Toronto – co warto zobaczyć

Toronto jest kosmopolityczną metropolią z siecią parków, rekreacyjnych i kulturalnych udogodnień.

Toronto jest trzecim największym anglojęzycznym dystryktem teatralnym na świecie, po Nowym Jorku i Londynie. To jest najbardziej zróżnicowane kulturowo miasto na świecie, skupiające ponad 80 społeczności z Afryki, Azji i Europy. Połowa populacji miasta Toronto nie urodziła się w Kanadzie. 

Toronto posiada bardzo dobrze rozbudowany system komunikacji miejskiej, choć nie najnowszy – większość autobusów, pociągów i tramwajów (zwanych tutaj Streetcars) pamięta czasy lat 70. i 80. XX wieku. Należy pamiętać, iż Toronto jest bardzo rozległym miastem i w większości wypadków najwygodniejszym środkiem transportu jest samochód, jednak jeżeli wybieramy się do Downtown, komunikacja miejska lepszym wyborem – w centrum jest niewiele miejsc parkingowych, w większości dostępne są tylko drogie podziemne parkingi. Na stronach Toronto Transit Commision można znaleźć aktualne rozkłady jazdy oraz mapki.

Toronto City Hall – nowy ratusz miejski o dość awangardowej budowie, zimą przed ratuszem działa lodowisko. Obok nowego znajduje się stary ratusz miejski, o bardziej klasycznej budowie, w którym urzęduje Sąd.

Queen’s Park – potoczna nazwa budynku parlamentu Ontario w  Toronto, znajdującego się w parku o tej samej nazwie. Budynek parlamentu położony jest w samym centrum miasta, niedaleko od Yonge St. Obecny budynek postawiono w 1892. Jest charakterystyczny ze względu na swoją neoromańską formę z wieloma zdobieniami w różowym piaskowcu i wielkimi oknami. Budynek otwarty jest dla zwiedzających. Do budynku wiedzie szeroka University Avenue. Na niej w pobliżu parlamentu zbudowano wiele szpitali, z których część przypomina hotele lub biurowce. Na zewnątrz parlamentu stoi posąg królowej Wiktorii i Johna Gravesa Simcoe, pierwszego gubernatora prowincji, oraz 2 armaty z Krymu. Królowa podarowała miastu w 1859 te rosyjskie działa za zasługi podczas walki o Sewastopol. Stąd, około 21 maja rokrocznie ruszają pochody na uroczystą paradę Victoria Day.

Toronto Zoo – znajduje się we wschodniej części miasta. Zoo podzielone jest w strefy tematyczne (takie jak Afryka, Południowa Ameryka czy Północna Ameryka) oferuje zarówno ekspozycje na świeżym powietrzu, jak i w budynkach – otwarte cały rok za wyjątkiem Bożego Narodzenia warte jest odwiedzin zarówno latem, jak i zimą. 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(80) "Toronto - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, zwiedzanie - Kanada - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(135) "Toronto w Kanadzie - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca do zwiedzenia poleca veturo.pl. Tutaj kupisz również na wybrane atrakcje." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "mat.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(43.70441749127009956055189832113683223724365234375) ["lng"]=> float(-79.4641113170641943952432484365999698638916015625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/aHWxPTH9f0w" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "CAN" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Toronto - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, zwiedzanie - Kanada - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Toronto w Kanadzie - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca do zwiedzenia poleca veturo.pl. Tutaj kupisz również na wybrane atrakcje.

watermark:

interesting_places:

author: mat.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/aHWxPTH9f0w

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Toronto - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, zwiedzanie - Kanada - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Toronto w Kanadzie - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca do zwiedzenia poleca veturo.pl. Tutaj kupisz również na wybrane atrakcje.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat.red.

meta_desc: Toronto w Kanadzie - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca do zwiedzenia poleca veturo.pl. Tutaj kupisz również na wybrane atrakcje.