Wianki nad Wisłą

Jeszcze tylko miesiąc dzieli nas od Wianków nad Wisłą. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 25 czerwca, tuż po kalendarzowej Nocy Świętojańskiej. W tym roku Stołeczna Estrada przygotowała program pełen odwołań do rzeki. Nie zabraknie też pikniku, potańcówki, koncertów oraz pokazu sztucznych ogni.

– Unikalność Wisły polega na jej naturalności. To przecież jedna z ostatnich, tak dużych, rzek w Europie, która pozostaje nieuregulowana. Staramy się dbać o jej wyjątkowość dlatego też lewy brzeg zabudowywany jest wielkomiejskim bulwarem, a prawy pozostanie naturalny.  Wianki to doskonała okazja by połączyć te dwa brzegi. Przypomnieć współczesnym o wiślanych tradycjach Warszawy i jej okolic – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

– Od kilku lat Wianki przechodzą metamorfozę. Dzięki inwestycjom nad rzeką możemy nasze działania programowe przenieść nad samą Wisłę, a to jest bardzo interesujące dla naszej publiczności – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady. – Chcemy, żeby ta impreza była wielkim, rodzinnym świętem związanym z rzeką, która przepływa przez miasto. Wianki są okazją, żeby jej walory wykorzystać do łącznia dwóch brzegów i pokazywania jej naturalnego piękna – dodaje.

Impreza rozpocznie się od godziny 14.00 od wielkiego pilniku świętojańskiego, który przygotowuje znany warszawiakom Targ Śniadaniowy. Będzie można rozłożyć się na trawie wokół chłodzącej bryzą fontanny i delektować się regionalnymi smakołykami kuchni mazowieckiej, kurpiowskiej, śląskiej, kaszubskiej. Będzie pieczony baran, piec chlebowy, pokaz przygotowywania sękacza oraz wiele innych atrakcji cieszących podniebienie.

W Osadzie Kwiatu Paproci zobaczymy na czym polegały słowiańskie rytuały i otrzymamy wróżbę świętojańską. Na wodzie pływać będą tradycyjne drewniane łodzie z żaglami rozprzowymi i rejowymi, nową atrakcją będzie bocznokołowiec „Gloria Mechanica”.

Zanim wieczorem na dużej scenie rozpoczną się koncerty polskich gwiazd, na podeście przy fontannie zatańczymy nie tylko walczyka do warszawskich szlagierów, ale i swinga czy rock&rolla. Nie znacie kroków? Nie martwcie się. Nauczą ich Was tancerze i animatorzy. Bo jak tańczyć, to tylko w Warszawie!

– Po zeszłorocznym ogromnym sukcesie sceny retro na Wiankach i cyklu Potańcówek 60-lecia Stołecznej Estrady, wracamy z kolejnymi propozycjami promującymi i pielęgnującymi folklor i tradycje Warszawy – mówi Andrzej Matusiak. – Potańcówki przeżywają wielki renesans, publiczność chce korzystać z pięknej letniej aury i bawić się na powietrzu. Naszą letnią scenę uruchomimy podczas Wianków, ale w to miejsce, do Multimedialnego Parku Fontann, zaprosimy także warszawiaków i turystów na cykl potańcówek w kolejne cztery lipcowe weekendy, które odbywać się będą od godzin popołudniowych aż do wieczornych pokazów fontann – uzupełnia.

Wieczorny program na dużej scenie to eksplozja polskiej muzyki i aż dwa zespoły z nagrodami Fryderyki 2016: Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir, którzy za odświeżenie zapomnianej płyty 1976: A Space Odyssey otrzymali tytuły Najlepszego albumu pop i Utworu roku oraz Lao Che za Dzieciom – Album roku rock.

Poza tym o odpowiednią dawkę energii zadba Mrozu, a także Kamp!, który otworzył kilka lat temu nowy rozdział polskiej sceny elektro-popu. Na zakończenie wieczoru wystąpi DJ ZAKS, który swoim setem wprowadzi w niezwykły pokaz sztucznych ogni kończący zabawę świętojańską.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Organizatorem imprezy jest Stołeczna Estrada, Instytucja Kultury Miasta Stołecznego Warszawy.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(42) "Warszawa - wydarzenia - Wianki nad Wisłą" ["meta_desc"]=> string(139) "Impreza rozpocznie się od godziny 14.00 od wielkiego pilniku świętojańskiego, który przygotowuje znany warszawiakom Targ Śniadaniowy." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.25000116028780183796698111109435558319091796875) ["lng"]=> float(21.0264587373088005506360786966979503631591796875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Warszawa - wydarzenia - Wianki nad Wisłą

meta_keys:

meta_desc: Impreza rozpocznie się od godziny 14.00 od wielkiego pilniku świętojańskiego, który przygotowuje znany warszawiakom Targ Śniadaniowy.

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Warszawa - wydarzenia - Wianki nad Wisłą

meta_keys:

meta_desc: Impreza rozpocznie się od godziny 14.00 od wielkiego pilniku świętojańskiego, który przygotowuje znany warszawiakom Targ Śniadaniowy.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Impreza rozpocznie się od godziny 14.00 od wielkiego pilniku świętojańskiego, który przygotowuje znany warszawiakom Targ Śniadaniowy.