Badminton – sport i relaks dla każdej grupy wiekowej

Badminton, tak często mylony z podwórkową kometką, to dyscyplina olimpijska, jednakże grają w niego nie tylko osoby z ambicjami olimpijskimi, ponieważ przynosi wiele przyjemności, pozytywnych wrażeń i daje możliwość pewnej rywalizacji w zdrowej atmosferze.

Kto może grać i gdzie to robić?

Trening mogą rozpocząć już kilkuletnie dzieci. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, także jeżeli chodzi o górną granicę. Wystarczy mieć trochę kondycji, by zacząć grać w badmintona. Treningi odbywają się na specjalnych halach z odpowiednią nawierzchnią. Tym właśnie badminton różni się od kometki, w której używa się takich samych rakiet i lotek, jednak gra odbywa się na podwórku. W przypadku badmintona trzeba wyeliminować takie czynniki jak wiatr oraz nierówne podłoże, które utrudniałoby grę.

Gdzie grać, by mieć najlepsze warunki? W samym mieście, takim jak Warszawa, istnieje co najmniej kilkadziesiąt takich miejsc. Niektóre z nich to naprawdę profesjonalne hale, które można wynająć na godzinę lub kilka. Mniejsze obiekty, niemniej wspaniale nadające się do gry, to niższy koszt. Oprócz wydatków na halę w Warszawie, czy innym mieście, trzeba oczywiście zakupić sprzęt do gry i buty. To one odgrywają największą rolę. W sklepach sportowych można dostać takie obuwie już za 100- 200 złotych, więc cała inwestycja zamyka się w kilkuset złotych, a naprawdę z gry mamy szereg korzyści.

Zalety gry

Kiedy wiemy już gdzie grać, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego jest to polecana dyscyplina sportu dla każdego. Przede wszystkim jest to gra przyjemna, rozweselająca i relaksująca. Na początku oczywiście może ona sprawić pewne problemy, jednak z czasem ,kiedy nabieramy wprawy, gra się coraz przyjemniej. Nieoceniony jest w takim wypadku wyrozumiały parter, a jeżeli ćwiczymy z kimś lepszym od nas, szybko podnosimy swój poziom.

Badminton to również zalety związane ze zdrowiem. Wpływa na ogólny rozwój i kondycję. Poprawia naszą siłę i spostrzegawczość. To dobry sposób na wspomaganie odchudzania, ponieważ w czasie treningów pracują praktycznie wszystkie mięśnie. Dodatkowo gra wpływa na spostrzegawczość i refleks, co u dzieci może przekładać się na lepsze wyniki w nauce, a dorosłym także pomaga trenować nie tylko ciało, ale i mózg. Okazuje się, że ten rodzaj sportu jest uprawiany przez astronautów jak i członków rosyjskiej armii, a to już dobitnie wskazuje na jego dobrodziejstwa.

Szukamy partnera dla siebie

Jeżeli nie znamy nikogo osobiście, kto trenuje lub chciałby rozpocząć uprawianie tego sportu, to może być nam trudno znaleźć kogoś, kto będzie reprezentował poziom podobny do naszego. Na szczęście na oficjalnej stronie stworzonej dla osób związanych z badmintonem, można dzięki pewnemu rankingowi poszukać partnera, który jest na podobnym etapie zaawansowania.

Oczywiście z potencjalnym parterem można skontaktować się poprzez stronę drogą mailową i dzięki temu szybko znaleźć drugiego gracza do pary. W samej Warszawie takich aktywnych graczy jest ponad 500, w mniejszych miastach ta liczba może być niższa, jednak nie znaczy to, że znalezienie partnera do gry będzie niemożliwe. Jeżeli dopiero zaczynamy i chcemy zapisać się na trening, można namówić również kogoś z rodziny lub przyjaciół, a potem wspólnie trenować tę zdrową pasję.

Gra w badmintona to nie tylko zabawa i relaks czy sposób na ruch. Bardzo dobrze wpływa ona także na kondycję psychiczną i sprawność myślenia. To doskonały sposób, by uprawiać sport w każdą pogodę, dzięki temu, że trenuje się nie pod gołym niebem, ale w hali.

Niewiele szlaków transportowych obrosło taką sławą, jak projekt międzykontynentalnej autostrady łączącej Europę, Azję i Amerykę Północną. Do nielicznych wyjątków należy chociażby kolej transsyberyjska. Trudno się dziwić, skoro sam rozmach takiego planu rozbudza wyobraźnię.

Materiał przygotowany we współpracy z klubem Badmintomania! prowadzącym miejsca, gdzie można grać w badmintona i podnosić umiejętności w zakresie tego sportu.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(53) "Badminton - sport i relaks dla każdej grupy wiekowej" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(19) "Sprzęt turystyczny" ["author"]=> string(22) "Redakcja/Badmintomania" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.2325504734458974098743055947124958038330078125) ["lng"]=> float(21.002769467287901505869740503840148448944091796875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(true) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Badminton - sport i relaks dla każdej grupy wiekowej

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Sprzęt turystyczny

author: Redakcja/Badmintomania

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet: 1

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Badminton - sport i relaks dla każdej grupy wiekowej

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Redakcja/Badmintomania

meta_desc: