Norway

Parki Rozrywki w Norwegii

TusenFryd i Bø Sommarland – to jedne z najbardziej popularnych  parków rozrywki w Norwegii.

TusenFryd

W parku można wybrać się na przejażdżkę Demonem Prędkości (Speed Monster) – najbardziej spektakularną kolejką górską w całej Skandynawii. Każdego, kto odważy się spróbować, czeka niezapomniane, mrożące krew w żyłach przeżycie. Stalowa konstrukcja w zamyśle przypomina tor wyścigów samochodowych. Przyśpieszenie (w 2 sekundy od 0 do 90 kilometrów na godzinę) jest większe niż w obecnie startujących samochodach Formuły 1.

Oprócz tego jest ponad 30 innych kolejek i miejsc zabaw, park wodny, ponad 20 restauracji i specjalnych terenów dla najmłodszych.

Park TusenFryd jest zlokalizowany w odległości około 20 kilometrów od centrum Oslo. We wszystkie dni, w które jest otwarty, z centrum stolicy dojeżdża tam miejski autobus.

Hunderfossen

To magiczna, baśniowa kraina farm, raftingu i wody. Dla najmłodszych przygotowano czterowymiarowe filmy. Ze szczytu wieży można zobaczyć wszystkie 50 atrakcji tej baśniowej krainy.

Na nowym statku wycieczkowym powiew wiatru rozwiewa włosy i pobudza wyobraźnię. Kołysanie na fali w górę i w dół to jakby bujanie się na huśtawce – tyle że czternastometrowej i z siedemdziesięciostopniowym odchyleniem.

Zimą park przemienia się w Zimowy Park Hunderfossen.

Park Hunderfossen jest położony u wylotu doliny Gudbrandsdalen, zaledwie 15 kilometrów na północ od Lillehammer. Dojazd samochodem z Oslo zajmuje około 2 godzin i 15 minut. Można też dojechać pociągiem do Hunderfossen lub do Hafjell. Szczegółowe informacje na temat połączeń najłatwiej uzyskać w Norweskich Kolejach Państwowych (NSB).

Park Rodzinny Kongeparken

Park, usytuowany w niewielkiej odległości od centrum miasta Stavanger, jest znany z Fabryki Czekolady Freia, gdzie dzieci mogą same sobie zrobić norweską czekoladkę, a także z ogromnych rozmiarów Guliwera i niezliczonych pluszowych misiów.

W parku znajduje się również jeden z najdłuższych w Norwegii torów bobslejowych, kolejka kopalniana, miasteczko westernowe i tradycyjna norweska farma. Jest wiele miejsc, gdzie można kupić coś do jedzenia i picia. Na terenie parku działa także pole namiotowe oraz hotel.

Bø Sommarland

To największy w Norwegii wodny park rozrywki, z jednymi z najlepszych w Europie zjeżdżalniami.

Bø Sommarland ma jedne z największych na świecie sztucznych fal do surfowania i największą w Norwegii kolejkę wodną typu roller coaster. Park w Bø znajduje się w Telemarku, w odległości około 80 kilometrów od Oslo.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(56) "Norwegia atrakcje Norwegii - Parki rozrywki w Norwegii -" ["meta_desc"]=> string(142) "TusenFryd i Bø Sommarland – to jedne z najbardziej popularnych norweskich parków rozrywki. Dowiedz się o nich więcej dzięki VETURO.pl. " ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(65.279688868737395068819751031696796417236328125) ["lng"]=> float(12.6477044803179996534936435637064278125762939453125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "NOR" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Norwegia atrakcje Norwegii - Parki rozrywki w Norwegii -

meta_keys:

meta_desc: TusenFryd i Bø Sommarland – to jedne z najbardziej popularnych norweskich parków rozrywki. Dowiedz się o nich więcej dzięki VETURO.pl.

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Norwegia atrakcje Norwegii - Parki rozrywki w Norwegii -

meta_keys:

meta_desc: TusenFryd i Bø Sommarland – to jedne z najbardziej popularnych norweskich parków rozrywki. Dowiedz się o nich więcej dzięki VETURO.pl.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: TusenFryd i Bø Sommarland – to jedne z najbardziej popularnych norweskich parków rozrywki. Dowiedz się o nich więcej dzięki VETURO.pl.