Dubaj – atrakcje turystyczne

Dubaj to „Złote miasto” z futurystyczną architekturą, najwyższym budynkiem na świecie i aksamitnym piaskiem „palmowych wysp”.

Miasto wizjonerskie, nowoczesne, pełne rozmachu, luksusu i bogactwa. Najszybciej rozwijający się kurort na kuli ziemskiej ma w sobie wiele zalet, które z pewnością docenią miłośnicy finezyjnej architektury, ekskluzywnych sklepów i infrastruktury hotelowo-turystycznej na najwyższym poziomie, bardzo często przekraczającym światowe standardy.

Hotele w mieście mają najwyższą ilość gwiazdek, wieżowce należą do najwyższych na globie, a baśniowe wybrzeże ze sztucznie usypanymi wyspami w kształcie palm i kontynentów widnieje na każdej widokówce z Emiratów Arabskich. W wyszukanych lokalach przesiadują „rekiny” światowego show-biznesu, na spacerowych bulwarach można spotkać gwiazdy ze świata mody, sportu i filmu, a szerokimi ulicami mkną najdroższe w swoich klasach limuzyny.

Wypoczynek w takim miejscu pobudza turystyczną wyobraźnię i przenosi turystów do świata tysięcy atrakcji z najwyższej półki. Z drugiej strony przyroda wyróżniła nadmorskie miasto wspaniałą plażą obmywaną przez turkusową, wyjątkowo ciepłą wodę, która jest jednym z powodów wyprawy do miasta pojawiającego się w marzeniach sennych.

Pomimo tej nowoczesnej otoczki warto jednak spojrzeć na Dubaj jako na kosmopolityczną aglomerację, zachowującą swój orientalny urok. Na ulicach można usłyszeć języki z najodleglejszych zakątków świata, a dźwięki dobiegające z popularnych klubów przerywane są co jakiś czas religijnymi nawoływaniami płynącymi z islamskich meczetów. Dubaj inspiruje, fascynuje, olśniewa i zachęca do odwiedzin jak żadne inne miasto Bliskiego Wschodu.

Sharjah nazywana jest „Perłą Zatoki” z doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych i bogatym zapleczem kulturalnym. Pod względem zastosowania nowoczesnych rozwiązań architektonicznych Sharjah nie ustępuje innym miastom Emiratów Arabskich, niemniej sąsiedztwo większego i prestiżowego Dubaju odbiera kurortowi nieco splendoru. Jednak Sharjah przejmuje rolę centrum kulturalnego kraju, w którym oprócz wylegiwania się na przepięknych plażach można na poważnie obcować z kulturą oraz zwiedzać liczne galerie i muzea. W 1998 roku miasto okrzyknięto kulturalną stolicą krajów arabskich, dlatego stało się popularnym celem dla turystów oczekujących od miejsca pobytu czegoś więcej niż bierny wypoczynek. Sharjah zachowała jeszcze typowy koloryt arabski, rzadko występujący w innych miejscach, bowiem ściśle przestrzega prawa islamskiego.

Pomimo nieco innego charakteru niż w pozostałych kurortach Emiratów, w Sharjah można podziwiać elementy tradycyjnej zabudowy arabskiej.
 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(79) "Dubaj - atrakcje - co robić w Dubaju, wycieczki, zwiedzanie - Emiraty Arabskie" ["meta_desc"]=> string(95) "Co robić w Dubaju? Poznaj atrakcje turystyczne Dubaju w Emiratach Arabskich - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "mat.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(25.259352006654399502849628333933651447296142578125) ["lng"]=> float(55.32302855675229835696882219053804874420166015625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(81) "https://www.youtube.com/embed/MD8U6QV7Pb8?list=PLmRxIfpa5duV8UtHd2BIBQCtRYMTpwia8" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "ZEA" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Dubaj - atrakcje - co robić w Dubaju, wycieczki, zwiedzanie - Emiraty Arabskie

meta_keys:

meta_desc: Co robić w Dubaju? Poznaj atrakcje turystyczne Dubaju w Emiratach Arabskich - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: mat.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/MD8U6QV7Pb8?list=PLmRxIfpa5duV8UtHd2BIBQCtRYMTpwia8

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Dubaj - atrakcje - co robić w Dubaju, wycieczki, zwiedzanie - Emiraty Arabskie

meta_keys:

meta_desc: Co robić w Dubaju? Poznaj atrakcje turystyczne Dubaju w Emiratach Arabskich - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat.red.

meta_desc: Co robić w Dubaju? Poznaj atrakcje turystyczne Dubaju w Emiratach Arabskich - poleca veturo.pl