Wyspa Krk, Chorwacja

Krk – atrakcje turystyczne

Krk to pełna piękna i niesamowitych widoków wyspa, która czaruje różnorodnością i wyjątkowością przyrody. Obfitość roślin, jeziora i wodospady – to wszystko czeka tutaj tylko na odkrycie.

Lasy, gaje oliwne i winnice znajdują się w środkowej i zachodniej części wyspy, na północnej i południowej stronie zaś czekają pastwiska i tereny skaliste.

Park Narodowy wyspy Krk, czyli najbardziej znana pamiątka naturalna Chorwacji
Park Narodowy Wyspy Krk to miejsce, które warto zobaczyć, bowiem stanowi ono niejako wizytówkę przyrodniczą tego zakątka świata. Czaruje on bowiem jeziorami i pięknem wodospadów, a także niezwykłością kanionów i barier z wapienia, które wspólnie kreują niesamowitą przestrzeń, bajkową krainę pełną atrakcji.

Na odkrycie czeka tutaj 52-metrowy klasztor franciszkański ze zbiorem starych dokumentów ulokowany wśród cudów przyrody, a także rzeka Krka i liczne mniejsze i większe wodospady takie jak Biluszicz, który sięga 20 metrów wysokości, Brijan wysoki na 15 metrów czy sięgający nieba Manojlovac (52 metry). Poza tym czarują tutejsze jeziora takie jak Prukljan czy Visovac.

Niezwykle tajemnicza Jaskinia Biserujka, która liczy sobie ponad 16 tysięcy lat historii
Krk to także malutka, lecz niezwykle malownicza Jaskinia Biserujka, która znajduje się w wiosce Rudine (północno-wchodnia część wyspy). Jaskinia ta ulokowana jest na obrzeżach wioski i liczy sobie ponad 16 tysięcy lat. Powstała ona dzięki drążeniu skał przez wodę i dziś zachwyca swoimi kształtami i bogatą szatą naciekową.

Stalagmity, stalaktyty, kolumny i draperie – to wszystko sprawia, że można się zachwycić tym miejscem. Poza tym znane jest ono także z powodu ciekawej legendy głoszącej iż w grocie tej znaleziono skarb ukryty niegdyś przez piratów. Nie wiadomo jednak gdzie on został przeniesiony. Owiane jest to bowiem tajemnicą.

Wczasy na Wyspie Krk to nie tylko plaże czy wspaniała pogoda, lecz także cuda natury, które sprawiają, iż można na nowo odkryć piękno przyrody i po prostu się zrelaksować wśród zieleni, szumu wody czy niezwykłej roślinności. Park Narodowy, który stanowi ważną część wyspy pozwala poznać jej atuty i połączyć się z mądrością natury, a także zapomnieć o całym świecie. Wakacje tutaj to jak powrót do raju, dzikości, tajemniczości i po prostu bycia ze sobą wśród przyrody.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(67) "Chorwacja - Krk - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(101) "Krk - poznaj atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca tej pięknej chorwackiej wyspy - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(45.08554544037099987008332391269505023956298828125) ["lng"]=> float(14.60906982218219951619175844825804233551025390625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "HRV" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Chorwacja - Krk - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Krk - poznaj atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca tej pięknej chorwackiej wyspy - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Chorwacja - Krk - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Krk - poznaj atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca tej pięknej chorwackiej wyspy - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Krk - poznaj atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca tej pięknej chorwackiej wyspy - poleca veturo.pl