Okiem mieszkańców Dubaju – przewodnik

Nikt nie zna Dubaju tak jak jego mieszkańcy. Aby pomóc Ci odkryć ukryte skarby miasta, poznać kulturę I podpo wiedzieć, gdzie się udać i co zobaczyć , zapoznaj się z najlepszymi lokalnymi rekomendacjami.

Koniecznie zrób to w  Dubaju!
Linia brzegowa Dubaju obfituje w piękne plaże, a każda z nich oferuje coś innego. Plaża Black Palace Beach jest idealna dla tych, którzy szukają bardziej spokojnego i mniej zatłoczonego miejsca. To publiczna plaża otwarta dla wszystkich, ciągnąca się wzdłuż Al Sufouh Street, wciśnięta pomiędzy Dubai Marina i Burj Al Arab. Mimo swojej doskonałej lokalizacji jest zdecydowanie jedną  z lepiej strzeżonych tajemnic miasta – warta misji zwiadowczej! Plaża leży w pobliżu królewskich letnich pałaców w Al Sufouh. Tu z pewnością można liczyć na krystalicznie czystą, błękitną wodę, a także przepiękne zachody słońca nad Palm Jumeirah.

W Starym Dubaju jest wiele do zrobienia! – niezależnie od tego, czy chcesz odkryć kawałek dubajskiej historii, czy po prostu delektować się tradycyjnymi przysmakami. Mimo wszechobecnej nowoczesności tradycyjne arabskie suki Dubaju są nadal kluczowym elementem codziennego życia i handlu, a błądzenie przez labirynt handlowych uliczek jest niezwykłym turystycznym doświadczeniem! To tu odkryjesz prawdziwe dziedzictwo handlowego Dubaju. Do wyboru jest Złoty Suk, na którym handluje się orientalną biżuterią; Suk z tkaninami, kolorowa, tętniąca życiem przestrzeń wypełniona belami tkanin, cienkimi jedwabiami i  przewiewną bawełną; Suk z przyprawami, kuszący aromatami najbardziej cenionych przypraw na świecie. Podróż pomiędzy  sukiem w Bur Dubai i Deira rekomendujemy odbyć abrą – tradycyjną arabską łodzią. Przeprawa ta  kosztuje zaledwie 1 dirhama.

Pij i jedz w Dubaju!
Brunchy weekendowe, czyli posiłek który przypada na porę pomiędzy śniadaniem a obiadem, są ulubionym posiłkiem mieszkańców Dubaju. Tydzień roboczy trwa tu od niedzieli do czwartku. Piątkowe brunche to najlepszy czas kiedy można ucztować, to moment w którym wszystskie społeczności miasta zaczynają świętować początek weekendu. Gdy będąc w Dubaju potrzebujesz brunchowej inspiracji wejdź na wielokrotnie nagradzaną stronę Mr and Mrs Brunch.

By skosztować tradycyjny słodki smakołyk, udaj się do piekarni  Al Reef Bakery. Ta cukiernia to faworyt lokalsów. Znajduje się w dzielnicy Satwa, serwuje się tu domowej roboty słodycze w tym baklavę, knafe, maamoul i kaak.

Podczas gdy gahwa (arabska kawa) od dawna odgrywa ważną rolę w gościnności w Emiratach, indyjska herbata masala, znana jako karak chai, stała się również istotną częścią kultury Dubaju. Tradycyjnie gotowana na małym ogniu, powstaje z połączenia czarnej herbaty, mleka, cukru i indyjskich przypraw – kardamonu, goździków, imbiru i cynamonu.  Karak jest ulubionym napojem na  spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi , na szybkie śniadanie lub jako popołudniowa syta herbatka, a nawet  jako swego rodzaju  eliksir, od którego można zacząć i zakończyć dzień. Doskonałe miejsce do spróbowania parującego naparu z karaku znajdziecie przy plaży Kite Beach w FiLLi Tea & Café.

