Czego szuka Niemiec w polskim uzdrowisku?

Wysoki poziom świadczonych usług i niskie ceny to główne powody, dla których niemieccy turyści wybierają polskie hotele medical spa i ośrodki wypoczynkowe z zapleczem rehabilitacyjnym. Wśród kuracjuszy ze wschodnich Niemiec jednym z najatrakcyjniejszych kierunków wypoczynku jest wybrzeże Bałtyku.

Obiekty uzdrowiskowe, zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim, w tym w Świnoujściu, goszczą klientów z Niemiec przez cały rok. Tutejsi hotelarze dostrzegają coraz większe zainteresowanie pobytami
medycznymi, które koncentruje się głównie wokół rehabilitacji i zabiegów, przeprowadzanych na bazie naturalnych składników leczniczych, np. borowiny czy solanek. Okazuje się, że dla turysty z Niemiec wyjątkowo ważny jest wysoki poziom polskich usług, których ceny są stosunkowo niskie, w porównaniu z podobnymi ofertami proponowanymi po stronie niemieckiej.

Niemieckie biura podróży dla swoich klientów poszukują również hoteli, które poza bazą uzdrowiskową, dysponują ciekawym zapleczem rekreacyjnym. Polska gościnność ma znaczenie
– Wysoki poziom usług medical spa i atrakcyjne ceny są dla Niemców kluczowe, jednak w nadbałtyckich hotelach chwalą oni sobie także wyjątkową gościnność i dobrą lokalizację w bliskiej odległości od miejsca zamieszkania. Równie ważna jest możliwość refundacji pobytu kuracyjnego w Polsce przez niemiecką kasę chorych. – mówi Monika Żurawik, przedstawiciel niemieckiego touroperatora MediKur Reisen Gmbh z Berlina.

I leczenie, i rozrywka
Według hotelarzy ze Świnoujścia, dla niemieckich turystów istotne jest również połączenie pobytu rehabilitacyjnego z ofertą turystyczną. Taka idea już teraz mocno się rozwija i może mieć niebagatelne znaczenie dla konkurencyjności hotelu w oczach klienta zagranicznego.
– W obiektach z grupy INTERFERIE, zlokalizowanych w Świnoujściu, widzimy, że goście niemieccy poszukują nie tylko usług medycznych wysokiej klasy, ale również bogatej oferty zagospodarowania czasu wolnego – mówi Jan Koman, prezes spółki INTERFERIE S.A. – Oczekują konkretnego planu dnia, który obejmie zarówno zabiegi uzdrowiskowe i spa, aktywności sportowe oraz ofertę rozrywkową. W
niedalekiej przyszłości dla hotelarza może być istotne również umiejętne wykorzystanie polskiej kultury do rozwoju turystyki senioralnej, a także edukacji do odpowiedniej  profilaktyki zdrowia.

W INTERFERIE Medical SPA szczególnym uznaniem niemieckich turystów cieszą się wszelkie pakiety diagnostyczne, które pozwalają na specjalistyczną ocenę stanu zdrowia na bazie szczegółowych badań medycznych. Klienci coraz częściej chcą również zredukować swoją wagę i nabrać nowej energii – dlatego wybierają wypoczynek połączony z warsztatami zdrowego żywienia oraz aktywnościami
sportowymi, np. zajęciami z trenerem personalnym czy gimnastyką wodną. Z kolei kameralny obiekt INTERFERIE Barbarka do swojej oferty wprowadził cykliczne wieczory z muzyką na żywo, koncerty pianistyczne czy występy zespołów folklorystycznych.

Optymistyczne prognozy
Szansą dla uzdrowisk i zlokalizowanych w nich obiektów z ofertą prozdrowotną, są usługi lecznicze i turystyczne, które spełniają międzynarodowe kryteria. Prognozy w branży hotelarskiej wskazują również, że w najbliższych latach coraz więcej turystów zagranicznych będzie poszukiwało miejsc atrakcyjnych przyrodniczo, do których należy m.in. Świnoujście.

– W hotelu INTERFERIE Medical SPA i INTERFERIE Barbarka od kilku lat obserwujemy stały wzrost zainteresowania wypoczynkiem profilaktyczno-leczniczym – dodaje Jan Koman. – W obu obiektach postawiliśmy na nowoczesny sprzęt zabiegowy i obsługę dwujęzyczną, aby goście niemieccy poczuli się u nas jak w domu. Od wielu lat dysponujemy ponadto wydzielonym działem sprzedaży, który jest dedykowany dla rynku niemieckiego.

Sieć hoteli i obiektów INTERFERIE istnieje na rynku od ponad 20 lat. W zasobach spółek z grupy INTERFERIE znajduje się ponad 2100 miejsc noclegowych w 7 popularnych polskich kurortach. Do tej pory obsłużyły one blisko 8 mln polskich i zagranicznych gości.

Źródło: Interferie.pl

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(44) " Czego szuka Niemiec w polskim uzdrowisku? " ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(13) "interferie.pl" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-12.9199218732018" ["lng"]=> string(17) "-3.32917923471146" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Czego szuka Niemiec w polskim uzdrowisku?

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: interferie.pl

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Czego szuka Niemiec w polskim uzdrowisku?

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: interferie.pl

meta_desc: