google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Patagonia

Łańcuch  górski  Andów  ukazuje  swoje  piękno  w  prowincji  Patagonia.  Tysiącletnie  milczące lasy  z  rdzennymi  gatunkami  roślin  ciągną  się  wzdłuż  brzegów  lśniącej  wody.

W  wysokich górach  natura  obfituje w granitowe szczyty i pola lodowe,  wysuwające  swoje  lodowcowe języki do jezior. Wszystko to czyni ten obszar  niezrównanie pięknym.  Argentyńska Patagonia naprawdę ma to wszystko.  W  czasie  podróży  na  południe klimat  staje  się  coraz  bardzie  zimniejszy,  a teren słabo zaludniony i niezagospodarowany. Dojeżdżając do najzimniejszego miejsca Południowej Patagonii  i do Tierra  del  Fuego  otwiera  się przed podróżnymi jedna z najbardziej niesamowitych  scenerii  jakie  nasz świat  ma do  zaoferowania  –  lodowcowe  terytorium. Dziwne lodowe formacje skalne,  które błyszczą w momencie pojawienia siępromieni słonecznych, otoczone przez lśniące antarktyczne wody  –  jest to coś co nie widuje się na co dzień i nie powinno siępominąć w swojej podróży.

Północna Patagonia oferuje wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa w zimie i wspinaczki w lecie.  Natura zachowana jest w swojej pierwotnej  i  najbardziej  interesującej formie.  Można  zobaczyć  tutaj  zagrożonego  wymarciem gatunku jelenia  –  Huemul  –  który występuje  tylko na terenie  Argentyny  i  Chile.  Wspaniała jest  także  wycieczka  do  Valdez Peninsula,  miejsca  gdzie  można  zobaczyć  wszystkie  rodzaje życia  wodnego  –  od  słoni morskich do małych pingwinów. Wycieczka  do  tego  niezwykłego  zakątka świata  może  być  zakończona  w  Chubut  Valley, gdzie   można napić się  filiżanki  herbaty podawanej  w  tradycyjny szkocki sposób, prawdopodobnie  jest  to  ostatnia  rzecz  jakiej  można  się  spodziewać  podczas  podróży  po Argentynie,  ale  warto  tu  przybyć,  poniewa  herbata  ma  boski  smak  a  kultura  sama  w  sobie jest fascynująca.

 

Wykorzystano fragmenty: Analiza rynku turystycznego Argentyny
autor: Edyta Szwajdych

San  Salvador  de  Jujuy  jest  naprawdę  ekscytującym  miastem  ...

Córdoba - miasto w środkowej Argentynie, położone u ...

Wodospad Iguazu znajduje się na granicy argentyńsko-brazylijskiej. 80% ...

Pieszo, rowerem czy kajakiem? Nieważne jak! Ważne, by ...

Świat jest pełen naturalnych cudów, które pragniemy zobaczyć ...

https://veturo.pl/article/3355/patagonia-ameryka-poludniowa-szlaki-wycieczki-lodowce/