google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Hewelianum w Gdańsku

Gdańsk atrakcje

Usytuowane w samym sercu Gdańska Centrum Hewelianum to nowoczesne centrum nauki mieszczące się w zabytkowych obiektach architektury militarnej. Centrum Hewelianum zajmuje się popularyzacją nauki organizując interaktywne i multimedialne wystawy w nowoczesny sposób pokazujące inne oblicza nauki! Już dziś pomagają one zrozumieć fizykę, astronomię, historię czy biologię a wkrótce także matematykę i chemię.

Hewelianum w GdańskuHewelianum w Gdańsku

fot. mat. prasowe

Wystawienniczą ofertę Centrum uzupełniają innowacyjne zajęcia edukacyjne adresowane do wszystkich grup wiekowych, wystawy czasowe, plenerowe imprezy historyczne, imprezy okolicznościowe, pokazy science show oraz okazjonalne wykłady popularnonaukowe.

Dostepne wystawy:
"Z energią!"
W przestrzeni tej pracowni każde ze stanowisk prezentuje określony rodzaj energii lub przemianę jednej formy energii w inną. W ogromnych akwariach można zrobić falę tsunami lub wprawić w ruch śrubę Archimedesa. Inny rodzaj fali, czyli falę dźwiękową, można zaobserwować tuż obok. Podobnie jak fala na wodzie również ona przenosi energię, co odkryć można dzięki interaktywnym stanowiskom. Zasady zachowania nie tylko energii, ale również pędu pokazuje z kolei Wahadło Newtona.

"Dookoła Świata"
Podróżnicy swoją przygodę rozpoczynają od poznania tajemnic wnętrza ziemi, w tym wulkanów i siły wstrząsów sejsmicznych. Kolejna strefa poświęcona jest Azji, jej roślinności, barwom i zapachom. Znalazły się w niej regionalne przyprawy, zestaw do nauki jedzenia pałeczkami oraz winda przenosząca na różne wysokości i głębokości. Tutaj można nawet samodzielnie uformować Himalaje. Kawałek dalej, ale już w strefie Afryki, poza hologramem jednego z największych diamentów zobaczyć można na przykład zjawisko pustynnej burzy.

„Łamigłówka”
Łamigłówka to nowa, eksperymentalna przestrzeń w Centrum Hewelianum, gdzie rządzi królowa nauk! 20 interaktywnych stanowisk pokazuje wiele ciekawostek m.in. ile to jest milion lub jak zmierzyć odległość na kilka różnych sposobów.

"Zabawy z Historią"
Wehikuł Czasu - Zabawy z Historią” to wystawa znajdująca się w jednym z najbardziej unikatowych obiektów na Górze Gradowej - Baterii Moździerzy. Ceglana architektura i powtarzający się rytm łuków wprowadzają gości do niezwykłego wnętrza, gdzie można zgłębić między innymi tajniki wojskowości, poznać sposoby liczenia armatnich kul oraz ładowania broni.

„Na zdrowie”
Jak jestem zbudowany? Dlaczego serce „bije”? Jak ułożyć swoje menu? Jak będę wyglądać za 10, 20.. lat? Na te i wiele innych pytań dotyczących budowy i funkcjonowania organizmu człowieka odpowiedzi znajdziesz na wystawie „Na zdrowie”.


Centrum Hewelianum
Jednostka Budżetowa Gminy Miasta Gdańska
ul. Gradowa 6
80-802 Gdańsk
http://www.hewelianum.pl

 Wysoki poziom zaangażowania w odpowiednie zaplanowanie urlopu jest ...

Rower jako środek transportu jest chętnie wybierany nie ...

Planując wakacyjne wyjazdy wiele osób wybiera na urlop ...

Każdego roku do Trójmiasta, w skład którego wchodzą ...

Przedstawiamy sześć miejsc w Sopocie, w których zjecie ...

Są takie miejsca w Sopocie, które musicie zobaczyć. ...

nocleg

gastronomia

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/2081/gdansk-atrakcje-turystyczne-ciekawe-miejsca-hewelianum/