Bronisław Bugiel. Inne widzenie świata

Zapraszamy miłośników fotografii w środę, 2 marca br. o godz. 17.00 na otwarcie wystawy pt. "Bronisław Bugiel. Inne widzenie świata". Wernisaż odbędzie się z udziałem Autora prac.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 80 fotografii. Są to zdjęcia czarno-białe i w barwach sepii oraz prace wykonane w technice gumy chromianowej. Wszystkie zrealizowane zostały przy pomocy aparatu analogowego i wykorzystaniu tradycyjnych technik obróbki fotograficznej. Wyróżnia je znakomity warsztat, ale są też odbiciem wrażliwości Artysty na otaczający świat. Fotografie czarno-białe tematycznie odnoszą się do świata przyrody i nie ma w nich śladu człowieka. Bronisław Bugiel najchętniej przygląda się bezlistnym drzewom, zachwyca się śniegiem i przestrzenią. W pracach wykonanych w technice gumy tematyka jest bardziej różnorodna. Dominują ulice Zielonej Góry, jest pejzaż, pojawia się nawet świat techniki. Ale są również zabawy formą i barwą.

Prace pokazane na wystawie to ujęcia unikatowe i niepowtarzalne. Nie sposób przejść obok nich obojętnie, gdyż promieniują emocjami, które sprzyjają refleksji nad urodą świata, nad delikatnością materii jaka nas otacza.

Bronisław Bugiel urodził się w 1934 roku w Chorzowie. Wykształcenie zdobył w Technikum Fototechnicznym w Katowicach. W roku 1954 przybył z nakazem pracy do Zielonej Góry i objął etat fotoreportera w redakcji „Gazety Zielonogórskiej”. Przez lata uwieczniał przemiany i najważniejsze wydarzenia gospodarcze, polityczne i kulturalne na Ziemi Lubuskiej. Po przejściu na emeryturę w 1990 roku współpracował z Wojewódzkim Urzędem Dokumentacji Zabytów.
W 1991 roku został członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, jest także honorowym członkiem Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego. Brał udział w wielu konkursach fotograficznych – wojewódzkich i ogólnopolskich Ma na swoim koncie 19 wystaw indywidualnych i ponad 10 współautorskich. Przez wszystkie lata aktywności zawodowej i artystycznej pozostawał wierny fotografii analogowej i do dziś nie wykonuje zdjęć przy użyciu aparatu cyfrowego. Od 1989 roku realizuje swoje pasje artystyczne tworząc prace w szlachetnej technice gumy chromianowej.

Bogate archiwum negatywów Artysty zostało zakupione przez Miasto Zielona Góra i stanowi dziś kopalnię wiedzy o tym, jak w II połowie XX wieku zmieniało się życie w Polsce, a nade wszystko w Winnym Grodzie.

Współorganizatorami wydarzenia są: Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze i Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry WINNICA.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(40) "Bronisław Bugiel. Inne widzenie świata" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(31) "Lubuskie - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(51.94026482045349979443926713429391384124755859375) ["lng"]=> float(15.5072021462778000255866572842933237552642822265625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Bronisław Bugiel. Inne widzenie świata

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Lubuskie - atrakcje turystyczne

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Bronisław Bugiel. Inne widzenie świata

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: