Muzeum ognia w Bystrzycy

Muzeum ognia w Bystrzycy Kłodzkiej

Już od przeszło 45 lat Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej rozpala serca gości. Czym? Prawdziwie ognistą historią samego ognia i płomieni. A do tego odrobina historii i Mleczko. Wcale nie do picia. CIEKAWE MUZEUM zaprasza.

Podziwiać tutaj można etykiety z okresu od przełomy XIX i XX wieku  po współczesność, pochodzące nie tylko z Polski, ale także z różnych krajów świata m.in. z Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, USA, Indii i Chin. Galeria współpracuje z wiodącymi producentami zapałek z Polski i Europy. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia muzeum.  Muzeum posiada również ofertę sprzedaży zapałek w wyjątkowych opakowaniach. Z pewnością każdy turysta znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, nie tylko pod względem stylu, ale również i ceny opakowań, gdyż pudełko zapałek można kupić już od 0,60 zł. W muzeum można nabyć także zapałki ekskluzywne.

Oprócz „ognistych” wystaw, Muzeum Filumenistyczne przygotowało ekspozycję, która przedstawia historię i najważniejsze zabytki miasta, prawdziwą panoramę Bystrzycy Kłodzkiej. Składają się na nią obrazy olejne, akwarele, rzeźby, archiwalne czasopisma i fotografie oraz wielkoformatowe plansze z materiałem ikonograficznym. Najciekawszym eksponatem jest księga miejska, pochodzącą prawdopodobnie z XIV wieku. Wystawę można oglądać w  holu oraz Galerii Zaczarowany Świat Zapałek.

Od 2007 roku w muzeum można także oglądać ekspozycję stało, na którą składa się 70 prac znanego, polskiego rysownika, Andrzeja Mleczki. Dostrzec można charakterystyczną kreskę oraz tematykę. Krakowski artysta nie boi się poruszać spraw społecznych, politycznych, dotykających wiary, życia małżeńskiego i stosunków międzyludzkich.  Od wielu lat rysunki czekały w magazynach muzeum, aby ujrzeć światło dzienne. Dziś, choć pochodzą z dawnych czasów, nadal przekazują treści aktualne i śmieszą zwiedzających.

 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(82) "Kotlina Kłodzka - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca - Muzeum Filumenistyczne" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(29) "Sudety - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(16) "Agnieszka Banach" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(50.29737750177270072526880539953708648681640625) ["lng"]=> float(16.65338113672920172803060268051922321319580078125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Kotlina Kłodzka - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca - Muzeum Filumenistyczne

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Sudety - atrakcje turystyczne

author: Agnieszka Banach

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Kotlina Kłodzka - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca - Muzeum Filumenistyczne

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Agnieszka Banach

meta_desc: