google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Śladem Adama Mickiewicza

Turyści przybywający na teren Gościnnej  Wielkopolski  mogą  wędrować  pieszo,  podróżować  rowerem lub samochodem śladami  pobytu  Adama  Mickiewicza w Wielkopolsce. O miejscach     odwiedzanych przez wieszcza informują oryginalne tablice,  stylizowane  na  księgę  z epoki.

Śladem Adama MickiewiczaSoplicowo Filmowe

fot: soplicowo.eu

W dziesięciu miejscowościach na obszarze gmin Kościan, Krzywiń i Dolsk, przy atrakcjach   turystycznych nawiązujących do pobytu poety znajdują się tablice informacyjne. Na każdej z tablic znaleźć można informacje o związku Mickiewicza z danym miejscem, odwołanie do fragmentu poematu, liczne ilustracje oraz mapę z zaznaczonym przebiegiem szlaku.

Przy głównych drogach usytuowane są tablice kierunkowe ułatwiające dojazd do głównych miejsc szlaku. Podróżując szlakiem można dotrzeć do dworu w Choryni, w którym Mickiewicz znalazł życzliwą gościnę u Józefa Taczanowskiego. Klasycystyczny dwór otoczony jest starym parkiem krajobrazowym.

Warto  również zwiedzić pałac w Kopaszewie, w którego salach narodził się opis potraw przedstawiony w narodowej epopei „Pan Tadeusz”. W pałacu mieści się Izba Pamięci Adama Mickiewicza.      Podróżując szlakiem nie można pominąć Skansenu Filmowego Soplicowo w Cichowie, w którym można podziwiać oryginalną scenografię z filmu „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy, zaprojektowaną przez   laureata Oskara, Allana Starskiego. To tylko przykłady ciekawej oferty turystyczno-rekreacyjnej.

Podróże z Panem Tadeuszem to pomysł na atrakcyjne odkrywanie historii, poznawanie literatury i tradycji regionu oraz odkrywanie na nowo postaci narodowego wieszcza, tematyki jego dzieł i niezwykłych historii okolicznych dworów. To okazja do barwnej i emocjonującej podróży, na   którą serdecznie zapraszamy! 

Soplicowo Filmowe Marek Pinkowski
Osiedle Soplicowo 5; Cichowo
64-010 Krzywiń
soplicowo.eu

żródło: www.dolsk.pl

Ciechanowiec uważany jest za jedno z najciekawszych i ...

Jeśli chcemy przenieść się w przeszłość i dowiedzieć ...

Swołowo, niewielka pomorska wieś w pobliżu Słupska, urzeka ...

Drzewa, domy i kwiaty, słoneczniki schylające ciężkie od ...

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja położony jest Trzcinicy, w ...

Od kowalstwa po kaszubską kuchnię – Wdzydze oferuje ...

nocleg

https://veturo.pl/article/3234/goscinna-wielkopolska-skansen-soplicowo-filmowe/