rowerzysta

Jak wybrać odpowiedni rower na wiosnę?

Chociaż mamy śnieg za oknem, nieuchronnie zbliża się wiosna. Jest to czas naszej zwiększonej aktywności fizycznej i planowania zakupów sprzętu na cały rok. Wielu z nas pewnie myśli o zakupie swojego pierwszego roweru, aby jeździć nim zarówno rekreacyjnie jak i do pracy. Jak wybrać taki rower? Na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu rekreacyjnego?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • czym się różnią od siebie rowery gravelowe, rowery górskie i rowery szosowe
  • kiedy warto wybrać rower gravelowy
  • gdzie kupić dobrej jakości rowery gravelowe w korzystnej cenie

Rower szosowy, rower górski, rower gravel… Wybór jednośladów na rynku jest bardzo duży. Dlatego warto dobrze przeanalizować rynek, aby wybrać najlepszy sprzęt dla siebie.

Rowery szosowe, gravel, MTB – czym się różnią?

Do wyboru mamy różne rodzaje rowerów: rower szosowy, rower gravel, rower miejski, rower górski, a nawet rowery elektryczne (warto sprawdzić np. tutaj: https://rowerszosowy.pl/pl/c/Rowery/11). Czym się charakteryzują?

Rower szosowy to doskonałe rozwiązanie w przypadku osób, które cenią sobie zdrowy styl życia, świetne możliwości jezdne i lekkość. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jest lekki, ma cienkie opony z niskim oporem toczenia i kierownicę o charakterystycznym kształcie, zapewniającą wygodę podczas jazdy. Dzięki temu jego użytkowanie na drodze jest przyjemne oraz pozwala zachować zdrowie i świetną kondycję.

Rowery gravel łączą w sobie wiele różnych cech innych typów rowerów. Będą świetnym wyborem w przypadku osób, które nie mają do końca sprecyzowanych wymagań i szukają uniwersalnego sprzętu. Rowery gravel oferują swoim użytkownikom wiele cennych możliwości. Pozwalają na osiąganie dużych prędkości, swobodę i wolność na trasie. Świetnie sprawdzą się w wielu okolicznościach, a jego użytkownicy nie będą musieli ograniczać się do nawierzchni asfaltowych. Mają doskonałą aerodynamikę, ergonomiczną geometrię i solidne, szerokie opony. 

Rower przełajowy lub rower górski, rower MTB to z kolei typ jednośladów, który cieszy się największą popularnością wśród miłośników górskich wycieczek. Rowery tego typu przeznaczone są do jazdy po leśnych ścieżkach, parkach, szutrowych drogach, górskich terenach. Niestraszne im wyboiste i kręte drogi o wymagającej nawierzchni. 

Kiedy warto wybrać rower gravelowy?

Rower gravel to niezawodny rower szutrowy z cechami szosówek, przełajówek i MTB w jednym. Decydując się na niego można spokojnie przemierzać różnorodne trasy, niezależnie od tego, czy są to drogi polne, czy asfaltowe. Dzięki swojej wszechstronności będą bardziej przydatne na szosie niż rowery przełajowe, a w trudnych warunkach sprawdzą się lepiej od rowerów szosowych. Dlatego jeżeli planujemy wykorzystywać nasz rower w różnych celach, na różnych nawierzchniach i przy różnej pogodzie, rower gravelowy będzie doskonałym wyborem, który zapewni nam komfort jazdy w każdych warunkach.

Gdzie kupić rowery gravelowe?

Rowery gravelowe zyskują coraz większą popularność, dlatego z łatwością kupimy je w specjalistycznych sklepach rowerowych lub sportowych. Jeżeli chcemy obejrzeć sprzęt przed zakupem, warto wybrać sklep stacjonarny, gdzie będziemy mogli porównać ze sobą różne modele. Możemy również liczyć na profesjonalne doradztwo sprzedawców w przypadku, gdy nie wiemy jaki typ roweru będzie dla nas idealny. Jeżeli natomiast dokładnie wiemy co nam jest potrzebne, najlepszym wyborem może być profesjonalny sklep internetowy (np. Sklep internetowy Car Bike). Znajdziemy w nim najszerszą ofertę rowerów różnego typu, o różnych wymiarach i różnym wyposażeniu. Z łatwością wybierzemy sprzęt najlepiej spełniający nasze oczekiwania i możliwości finansowe. 

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: