Air France KLM – wiosna-lato 2016

W tegorocznym lotniczym sezonie letnim, który potrwa do 29 października br., Grupa Air France KLM jeszcze bardziej rozbuduje swoją potężną siatkę połączeń. Pojawią się nowe trasy, zarówno na terenie Europy, jak i nowe kierunki międzykontynentalne. W sumie cztery linie należące do Grupy poszerzą swoją ofertę aż o ponad 50 nowych połączeń na całym świecie. Ponadto linie Air France KLM wprowadzą do eksploatacji nowe samoloty i będą kontynuować modernizację swoich maszyn, aby spełniały one najwyższe światowe standardy.

W sezonie letnim 2016 możliwości transportowe Grupy zwiększą się 1,5 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Stanie się tak głównie za sprawą niskokosztowej linii Transavia (należącej do Grupy Air France KLM), której wzrost oferowania miejsc szacuje się aż na 14,8 proc. W przypadku lotów dalekiego zasięgu możliwości Grupy w zakresie transportu lotniczego poprawią się 0,1 proc., a w przypadku lotów średniego dystansu o 0,7 proc.  

Więcej połączeń międzykontynentalnych
W pierwszym tygodniu maja tego roku oferta linii KLM powiększy się o nowy kierunek do Stanów Zjednoczonych – trzy razy w tygodniu będzie można polecieć z lotniska Amsterdam-Schiphol do Salt Lake City, stolicy stanu Utah. A z Salt Lake City, dzięki transatlantyckiemu partnerstwu joint-venture z Delta Air Lines, dolecimy w dalsze zakątki USA.

Z początkiem czerwca tego roku, Air France zacznie oferować loty z lotniska Paryż-Orly do Nowego Jorku (JFK), dokąd do tej pory przewoźnik latał z paryskiego lotniska im. Charles’a de Gaulle’a (CDG). Loty z Orly, które jest drugim najbardziej popularnym portem lotniczym w Paryżu, mają zapewnić lepsze połączenia z siecią krajową. Oczywiście do Nowego Jorku Air France będzie latał nadal z lotniska CDG.

Kolejna nowością w rozkładzie, jest wznowienie od 17 kwietnia lotów Air France do Teheranu (Iran), natomiast 4 maja KLM uruchomi nowe połączenie Amsterdam-Astana (Kazachstan).  

Aby lepiej sprostać zapotrzebowaniu na loty do popularnych miast na Zachodnim Wybrzeżu USA, Air France będzie latał do Los Angeles i San Francisco większymi samolotami, z większą liczbą miejsc. Natomiast KLM będzie realizował dodatkowe loty samolotem Boeing 787 Dreamliner do San Francisco, oferując na tej trasie 9 połączeń tygodniowo oraz dodatkowe połączenia do Los Angeles (w szczycie sezonu do 14 połączeń tygodniowo).  

Nowe trasy europejskie
W najbliższych miesiącach siatka lotów Air France KLM w Europie powiększy się aż o 13 nowych tras. Wśród nowości znalazły się: Drezno (Niemcy) od 16 maja, Genua (Włochy) od 22 kwietnia, Inverness (Szkocja) 17 maja,  Southampton (Anglia) od 16 maja, Alicante od 4 lipca, Ibiza − loty sezonowe między 4 lipca i 27 sierpnia, i Walencja (Hiszpania) od 23 kwietnia obsługiwane przez KLM z lotniska Amsterdam-Schiphol, a także Glasgow (Szkocja) otwarte z końcem marca 2016 roku, Biarritz, Ajaccio i Calvi (Francja) obsługiwane przez Air France z paryskiego lotniska im. Charles’a de Gaulle’a. Ponadto Air France uruchomił właśnie nowe połączenie do Amsterdamu z francuskiego miasta Rennes.

Również niskokosztowa linia Transavia poszerzy swoją ofertę aż o 36 nowych tras, w tym 18 z Monachium, 13 z Francji (Paryż, Lyon i Nantes) i 5 z Holandii (Amsterdam i Eindhoven).

