Jarmark Świętego Mikołaja w Mrągowie

Zapraszamy 5 grudnia 2015 r. w godz. 12.00 - 18.00 przed Centrum Kultury i Turystyki Początki jarmarków w Mrągowie sięgają  XVI wieku. Prawo do jego organizacji nadał miastu Wielki Mistrz Krzyżacki Albrecht Hohenzollern. Jak wskazują najnowsze badania źródłowe, w  roku 1513 Albrecht Hohenzollern przychylił się do prośby mrągowskich mieszczan i przełożył datę jarmarku św. Marcina z 11 listopada na bardziej dogodny termin, na 6 grudnia. Odtąd jarmark ten odbywał się raz w roku i  nazywano go  Jarmarkiem św. Mikołaja. 

Nawiązując do tradycji Jarmarków św. Mikołaja 5 grudnia 2015 r. przed Centrum Kultury i Turystyki  stanie kiermasz, na którym będzie można zrobić świąteczne zakupy. Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabraknie ozdób choinkowych, upominków dla najbliższych, oryginalnych stroików, słodkości, domowych przetworów i świątecznych wypieków. W tym roku skorzystać można będzie z szerokiej oferty wyrobów rękodzieła artystycznego oraz wielu świątecznych wyrobów.

Całości klimatu dopełni program artystyczny, w którym zaprezentują się:

 • Przedszkole Nasze Pociechy,
 • Przedszkole Bajka,
 • Warsztaty Terapii Zajęciowej,
 • Teatr Iluzja (Gimnazjum nr.2),
 • ZS nr 1,
 • uczniowie Szkoły Muzycznej,
 • ZS nr 4,
 • ZHP Mrągowo.

Nasze mikołajkowe święto umili nam także ORKIESTRA DĘTA MRONGOVIA oraz koncert  STUDIA WOKALNEGO SUKCES, który odbędzie się około godz. 15. 30.

Podsumowaniem tegorocznego Jarmarku będzie spektakularne widowisko uliczne “KOLAŻ BOŻONARODZENIOWY” z wykorzystaniem ogromnych elementów scenograficznych, ognia i efektów pirotechnicznych w wykonaniu Teatru A z Gliwic.

 Nie byłoby Jarmarku bez św. Mikołaja który przybędzie do nas z workiem pełnym słodkości dla najmłodszych.

Nie zabraknie także konkursów! Zapraszamy do udziału w zabawie „Bieg po wypiek”, w której będziemy wybierać najsmaczniejsze ciasto świąteczne. Oceny dokona profesjonalne jury, w skład którego wejdą mrągowscy cukiernicy i św. Mikołaj. Na laureatów czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Tu powietrze pachnieć będzie choinką i cynamonem, a w tle ulicznego gwaru rozbrzmiewać będą kolędy.

Centrum Kultury i Turystyki zaprasza naspektakularne widowisko uliczne KOLAŻ BOŻONARODZENIOWY w wykonaniu TEATRU A z Gliwic 5 grudnia 2015 około godz. 16. 45 na Placu Piłsudskiego w ramach Jarmarku św. Mikołaja!

Spektakl odwołuje się do tradycji inscenizowania faktów związanych z Bożym Narodzeniem, czerpiąc inspirację m.in. z ludowych jasełek. Na widowisko składają się motywy związane z adwentowym oczekiwaniem, biblijne sceny zwiastowania i szukania miejsca w gospodzie, wreszcie wydarzenia związane z samym narodzeniem Chrystusa. Widowisko ma charakter plastyczno-muzyczny, a rzecz opowiadana jest językiem teatru lalkowego, teatru tańca, wykorzystuje duże elementy scenograficzne, kukły i ogień, zaś w warstwie muzycznej pieśni adwentowe, chorał gregoriański i tradycyjne kolędy.

BIEG PO WYPIEK – weź udział w KONKURSIE!

 1. Uwielbiasz piec ciasta?
 2. Wszyscy zachwycają się Twoimi wypiekami?
 3. Chciałbyś pochwalić się talentem kulinarnym? 

Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś „TAK!.” nie może zabraknąć Cię na tegorocznym Jarmarku św. Mikołaja!

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „BIEG PO WYPIEK”, który odbędzie się 5 grudnia 2015 przy budynku Centrum Kultury i Turystyki podczas Jarmarku św. Mikołaja.

Aby wziąć udział w konkursie na najsmaczniejsze świąteczne ciasto, należy dostarczyć swój popisowy, świąteczny wypiek między godz. 13. 00 a 14.00 opisany imieniem i nazwiskiem, adresem zamieszkania oraz numerem kontaktowym. Ciasta oceniane będą przez jury, w skład którego wejdą mrągowscy cukiernicy i oczywiście św. Mikołaj. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce ok. godz. 16. 00.

Na autorów najsmaczniejszych wypieków świątecznych czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie www.ckit.mragowo.pl.

GORĄCO ZAPRASZAMY!!!

Organizatorem Jarmarku jest Centrum Kultury i Turystyki. 

www.ckit.mragowo.pl

 Projekt dofinansowano z Miejskiego Funduszu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Sponsorzy:

 • Zakłady Mięsne WARMIA
 • Bank Spółdzielczy w Mikołajkach
 • PSS Społem Olsztyn
 •  Nadleśnictwo Mrągowo

 

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(31) "Jarmarki Bożonarodzeniowe 2015" ["meta_title"]=> string(40) "Jarmark Świętego Mikołaja w Mrągowie" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(19) "www.ckit.mragowo.pl" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(53.865194477990598898031748831272125244140625) ["lng"]=> float(21.297190186398598399364345823414623737335205078125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words: Jarmarki Bożonarodzeniowe 2015

meta_title: Jarmark Świętego Mikołaja w Mrągowie

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: www.ckit.mragowo.pl

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Jarmark Świętego Mikołaja w Mrągowie

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: www.ckit.mragowo.pl

meta_desc: