google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Parki Rozrywki w Norwegii

TusenFryd i Bø Sommarland – to jedne z najbardziej popularnych  parków rozrywki w Norwegii.

Parki Rozrywki w NorwegiiNorway

Vilde Lauritzen via Flickr

TusenFryd

W parku można wybrać się na przejażdżkę Demonem Prędkości (Speed Monster) – najbardziej spektakularną kolejką górską w całej Skandynawii. Każdego, kto odważy się spróbować, czeka niezapomniane, mrożące krew w żyłach przeżycie. Stalowa konstrukcja w zamyśle przypomina tor wyścigów samochodowych. Przyśpieszenie (w 2 sekundy od 0 do 90 kilometrów na godzinę) jest większe niż w obecnie startujących samochodach Formuły 1.

Oprócz tego jest ponad 30 innych kolejek i miejsc zabaw, park wodny, ponad 20 restauracji i specjalnych terenów dla najmłodszych.

Park TusenFryd jest zlokalizowany w odległości około 20 kilometrów od centrum Oslo. We wszystkie dni, w które jest otwarty, z centrum stolicy dojeżdża tam miejski autobus.

Hunderfossen

To magiczna, baśniowa kraina farm, raftingu i wody. Dla najmłodszych przygotowano czterowymiarowe filmy. Ze szczytu wieży można zobaczyć wszystkie 50 atrakcji tej baśniowej krainy.

Na nowym statku wycieczkowym powiew wiatru rozwiewa włosy i pobudza wyobraźnię. Kołysanie na fali w górę i w dół to jakby bujanie się na huśtawce – tyle że czternastometrowej i z siedemdziesięciostopniowym odchyleniem.

Zimą park przemienia się w Zimowy Park Hunderfossen.

Park Hunderfossen jest położony u wylotu doliny Gudbrandsdalen, zaledwie 15 kilometrów na północ od Lillehammer. Dojazd samochodem z Oslo zajmuje około 2 godzin i 15 minut. Można też dojechać pociągiem do Hunderfossen lub do Hafjell. Szczegółowe informacje na temat połączeń najłatwiej uzyskać w Norweskich Kolejach Państwowych (NSB).

Park Rodzinny Kongeparken

Park, usytuowany w niewielkiej odległości od centrum miasta Stavanger, jest znany z Fabryki Czekolady Freia, gdzie dzieci mogą same sobie zrobić norweską czekoladkę, a także z ogromnych rozmiarów Guliwera i niezliczonych pluszowych misiów.

W parku znajduje się również jeden z najdłuższych w Norwegii torów bobslejowych, kolejka kopalniana, miasteczko westernowe i tradycyjna norweska farma. Jest wiele miejsc, gdzie można kupić coś do jedzenia i picia. Na terenie parku działa także pole namiotowe oraz hotel.

Bø Sommarland

To największy w Norwegii wodny park rozrywki, z jednymi z najlepszych w Europie zjeżdżalniami.

Bø Sommarland ma jedne z największych na świecie sztucznych fal do surfowania i największą w Norwegii kolejkę wodną typu roller coaster. Park w Bø znajduje się w Telemarku, w odległości około 80 kilometrów od Oslo.

W miejscości Loen, położonej nad wschodnią odnogą Nordfjordu, ...

Wspaniała dzika natura, góry poprzecinane morzem, małe wysepki ...

Kristiansand to główne miasto Norwegii południowej i okręgu ...

Stavanger - norweskie miasto portowe i gmina leżąca ...

Bergen – norweskie miasto i gmina leżąca w ...

https://veturo.pl/article/1879/parki_rozrywki_w_norwegii_atrakcje_turystyczne_ciekawe_miejsca/