Wakacje pod żaglami

Lato nad wodą? Brzmi dobrze, prawda? A lato nad wodą w towarzystwie żagli, wyjątkowych osób i mnóstwa atrakcji? Jeszcze lepiej! Pora rozpocząć aktywne wakacje w Centrum Żeglarskim. U nas dzieje się już od pierwszych dni lata.

Świadectwa odebrane, więc można skupić się na przyjemnościach. Od nauki – tej szkolnej – robimy sobie przerwę i zaczynamy przygodę z żeglarstwem.
A tu też będzie sporo nowej wiedzy i umiejętności. Jak co roku Centrum Żeglarskie przygotowało bogatą ofertę aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Obozy

W sobotę, 26 czerwca rozpoczął się pierwszy obóz żeglarski dla dzieci i młodzieży powyżej 11 roku życia. Uczestnicy nocują w schronisku młodzieżowym, borą udział w szkoleniu żeglarskim, sprawdzają swoje nowo nabyte umiejętności na skipperach, DZ i w kajakach. W nadchodzący weekend rozpoczniemy kolejne obozy, tym razem z noclegiem pod namiotami. Będą to obozy wędrowne – jeden na Skiperach, a drugi na Carinach.
Również w tę sobotę, osoby pełnoletnie wypłyną na kontynuację wyprawy Bałtyk 100, czyli spływu morskiego ze Świnoujścia do Gdyni zorganizowanego dla uczczenia stulecia Niepodległej Rzeczpospolitej. W tym roku uczestnicy będą płynąć na trasie Łeba – Gdynia.

Półkolonie

Od przyszłego poniedziałku startują półkolonie. W tym roku dostępnych będzie aż siedem terminów pięciodniowego wypoczynku nad wodą. Uczestnicy naszych kolonii dowiedzą się jak aktywnie i bezpiecznie można spędzać czas nad wodą. Wykwalifikowani instruktorzy nauczą wyplatania lin, wybijania szklanek i wiązania węzłów. W przerwach zaś na uczestników czekać będą drugie śniadanie i obiad, a ostatniego dnia – ognisko z kiełbaskami. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-16.00 i organizowane są zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi wypoczynku dzieci i młodzieży, a także wytycznymi GIS, MZ i MEN oraz są zgłoszone do Kuratorium Oświaty w Szczecinie. 

Szkolenia

Bycie prawdziwym wilkiem morskim wymaga nie tylko zamiłowania do wiatru i wody, ale także uprawnień. Te można zdobyć zapisując się na kursy i szkolenia prowadzone w Centrum Żeglarskim. Do wyboru są kursy motorowodne, czy szkolenia żeglarzy jachtowych. W trakcie wakacji zapraszamy młodzież w wieku 14-17 lat na wakacyjny kurs na żeglarza jachtowego, który zorganizowany jest w formie półkolonii z wyżywieniem. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej www.centrumzeglarskie.pl w zakładce szkolenia.

Regaty przez cały sezon

Wakacje to intensywny czas dla zawodników. Młodzi żeglarze niemalże co weekend biorą udział w regatach i wyjeżdżają na zgrupowania nad akweny w całej Polsce i Europie. Obecnie członkowie Regatowej Reprezentacji Szczecina walczą o Mistrzostwo Europy w klasie Laser w Chorwacji. W Centrum Żeglarskim także będziemy mogli obserwować żeglarskie zmagania. Już w lipcu zapraszamy na Regaty Kokosowe w Windsurfingu. Regaty zostaną rozegrane w kategoriach BIC Techno 293 4.0, 5.8, 6.8. 7.8.
Już tradycją stały się regaty Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13. Podobnie jak w poprzednich latach do Szczecina pod koniec sierpnie zjadą się najlepsi „optimiściarze” w kraju, którzy będą walczyć o tytuł Mistrza lub Mistrzyni Polski PSKO do lat 13.
W ramach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej i I Ligii w szranki staną najlepsi zwodowi żeglarze w kraju. Na sportowe emocje możemy też liczyć w trakcie Polish Match Tour, które będą odbywać we wrześniu.
 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(36) "Wakacje pod żaglami - Świnoujście" ["meta_desc"]=> string(96) "Centrum Żeglarskie przygotowało bogatą ofertę aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-13.7109374980911" ["lng"]=> string(16) "-10.910992447155" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Wakacje pod żaglami - Świnoujście

meta_keys:

meta_desc: Centrum Żeglarskie przygotowało bogatą ofertę aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wakacje pod żaglami - Świnoujście

meta_keys:

meta_desc: Centrum Żeglarskie przygotowało bogatą ofertę aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Centrum Żeglarskie przygotowało bogatą ofertę aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.