google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Cordoba - atrakcje turystyczne

Córdoba - miasto w środkowej Argentynie, położone u podnóża gór Sierra de Córdoba, nad rzeka Suquía (Río Primero), uchodzącą do jeziora Mar Chiquita. Drugie co do wielkości miasto Argentyny po stolicy kraju Buenos Aires. 

Miasto zostało założone w 1573 przez Jerónimo Luis de Cabrera, który nadał mu nazwę hiszpańskiego miasta Córdoba. Było jednym z najstarszych ośrodków miejskich hiszpańskiego imperium kolonialnego w dzisiejszej Argentynie.

Córdoba jest siedzibą najstarszego uniwersytetu w Ameryce Południowej - w 1613 zakon jezuitów założył tutaj Universidad Nacional de Córdoba. Z okresu kolonialnego zachowało się tutaj wiele cennych zabytków.

Najbardziej interesującą częścią miasta jest tzw. Manzana Jesuítica, w której znajduje się wiele XVII-wiecznych budynków związanych z działalnością zakonu jezuitów, m.in. budynki uniwersyteckie, szkoła Montserrat, kościół Towarzystwa Jezusowego (Compañía de Jesús) oraz pięć pojezuickich gospodarstw rolnych tzw. estancias. Dzielnica ta została w 2000 wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ważnym punktem na turystycznej mapie miasta jest katedra przy Plaza San Martín pochodząca z przełomy XVII i XVIII wieku.

Łańcuch  górski  Andów  ukazuje  swoje  piękno  w  prowincji  ...

San  Salvador  de  Jujuy  jest  naprawdę  ekscytującym  miastem  ...

Wodospad Iguazu znajduje się na granicy argentyńsko-brazylijskiej. 80% ...

Pieszo, rowerem czy kajakiem? Nieważne jak! Ważne, by ...

Świat jest pełen naturalnych cudów, które pragniemy zobaczyć ...

https://veturo.pl/article/2944/cordoba-atrakcje-turystyczne-ciekawe-miejsca-argentyna/