google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Toronto - atrakcje turystyczne

Toronto jest kosmopolityczną metropolią z siecią parków, rekreacyjnych i kulturalnych udogodnień.

Toronto jest trzecim największym anglojęzycznym dystryktem teatralnym na świecie, po Nowym Jorku i Londynie. To jest najbardziej zróżnicowane kulturowo miasto na świecie, skupiające ponad 80 społeczności z Afryki, Azji i Europy. Połowa populacji miasta Toronto nie urodziła się w Kanadzie

Toronto posiada bardzo dobrze rozbudowany system komunikacji miejskiej, choć nie najnowszy – większość autobusów, pociągów i tramwajów (zwanych tutaj Streetcars) pamięta czasy lat 70. i 80. XX wieku. Należy pamiętać, iż Toronto jest bardzo rozległym miastem i w większości wypadków najwygodniejszym środkiem transportu jest samochód, jednak jeżeli wybieramy się do Downtown, komunikacja miejska lepszym wyborem – w centrum jest niewiele miejsc parkingowych, w większości dostępne są tylko drogie podziemne parkingi. Na stronach Toronto Transit Commision można znaleźć aktualne rozkłady jazdy oraz mapki.

Toronto City Hall – nowy ratusz miejski o dość awangardowej budowie, zimą przed ratuszem działa lodowisko. Obok nowego znajduje się stary ratusz miejski, o bardziej klasycznej budowie, w którym urzęduje Sąd.

Queen’s Park – potoczna nazwa budynku parlamentu Ontario w  Toronto, znajdującego się w parku o tej samej nazwie. Budynek parlamentu położony jest w samym centrum miasta, niedaleko od Yonge St. Obecny budynek postawiono w 1892. Jest charakterystyczny ze względu na swoją neoromańską formę z wieloma zdobieniami w różowym piaskowcu i wielkimi oknami. Budynek otwarty jest dla zwiedzających. Do budynku wiedzie szeroka University Avenue. Na niej w pobliżu parlamentu zbudowano wiele szpitali, z których część przypomina hotele lub biurowce. Na zewnątrz parlamentu stoi posąg królowej Wiktorii i Johna Gravesa Simcoe, pierwszego gubernatora prowincji, oraz 2 armaty z Krymu. Królowa podarowała miastu w 1859 te rosyjskie działa za zasługi podczas walki o Sewastopol. Stąd, około 21 maja rokrocznie ruszają pochody na uroczystą paradę Victoria Day.

Toronto Zoo – znajduje się we wschodniej części miasta. Zoo podzielone jest w strefy tematyczne (takie jak Afryka, Południowa Ameryka czy Północna Ameryka) oferuje zarówno ekspozycje na świeżym powietrzu, jak i w budynkach – otwarte cały rok za wyjątkiem Bożego Narodzenia warte jest odwiedzin zarówno latem, jak i zimą. 

Kanadyjska strona wodospadu jest dużo bardziej atrakcyjna dla ...

Park Narodowy Banff - jest jedną z największych ...

Toronto – miasto w Kanadzie. Jest kosmopolityczną metropolią ...

Magia kanadyjskiej przyrody nie bez powodu zachwyca turystów ...

https://veturo.pl/article/2996/toronto-atrakcje-turystyczne-ciekawe-miejsca-kanada/