google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Krościenko - pienińskie atrakcje

Jest znane z pięknego położenia, malowniczej okolicy oraz doskonałych warunków do wypoczynku. Krościenko Nad Dunajcem to miejscowość jedyna w swoim rodzaju, której w czasie wycieczki w Pieniny pominąć nie można.

Krościenko - pienińskie atrakcjeSpływ Dunajcem

fot. pixabay.com

Czym może pochwalić się ta miejscowości? Piękną, małomiasteczkową zabudową, wśród której nie brak zabytkowych domów – pięknych przykładów drewnianej architektury. Malowniczy ryneczek, a przy nim cenny zabytek gotyckiej architektury. Jest nim kościół Wszystkich Świętych, którego najstarsze fragmenty pochodzą z XIV wieku. Zobacz eBus Wspaniałe polichromie, wśród których nie brak malowideł pochodzących z czasów budowy kościoła, są najcenniejszych skarbem tej świątyni.

Czym jeszcze może się pochwalić Krościenko? Bez wątpienia jako siedziba Dyrekcji Pienińskiego Parku Narodowego Krościenko może się pochwalić ciekawą placówką muzealną. Wielu wrażeń może też dostarczyć spacer nad Dunajcem oraz obserwacja łodzi flisackich. Krościenko jest doskonałym punktem wypadowym dla tych, którzy kochają górskie wycieczki. Wspaniałe Pieniny czekają na turystów, a z Krościenka prowadzi ciekawy szlak turystyczny na szczyt Trzech Koron. Popularność tej miejscowości sprawiła, że turystyka rozwija się na jego terenie doskonale. Noclegi można tu znaleźć w domach wycieczkowych oraz w gospodarstwach agroturystycznych, a doskonale rozwinięta komunikacja pozwala na poznawanie okolicy i podziwianie jej najwspanialszych atrakcji.

Artykuł powstał przy współpracy z:  bilety autokarowe eBus

Rafting w Polsce? Bezpieczeństwo na raftingu? Gdzie warto ...

Pierwsze skojarzenie ze Szczawnicą – uzdrowisko. Rzeczywiście, warto ...

Pieniny to efektowne szczyty górskie i zróżnicowana przyroda. ...

Trzy Korony to jedno z najciekawszych miejsc w ...

Zamek w Niedzicy - niezwykłej urody, z echami ...

Zamek Czorsztyn - najstarsza jego część, co potwierdziły ...

nocleg

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/2840/pieniny-kroscienko-nad-dunajcem-atrakcje-ciekawe-miejsca-splyw/