google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Śmigiel - atrakcje turystyczne

Znajdująca się w Wielkopolsce gmina Śmigiel zachęca turystów do odwiedzin przy pomocy strony smigiel.travel.

Śmigiel - atrakcje turystyczneWiatraki

Magdalena Dymarkowska

Śmigiel to niewielka, licząca 18 tysięcy mieszkańców gmina położona w powiecie krościańskim, której centrum gospodarczym i administracyjnym jest miasto Śmigiel. Choć wielkością i liczbą atrakcji turystycznych gmina nie może dorównywać stolicy województwa – Poznaniowi, okazuje się wcale interesującym celem wypraw, o czym przekonać się można odwiedzając nowo powstałą stronę internetową smigiel.travel.

Na stronie portalu zawarto wszelkie informacje jakich potrzebuje turysta poszukujący informacji na temat tej urokliwej gminy – poza informacjami na temat największych atrakcji i propozycjami wycieczek szlakami tematycznymi, znalazły się tu również wskazówki dotyczące dojazdu do Śmigla, bazy noclegowej i gastronomicznej, a także obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Co zatem warto robić w gminie Śmigiel?

Na pewno warto odwiedzić stolicę gminy – Śmigiel. Miasto to nazywane jest miastem wiatraków, a to ze względu istniejące na tych terenach tradycje młynarskie. Wiatraki stanowiły niegdyś nieodłączny element krajobrazu miasta. Legenda głosi, że było ich na terenie Śmigla i w okolicach 99. W trakcie budowania setnego, jeden z już postawionych został zniszczony w wyniku pożaru.

Do dziś zachowały się dwa – Pankracy i Bonifacy. Obiekty poddane zostały renowacjom, zawierają elementy z których najstarsze pochodzą z początków XVIII w. Wiatraki stanowią część Wielkopolskiego Szlaku Wiatracznego, na którym znaleźć można również zabytkowy wiatrak z Brońska pochodzący z końca XVIII w. Wnętrza wiatraków udostępniane są do zwiedzania. W mieście warte zobaczenia są także m.in. lapidarium żydowskie, cmentarz ewangelicki. Koniecznie też trzeba przejechać się popularną Śmigielską Kolejką Wąskotorową.

Dla tych którzy chcieliby poznać okolice przygotowano również szlaki tematyczne: szlak kościoły i pałce oraz szlak innowierców. Na trasach szlaków znalazły się najciekawsze zabytki sakralne oraz pałace w gminie. Autorzy szlaków radzą turystom przemierzenie ich rowerem lub samochodem.  

 

 

Turyści przybywający na teren Gościnnej  Wielkopolski  mogą  wędrować  ...

Biskupizna to mikroregion o wyjątkowej tradycji i folklorze, ...

Puszcza Zielonka, największy obszar leśny w pobliżu Poznania, ...

Gdyby nie dziecięca ciekawość i dociekliwość, pewnie nigdy ...

Jeden z największych grodów, jakie powstały w okresie ...

Jakie było twoje marzenie z dzieciństwa? Możliwość teleportacji, ...

https://veturo.pl/article/921/smigiel-zaprasza/