczór w winiarni. Na ulicy Św. Ducha 1 znajdziecie winiarnię „Pod Antałkiem”. Oprócz dużego wyboru wina i piwa, miejsce to oferuje także spokojne chwile przed kominkiem i ekscytujące spotkania z ciekawymi osobami, głównie z podwodnego świata i związanej z nim fotografii.

W okolicy…

Tylko 20 kilometrów od Torunia znajduje się Ciechocinek, który słynie z tężni. Jednak nie tylko dla nich warto tu przyjechać. Zachęcamy także do odwiedzin w warzelni soli, starych kopalni o solnych grot. Koronkowa Pijalnia Wód Mineralnych zachwyca swą niecodzienną elewacją, a rezydencja prezydenta Ignacego Mościckiego może być przyjemną powtórką z historii. Jeśli zdecydujecie się wyjechać z Ciechocinka dopiero następnego dnia to koniecznie udajcie się na jeden z licznych tu dancingów.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(27) "Atrakcje Torunia dla kobiet" ["meta_title"]=> string(88) "Toruń atrakcje - kobiecy weekend w Toruniu, atrakcje Torunia dla kobiet, Toruń kobieco" ["meta_desc"]=> string(151) "Toruń i jego atrakcje turystyczne może być idealnym kierunkiem babskiej wyprawy. Dowiedz się jakie atrakcje czekają tam kobiety. Poleca veturo.pl " ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(29) "Kujawy - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(14) "Beata Dymarska" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(53.02006920449709781451019807718694210052490234375) ["lng"]=> float(18.61083984116179834700233186595141887664794921875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Atrakcje Torunia dla kobiet

meta_title: Toruń atrakcje - kobiecy weekend w Toruniu, atrakcje Torunia dla kobiet, Toruń kobieco

meta_keys:

meta_desc: Toruń i jego atrakcje turystyczne może być idealnym kierunkiem babskiej wyprawy. Dowiedz się jakie atrakcje czekają tam kobiety. Poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Kujawy - atrakcje turystyczne

author: Beata Dymarska

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Toruń atrakcje - kobiecy weekend w Toruniu, atrakcje Torunia dla kobiet, Toruń kobieco

meta_keys:

meta_desc: Toruń i jego atrakcje turystyczne może być idealnym kierunkiem babskiej wyprawy. Dowiedz się jakie atrakcje czekają tam kobiety. Poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Beata Dymarska

meta_desc: Toruń i jego atrakcje turystyczne może być idealnym kierunkiem babskiej wyprawy. Dowiedz się jakie atrakcje czekają tam kobiety. Poleca veturo.pl