JELENIA GÓRA

Jelenia Góra jakiej nie znaliście. Odkryj malownicze okolice

Jelenia Góra jest idealnym miejscem na kilkudniowy wypad dla miłośników historii, przyrody i pięknych widoków. Z każdym rokiem Jelenia Góra zdobywa coraz większą popularność, a tym samym oferty hoteli stają się coraz bardziej dopasowane do potrzeb gości. Co warto zobaczyć w Jeleniej Górze? Na co zwrócić uwagę wybierając hotel w mieście? Czy Jelenia Góra to dobre miejsce na wypoczynek? Przeczytaj, żeby się dowiedzieć.
  1. Jak wybrać dobry hotel w Jeleniej Górze?
  2. Najważniejsze atrakcje w mieście Jelenia Góra
  3. Piękne miejsca w okolicy 
  4. Kiedy najlepiej wybrać się do Jeleniej Góry?

Jak wybrać dobry hotel w Jeleniej Górze?

Jelenia Góra to miejscowość położona w otoczeniu gór. Wypoczynek podczas wyjazdu pełni kluczową rolę i pozwala nabrać energii na kolejny dzień w podróży. Wybierając hotel w Jeleniej Górze, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na lokalizację, która umożliwi poruszanie się zarówno po mieście, jak i okolicznych atrakcjach. Nocleg w centrum miasta gwarantuje dostęp do najważniejszych miejsc turystycznych oraz restauracji. Natomiast apartament w hotelu na obrzeżach Jeleniej Góry umożliwi łatwy dojazd do okolicznych miejscowości, takich jak Szklarska Poręba czy Karpacz.

Czym charakteryzują się najlepsze hotele?

Hotele w Jeleniej Górze są mocno zróżnicowane. W zależności od potrzeb można wynająć apartament w ośrodku SPA, lub pokój w jednym z hoteli, gdzie obowiązuje średnia cena. Dostępne są też tanie hotele oferujące nocleg w pokoju wieloosobowym. Najlepszym wyborem będzie pobyt w miejscu, gdzie do dyspozycji gości jest całodobowa recepcja, restauracja, parking i bezpłatne WiFi. Idealnie jeśli obiekt oferuje pokoje w kilku konfiguracjach oraz apartamenty o większej powierzchni. W każdym z nich powinna być łazienka, podstawowe wyposażenie i klimatyzacja. Jelenia Góra znajduje się niedaleko Gór Karkonoskich, więc dla bardziej wymagających gości możliwy jest pobyt w pokoju, który położony jest na wyższym piętrze i posiada taras z widokiem na miasto i góry.

Jeśli szukasz hotelu, który gwarantuje niezawodny standard, warto sprawdzić ofertę, jaką proponuje Hotel Mercure Jelenia Góra. Jest dostępna na stronie https://www.jeleniagorahotel.pl/. Obiekt udostępnia gościom nie tylko parking, darmowe WiFi i apartamenty ze śniadaniem, lecz również basen, SPA i strefę Wellness.

Najważniejsze atrakcje w mieście Jelenia Góra 

Jelenia Góra została podobno założona przez Bolesława Chrobrego. Nazwa wywodzi się od jelenia, którego król zobaczył na wzgórzu. Dawniej była stolicą województwa jeleniogórskiego. 

Jelenia Góra — atrakcje w centrum

W Polsce jest wiele pięknych miast, które licznie przyciągają turystów. W okolicach Karkonoszy należą do nich głównie Karpacz i Szklarska Poręba. Są też takie, które, mimo że zachwycają swoją historią, dopiero zasługują na odkrycie. Jednym z nich jest właśnie Jelenia Góra. Aby ją dobrze poznać, należy zwiedzić zarówno centrum, jak i okolice.

Jelenia Góra powstała w okolicach XII wieku. Miasto pełne jest architektonicznych perełek. Jedną z nich jest ratusz wybudowany w stylu barokowo-klasycystycznym. Niedaleko niego znajduje się Fontanna Neptuna. Rzeźba kojarzona z wodą wydaje się być abstrakcją w mieście oddalonym od morza o prawie 500 km. Jest to symbol współpracy, jaką nawiązywali kupcy mieszkający w Jeleniej Górze z miastami leżącymi za morzem.

Punkty widokowe w Jeleniej Górze

Jelenia Góra leży u podnóża gór, dlatego znajduje się tutaj wiele punktów, które umożliwiają podziwianie panoramy. Najpopularniejszym jest Wieża „Grzybek” na Wzgórzu Krzywoustego. Liczy 35 metrów i rozpościera się z niej widok na całą Kotlinę Jeleniogórską. Równie popularna jest też Sołtysia Góra, leżąca na obrzeżach Jeleniej Góry. Ta pięciokondygnacyjna wieża z czerwonej cegły oferuje niezapomniane widoki na okoliczne tereny.

Piękne miejsca w okolicy

Dolny Śląsk pełen jest pięknych zakątków. Jelenia Góra sąsiaduje z Karpaczem, z którym rywalizuje o miano stolicy Karkonoszy. Droga pomiędzy dwoma miastami pełna jest zabytkowych pałaców i dworków. W okolicy Jeleniej Góry znajduje się także Szklarska Poręba. To idealne miejsce do rozpoczęcia przygody po górskich szlakach. Warte uwagi są także okoliczne zamki: Chojnik czy Księcia Henryka. Można podziwiać stare budowle oraz piękne widoki, ponieważ oba umiejscowione są na wzgórzu. Jelenia Góra słynie również z miejsc uzdrowiskowych. Dla szukających odpoczynku dobrym pomysłem będzie spędzenie czasu w Parku Zdrojowym w Cieplicach. Więcej na temat ciekawostek podróżniczych możecie znaleźć tutaj: https://maluchynamapie.pl/

Kiedy najlepiej wybrać się do Jeleniej Góry?

Jelenia Góra oferuje wiele atrakcji dla turystów o każdej porze roku. Wiosną i latem będzie idealnym celem podróży dla miłośników przyrody. Pobyt można połączyć z wizytą w popularnych miejscach w okolicy, takich jak Karpacz, Śnieżka czy Szklarska Poręba. Zimą można skorzystać z oferty Hotel Mercure Jelenia Góra, gdzie po zwiedzaniu miasta i lokalnych zabytków na gości czeka ciepły apartament, restauracja, pyszna kuchnia, basen i SPA. 

Województwo dolnośląskie nieustannie się rozwija i przyciąga do siebie turystów. Jelenia Góra to miejscowość idealna do wypoczynku. Mnogość zabytków, punktów widokowych, tanie hotele, dobre, lokalne restauracje oraz atrakcje dla najmłodszych zachęcają do spędzenia tu urlopu.

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["latlng"]=> array(10) { ["address"]=> string(21) "Jelenia Góra, Polska" ["lat"]=> float(50.90347489999999908150130067951977252960205078125) ["lng"]=> float(15.7316540000000006926939022378064692020416259765625) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJ2Uz1uTveDkcRvM8qEkeNFQw" ["name"]=> string(13) "Jelenia Góra" ["city"]=> string(13) "Jelenia Góra" ["state"]=> string(27) "Województwo dolnośląskie" ["country"]=> string(6) "Polska" ["country_short"]=> string(2) "PL" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: