google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

San Salvador de Jujuy

San  Salvador  de  Jujuy  jest  naprawdę  ekscytującym  miastem  i  stolicą  północnej  prowincji Argentyny  –  Jujuy.  Założone  w  1592  roku  przez  Hiszpan  i  mimo  zniszczenia  w 1812  roku  w trakcie wojny o niepodległość, ciągle posiada niewielką ilość dobrze zachowanych zabytków w stylu kolonialnym.

San  Salvador  de  JujuySan Salvador de Jujuy

fot: Degusto CC BY-SA

W mieście tym koncentruje się największa grupa ludności Quechua w całej Argentynie, co znaczy, że ich kultura i tradycje  są  tutaj  szczególnie mocno zakorzenione, co uwidacznia się szczególnie w  kuchni i muzyce tego regionu. Dotarcie do tego miasta jest  łatwe dzięki międzynarodowemu lotnisku znajdującemu się w pobliżu. Miasto to jest idealnym   miejscem, z  którego można wyruszyć  na wycieczki po okolicy. Najważniejsza z nich jest wyprawa do Quebrada de Humahuaca.

Ten wspaniały wąwóz jest niezapomniany z powodu swoich ogromnych formacji skalnych zabarwionych na różowo. Miejsce to  zostało wpisane na listęUNESCO. Tilcara położona jest 80 km  od Jujuy  i  jest  jedną  z  największych  prekolumbijskich  twierdz w  Argentynie. Położona na wysokości 2500 m n.p.m. i otoczona  przez  dominujące  góry,  oferuje  wspaniałe  widoki,  a najbliższe  miasto  o  tej  samej  nazwie  jest  przytulnym  i  tradycyjnym  miejscem,  które  tryska życiem podczas festiwalu. 

Wykorzystano fragmenty: analiza rynku turystycznego Argentyny
autor: Edyta Szwajdych

Łańcuch  górski  Andów  ukazuje  swoje  piękno  w  prowincji  ...

Córdoba - miasto w środkowej Argentynie, położone u ...

Wodospad Iguazu znajduje się na granicy argentyńsko-brazylijskiej. 80% ...

Pieszo, rowerem czy kajakiem? Nieważne jak! Ważne, by ...

Świat jest pełen naturalnych cudów, które pragniemy zobaczyć ...

https://veturo.pl/article/3354/argentyna-san-slavador-de-jujuy-atrakcje-ciekawe-miejsca/