google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Nicea - atrakcje turystyczne

Najbardziej charakterystycznym miejscem w Nicei jest imponujący, pojawiający się często na pocztówkach, bulwar spacerowy Promenade des Anglais. Można godzinami przechadzać się po turystycznym trakcie podziwiając jednocześnie wspaniałą Zatokę Aniołów i zasiadać co jakiś czas w przytulnych tawernach ocienionych palmami i parasolami.

Nicea - atrakcje turystyczneNicea, Francja

fot.lazurowyprzewodnik.pl

Drugą niezwykłą promenadą Quai des Etats-Unis można dotrzeć do centrum miasta – jego głównym punktem jest ruchliwy, kolorowy rynek Cours Saleya z rozpoznawalną kaplicą Miłosierdzia zbudowaną na planie elipsy i ozdobioną artystycznymi malowidłami. Ważną budowlą wkomponowaną w Place Rosetti jest barokowa katedra Sainte-Reparate z charakterystyczną kopułą przykrytą kolorowymi dachówkami. Interesującym miejscem, do którego zmierzają tłumy turystów jest plac Massena otoczony eleganckimi kamienicami, parkami i fontannami – idealne miejsce na odpoczynek od wielogodzinnego plażowania. Nicea podobnie do San Remo ma wspaniałą pamiątkę po obecności Rosjan, jaką jest cerkiew w stylu moskiewskim, której wnętrza kryją cenne ikony. Drugą cenną pamiątką z przeszłości są ruiny rzymskiego miasta, które można obejrzeć w ekskluzywnej dzielnicy Cimiez. Powyżej pozostałości po amfiteatrze i termach wznosi się klasztor Notre-Dame-de-Cimiez z pięknymi obrazami znanego, włoskiego malarza Ludvico Brei. Istotnym punktem na mapie turystycznej Nicei jest wzgórze zamkowe La Colline du Chateau, z którego rozpościera się niezapomniany widok na okolicę, a przy okazji można odpocząć w cieniu rozłożystych drzew i sąsiedztwie sztucznego wodospadu. Wielu turystów interesujących się sztuką przyjeżdża do Nicei, by pielęgnować swoje zainteresowania za sprawą znanych na całym świecie muzeów.

Niezwykle interesujące jest Muzeum Sztuki i Historii ze zbiorami sztuki współczesnej, ciekawymi eksponatami dysponuje również okazały budynek Palais Lascaris zbudowany z stylu genueńskim w XVII w., z ekspozycją szeroko pojętej sztuki genueńskiej i regionalnej tradycji ludowej. Warto zajrzeć również do Muzeum Archeologicznego Cimiez z przedmiotami pochodzącymi z różnych epok, Muzeum Sztuk Pięknych prezentującego imponującą kolekcję malarstwa i rzeźby od XVII do XX w. i do Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej, zlokalizowanego w niezwykłym budynku skonstruowanym z marmurowych wież połączonych przeszklonymi kładkami. Można w nim podziwiać zaskakujące dzieła awangardy europejskiej i amerykańskiej gromadzone od początku lat 60-tych. W Musee Matisse i Musee National, Message Biblique Marc Chagall można zachwycać się niezwykłymi kolekcjami wybitnych malarzy, a na deser zostaje jeszcze Muzeum Sztuki Azjatyckiej.

Zwiedzając liczne muzea na całym wybrzeżu najlepiej jest zaopatrzyć się w Carte Musees Cote d'Azur umożliwiającą tańszy wstęp do kilkudziesięciu takich placówek. Nicea jest wyjątkowym miejscem, w którym można przepaść bezwiednie na wiele godzin. Wypoczynkowi sprzyjają również teatr i opera, liczne sale koncertowe, kasyna, puby i kluby nocne. Upalne dni najlepiej spędzić na kilkukilometrowej, kamienistej plaży rozciągniętej wzdłuż Promenade des Anglais, przy której prosperują wypożyczalnie sprzętów rekreacyjno-sportowych. Wiele lokalnych biur organizuje również kursy nurkowe oraz podwodne wyprawy w najpiękniejsze części wybrzeża.

Najciekawszym miastem Burgundii jest jej stolica, czyli miasto ...

Burgundia potrafi oczarować każdego dzięki wspaniałej architekturze, światowej ...

Trasa La Loire à Vélo została przygotowana tak, ...

Bazylika Sacré-Coeur to kościół na szczycie wzgórza Montmartre ...

Łuk Triumfalny to pomnik stojący na placu Charles'a ...

https://veturo.pl/article/3377/francja-nicea-ciekawe-atrakcje-turystyczne-zabytki/