Dominikana - Puanta Cana

Punta Cana – co warto wiedzieć

Punta Cana jest wizytówką Republiki Dominikańskiej przeznaczoną dla wszystkich turystów poszukujących wymarzonego wypoczynku w karaibskim raju. Ta niezwykła miejscowość wypoczynkowa jest główna atrakcją „Wybrzeża Kokosowego” położonego na wschodzie wyspy przy Canale de la Monica wśród gajów kokosowych, bajecznych raf koralowych i bujnej tropikalnej roślinności.

Największym atutem wybrzeża tej części dominikana jest niekończąca się kilkudziesięciokilometrowa wstęga białego piasku o niezwykle drobnej konsystencji stapiająca się z lazurowym morzem. Idealne warunki do pływania zapewniają rafy koralowe osłaniające liczne zatoki przed potężnymi falami docierającymi z Atlantyku, natomiast wakacyjne słońce i tropikalne drinki sprawiają, że wypoczynek w tym miejscu będzie z pewnością należał do udanych.

Pogoda Punta Cana

Żaden turysta nie będzie zawiedziony temperaturą powietrza, która w Punta Cana rzadko spada poniżej 25°C. Tropikalne palmy rosnące przy plażach dają cień i wytchnienie przed upalnym słońcem, a nieustannie ciepła, krystalicznie czysta i aksamitna woda idealnie nadaje się do wielogodzinnego pływania. Punta Cana jest również wymarzonym miejscem dla rodzin z dziećmi, za sprawą łagodnych zejść do wody i wspaniałego wybrzeża, które specjalnie dla turystów przekształcono w jeden wielki plac zabaw. Niezwykle długi pas piasku doskonale nadaje się do romantycznych spacerów oraz jest idealnym miejscem dla turystów pragnących aktywnie spędzać wolny czas. Nie będą zawiedzeni miłośnicy wszelkich sportów wodnych oraz pasjonaci nurkowania, którzy wzdłuż wybrzeża znajdą atrakcyjne rafy koralowe i bardzo egzotyczny świat podwodnej flory i fauny. Takie otoczenie jest wymarzonym miejscem na spędzenie urlopu, odpoczynek od pracy, oderwanie się od codziennego życia, a także poznanie turystycznych walorów „Karaibów”.

Noclegi Punta Cana

Mieszkańcy tego uroczego zakątka są niezwykle gościnni i przyjaźnie nastawieni do turystów. Obsługują przydrożne stragany zapewniając każdego dnia świeże owoce tropikalne i niezbędne do wypoczynku sprzęty. Można powiedzieć, że Punta Cana powstała wyłącznie dla turystów przylatujących  z różnych zakątków świata. Wybudowano dla nich ogrom cudownych kompleksów hotelowych, w których relaksujący wypoczynek sprawi, że podróżnicy wrócą z wczasów odmłodzeni i pozytywnie nastawieni do życia. Ekskluzywne hotele dysponują setkami pokoi, apartamentami, domkami letniskowymi, willami, basenami oraz niezwykłą infrastrukturą wypoczynkową. Dla turystów przygotowano tropikalne ogrody, restauracje serwujące kuchnie z całego świata, łaźnie, jacuzzi, place zabaw i brodziki dla małych dzieci. Do tego zagwarantowana jest szeroka oferta artystyczna i rozrywkowa. Wieczory można spędzać w romantycznych kawiarniach, na koncertach i w dyskotekach lub obstawiając ruletkę w kasynach. Turyści mają także do dyspozycji szeroki wachlarz dyscyplin sportowych oraz obiekty dbające o regenerację ciała i umysłu. W skład ośrodków wypoczynkowych wchodzi również rezerwat lasu równikowego z kilkunastoma lagunami słodkowodnymi oraz zachwycający Park Ekologiczny Punta Cana. Wczasowy raj położony jest w sąsiedztwie lotniska, więc nie ma problemu z szybkim dotarciem na wymarzone plaże.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(38) "Dominikana - atrakcje, ciekawe miejsca" ["meta_title"]=> string(78) "Dominikana - Punta Cana - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca na Dominikanie" ["meta_desc"]=> string(108) "Dominikana - dowiedz się jakie atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca są na Dominikanie - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(10) { ["address"]=> string(22) "Punta Cana, Dominikana" ["lat"]=> float(18.560076099999999854617271921597421169281005859375) ["lng"]=> float(-68.372534999999999172359821386635303497314453125) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJd_7LXWSRqI4R8_YS7fociGE" ["name"]=> string(10) "Punta Cana" ["city"]=> string(10) "Punta Cana" ["state"]=> string(13) "La Altagracia" ["country"]=> string(10) "Dominikana" ["country_short"]=> string(2) "DO" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "DOM" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Dominikana - atrakcje, ciekawe miejsca

meta_title: Dominikana - Punta Cana - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca na Dominikanie

meta_keys:

meta_desc: Dominikana - dowiedz się jakie atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca są na Dominikanie - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Dominikana - Punta Cana - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca na Dominikanie

meta_keys:

meta_desc: Dominikana - dowiedz się jakie atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca są na Dominikanie - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Dominikana - dowiedz się jakie atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca są na Dominikanie - poleca veturo.pl