Nicea, Francja

Nicea – atrakcje turystyczne

Najbardziej charakterystycznym miejscem w Nicei jest imponujący, pojawiający się często na pocztówkach, bulwar spacerowy Promenade des Anglais. Można godzinami przechadzać się po turystycznym trakcie podziwiając jednocześnie wspaniałą Zatokę Aniołów i zasiadać co jakiś czas w przytulnych tawernach ocienionych palmami i parasolami.

Drugą niezwykłą promenadą Quai des Etats-Unis można dotrzeć do centrum miasta – jego głównym punktem jest ruchliwy, kolorowy rynek Cours Saleya z rozpoznawalną kaplicą Miłosierdzia zbudowaną na planie elipsy i ozdobioną artystycznymi malowidłami. Ważną budowlą wkomponowaną w Place Rosetti jest barokowa katedra Sainte-Reparate z charakterystyczną kopułą przykrytą kolorowymi dachówkami. Interesującym miejscem, do którego zmierzają tłumy turystów jest plac Massena otoczony eleganckimi kamienicami, parkami i fontannami – idealne miejsce na odpoczynek od wielogodzinnego plażowania. Nicea podobnie do San Remo ma wspaniałą pamiątkę po obecności Rosjan, jaką jest cerkiew w stylu moskiewskim, której wnętrza kryją cenne ikony. Drugą cenną pamiątką z przeszłości są ruiny rzymskiego miasta, które można obejrzeć w ekskluzywnej dzielnicy Cimiez. Powyżej pozostałości po amfiteatrze i termach wznosi się klasztor Notre-Dame-de-Cimiez z pięknymi obrazami znanego, włoskiego malarza Ludvico Brei. Istotnym punktem na mapie turystycznej Nicei jest wzgórze zamkowe La Colline du Chateau, z którego rozpościera się niezapomniany widok na okolicę, a przy okazji można odpocząć w cieniu rozłożystych drzew i sąsiedztwie sztucznego wodospadu. Wielu turystów interesujących się sztuką przyjeżdża do Nicei, by pielęgnować swoje zainteresowania za sprawą znanych na całym świecie muzeów.

Muzeum Sztuki i Historii

Niezwykle interesujące jest Muzeum Sztuki i Historii ze zbiorami sztuki współczesnej, ciekawymi eksponatami dysponuje również okazały budynek Palais Lascaris zbudowany z stylu genueńskim w XVII w., z ekspozycją szeroko pojętej sztuki genueńskiej i regionalnej tradycji ludowej. Warto zajrzeć również do Muzeum Archeologicznego Cimiez z przedmiotami pochodzącymi z różnych epok, Muzeum Sztuk Pięknych prezentującego imponującą kolekcję malarstwa i rzeźby od XVII do XX w. i do Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej, zlokalizowanego w niezwykłym budynku skonstruowanym z marmurowych wież połączonych przeszklonymi kładkami. Można w nim podziwiać zaskakujące dzieła awangardy europejskiej i amerykańskiej gromadzone od początku lat 60-tych. W Musee Matisse i Musee National, Message Biblique Marc Chagall można zachwycać się niezwykłymi kolekcjami wybitnych malarzy, a na deser zostaje jeszcze Muzeum Sztuki Azjatyckiej.

Zwiedzając liczne muzea na całym wybrzeżu najlepiej jest zaopatrzyć się w Carte Musees Cote d’Azur umożliwiającą tańszy wstęp do kilkudziesięciu takich placówek. Nicea jest wyjątkowym miejscem, w którym można przepaść bezwiednie na wiele godzin. Wypoczynkowi sprzyjają również teatr i opera, liczne sale koncertowe, kasyna, puby i kluby nocne. Upalne dni najlepiej spędzić na kilkukilometrowej, kamienistej plaży rozciągniętej wzdłuż Promenade des Anglais, przy której prosperują wypożyczalnie sprzętów rekreacyjno-sportowych. Wiele lokalnych biur organizuje również kursy nurkowe oraz podwodne wyprawy w najpiękniejsze części wybrzeża.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(75) "Nicea - atrakcje turystyczne, co warto zobaczyć, ciekawe miejsca - Francja" ["meta_desc"]=> string(63) "Nicea - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(43.70203440538620043298578821122646331787109375) ["lng"]=> float(7.26608276266041031021813978441059589385986328125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "FRA" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Nicea - atrakcje turystyczne, co warto zobaczyć, ciekawe miejsca - Francja

meta_keys:

meta_desc: Nicea - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Nicea - atrakcje turystyczne, co warto zobaczyć, ciekawe miejsca - Francja

meta_keys:

meta_desc: Nicea - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Nicea - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca poleca veturo.pl