Odkryj Dubaj!
Gdzie odkryć korzenie Dubaju? –najlepiej zacząć od  Dubai Creek, skąd rozrastała się dzisiejsza metropolia – to dawne, ale wciąż bijące, serce handlowego Dubaju. Zachęcamy  do odwiedzenia tego zakątka! W szczególności  do penetrowania ciasnych uliczek, wspaniale odrestaurowanej,  historycznej dzielnicy Al Fahidi. Entuzjaści fotografii mogą tu znaleźć  doskonałe kadry do swoich zdjęć, nie tylko  na Instagramie. W okolicy znajduje się także wiele galerii sztuki, prezentujących wszystko, od kaligrafii po sztukę współczesną, w tym wyjątkowy butikowy hotel – galeria XVA. Wizyta w Al Fahidi nie będzie kompletna bez odwiedzenia Centrum Kulturowego Szejka Mohammeda (Sheikh Mohammed Centre for Cultural Understanding -SMCCU), położonego w samym centrum Al Fahidi.

Aby uzyskać prawdziwie autentyczny wgląd w lokalną kulturę udaj się na jeden z kilku wyścigów wielbłądów, które odbywają się w chłodniejszych miesiącach roku. Zobaczysz, jak te ukochane  przez Emiratczyków zwierzęta rywalizują ze sobą, pędząc przez piaszczyste, pustynne ścieżki. Wyścigi wielbłą∂ów to ulubiony sport mieszkańców Emiratów. Sezon wyścigowy trwa tu od października do kwietnia, a wyścigi odbywają się zazwyczaj w piątkowy lub sobotni poranek. Największy  tor wyścigowy  w Dubaju – Al Marmoum Camel Racetrack, siedziba klubu wyścigowego Dubai Camel Racing Club.  Miejsce to znajduje się w odległości pół godziny jazdy samochodem  od miasta.

Chcesz zobaczyć jak wyglądały  oryginalne wioski w Dubaju? Wybierz się do Hatta Heritage Village, która została ponownie otwarta po  renowacji w 2001 roku. Atrakcja ta  znajduje się  w samym sercu górskiego regionu Hatta w emiracie Dubaju, około 100 km od centrum miasta. Wizyta  w Hatta Heriatge Village daje wyobrażenie o tym jak wyglądało tradycyjne wiejskie życie w  górskiej osadzie, jeszcze nie tak dawno temu…

Aby uciec od zgiełku miasta  udaj się  nad rozległą oazę, nad jeziora Al Qudra. Tutaj, z dala od zgiełku miasta, w  otoczeniu natury na blisko 10 hektarach pustynnego krajobrazu Saih Al Salam , można spędzić spokojny poranek lub miłe popołudnie. Do Al Qudra można udać się na beztroski piknik czy, bardziej aktywnie, na przejażdżkę po torze kolarskim meandrującym po pustyni. Podróż do Al Qudra daje również możliwość podejrzenia otaczającej przyrody. Przy odrobinie szczęscia możesz zobaczyć pustynnego lisa, oryksa. Obszar ten jest domem dla  170 gatunków ptaków, w tym flamingów czy łabędzi.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(18) "Dubaj - przewodnik" ["meta_desc"]=> string(212) "Nikt nie zna Dubaju tak jak jego mieszkańcy. Aby pomóc Ci odkryć ukryte skarby miasta, poznać kulturę I podpowiedzieć, gdzie się udać i co zobaczyć , zapoznaj się z najlepszymi lokalnymi rekomendacjami." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(14) "Travel Advance" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(25.131796184745599731513721053488552570343017578125) ["lng"]=> float(55.23651122277990310749373747967183589935302734375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(183) "https://www.youtube.com/embed/9L2wxaFZWdM" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "ZEA" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Dubaj - przewodnik

meta_keys:

meta_desc: Nikt nie zna Dubaju tak jak jego mieszkańcy. Aby pomóc Ci odkryć ukryte skarby miasta, poznać kulturę I podpowiedzieć, gdzie się udać i co zobaczyć , zapoznaj się z najlepszymi lokalnymi rekomendacjami.

watermark:

interesting_places:

author: Travel Advance

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/9L2wxaFZWdM" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Dubaj - przewodnik

meta_keys:

meta_desc: Nikt nie zna Dubaju tak jak jego mieszkańcy. Aby pomóc Ci odkryć ukryte skarby miasta, poznać kulturę I podpowiedzieć, gdzie się udać i co zobaczyć , zapoznaj się z najlepszymi lokalnymi rekomendacjami.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Travel Advance

meta_desc: Nikt nie zna Dubaju tak jak jego mieszkańcy. Aby pomóc Ci odkryć ukryte skarby miasta, poznać kulturę I podpowiedzieć, gdzie się udać i co zobaczyć , zapoznaj się z najlepszymi lokalnymi rekomendacjami.