google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ciekawe miejsca w Nowej Zelandii

Zatoka Milforda – zatoka na Wyspie Południowej w Nowej Zelandii. Ze względu na charakterystykę geologiczną (20 kilometrów długości i wysokie strome brzegi) przypomina typowy fiord.

Ciekawe miejsca w Nowej ZelandiiZatoka Milforda, Nowa Zelandia

fot. mat. prasowe

Taupo – największe, niewysychające jezioro Oceanii, znajduje się w Nowej Zelandii, położone w centrum Wyspy Północnej, na płaskowyżu wulkanicznym na wysokości 350 m n.p.m. Nazwa maoryjska "gdzie panuje noc": ciemne ryolitowe skały nadbrzeżne zwracały zawsze uwagę podróżnych.

Wanaka – jezioro położone w regionie Otago Nowej Zelandii, na wysokości 300 m nad poziomem morza. Jezioro zajmuje powierzchnię 192 km² i jest 4 największym jeziorem Nowej Zelandii.

Katedra ChristChurch - anglikańska katedra zlokalizowana w ścisłym centrum Christchurch na placu Cathedral Square, siedziba diecezji. Kamień węgielny położono 16 grudnia 1864, jednak z powodów finansowych budowę ukończono dopiero w roku 1904. Kościół został zaprojektowany przez angielskiego architekta, sir George'a Gilberta Scotta. Iglica wieży góruje 63 metry powyżej poziomu placu. Wieża ma taras widokowy.

Most Pamięci  - trzyłukowy most nad rzeką Avon zbudowany w roku 1923 ku pamięci żołnierzy z regionu Canterbury, którzy walczyli i zginęli w I wojnie światowej. Zwieńczony jest ozdobnym łukiem z tablicami upamiętniającymi ważne bitwy w I wojnie światowej jak również te w II wojnie światowej (dodane później). Obecnie most pieszy.

Wieża Zegarowa Królowej Wiktorii  - zbudowana w roku 1864 jako zwieńczenie siedziby Rady Regionu Canterbury wieża okazała się za ciężka. Była zmagazynowana przez ponad 30 lat, aż do roku 1897, gdy padł pomysł, by nadać jej imię Królowej Wiktorii w ramach uczczenia jej diamentowego jubileuszu. Pierwotnie ustawiono ją na rogu Manchester Street, High Street i Lichfeld Street, ale w roku 1930 uznano, iż stwarza tam zagrożenie w ruchu drogowym i przeniesiono wieżę na obecne miejsce przy Victoria Street.

Wellington – stolica Nowej Zelandii, trzecie pod względem ...

Kiedyś uważano, że górskie szczyty to siedziby bogów. ...

Oblubienica stu kochanków, "Ląd tysiąca cudów i szczyt, ...

https://veturo.pl/article/2688/ciekawe-miejsca-w-nowej-zelandii-atrakcje-turystyczne/