Więcej możliwości dla podróżnych z Polski
Dobrą informacją dla podróżnych z południa Polski jest fakt, że przez cały sezon letni 2016 linia KLM oferuje dwa połączenia dziennie na trasie Kraków-Amsterdam. Zwiększenie liczby lotów z 5 do 14 tygodniowo jest wynikiem rosnącego zainteresowania podróżami na tej trasie. Dodatkowy, poranny lot z Krakowa stwarza bogatą listę możliwości dalszych połączeń z przesiadką w Amsterdamie.

Natomiast od 4 lipca tego roku, Air France oferować będzie sezonowy rejs z Krakowa do Paryża 4 razy w tygodniu przez dwa wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień (ostatni lot 28 sierpnia). Na nowej trasie będzie latać samolot typu Airbus 319 wymiennie z A318. Obok Warszawy, Kraków jest drugim polskim miastem obsługiwanym przez francuską linię lotniczą.

Warto również wspomnieć, że w sezonie letnim z Warszawy do Paryża i Amsterdamu linami Air France KLM można polecieć aż 7 razy dziennie. 

Wygoda w podróży w lotniczej
Grupa Air France KLM systematycznie wprowadza do swojej oferty produkty i rozwiązania spełniające najwyższe światowe standardy. Pod koniec sezonu letniego 2016, na lotach dalekiego zasięgu, Air France będzie miał w eksploatacji 32 samoloty Boeing 777, obsługujące loty dalekiego zasięgu, wyposażone w nowe, zmodernizowane kabiny we wszystkich klasach. Również samoloty Air France latające w Europie zyskują stopniowo nowe skórzane fotele. Z ich wygody korzystają już pasażerowie 24 Airbusów Airbus A319, a następnie będą instalowane w 25 samolotach Airbus A320.

Linia KLM jest w trakcie stopniowej modernizacji kabin w swoich samolotach. Do końca października tego roku już 75 proc. floty KLM dalekiego zasięgu będzie wyposażona w Klasie Biznes w nowoczesne fotele rozkładane do pozycji płaskiego łóżka.

Ponadto w sezonie letnim, KLM wprowadzi kolejne maszyny Boeing B787 Dreamliner do swojej siatki połączeń dalekiego zasięgu, które w części lub w całości będą obsługiwać 14 tras na wszystkich kontynentach:

– Bliski Wschód: Abu Zabi, Dubaj, Muscat,
– Afryka: Kair, Cape Town,
– Ameryka Północna: San Francisco, Toronto,
– Ameryka Południowa: Rio de Janeiro,
– Azja: Chengdu, Delhi, Hangzhou, Osaka, Szanghaj i Xiamen.

Szczegółowy rozkład lotów jest dostępny na stronach linii www.airfrance.pl i www.klm.pl. Informacje na temat nowego harmonogramu i aktualnych promocji można również uzyskać w Biurze Obsługi KLM, dzwoniąc pod numery +48 (22) 51 23 947 i +48 (22) 51 23 949. Konsultanci odbierają telefony od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00, a w weekendy od 9:00 do 17:30.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(45) "Oferta lotów Air France KLM wiosna-lato 2016" ["meta_desc"]=> string(166) "W tegorocznym lotniczym sezonie letnim, który potrwa do 29 października br., Grupa Air France KLM jeszcze bardziej rozbuduje swoją potężną siatkę połączeń. " ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-9.58007812366619" ["lng"]=> string(17) "-3.76779142917378" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "NLD" }

key_words:

meta_title: Oferta lotów Air France KLM wiosna-lato 2016

meta_keys:

meta_desc: W tegorocznym lotniczym sezonie letnim, który potrwa do 29 października br., Grupa Air France KLM jeszcze bardziej rozbuduje swoją potężną siatkę połączeń.

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Oferta lotów Air France KLM wiosna-lato 2016

meta_keys:

meta_desc: W tegorocznym lotniczym sezonie letnim, który potrwa do 29 października br., Grupa Air France KLM jeszcze bardziej rozbuduje swoją potężną siatkę połączeń.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: W tegorocznym lotniczym sezonie letnim, który potrwa do 29 października br., Grupa Air France KLM jeszcze bardziej rozbuduje swoją potężną siatkę połączeń.