Czeskie góry

Czeskie góry

W Czechach nie znajdziemy wprawdzie wysokich szczytów górskich ani tras zjazdowych o długości kilkudziesięciu kilometrów, mimo to oferta czeskich kurortów narciarskich zadowoli każdego miłośnika sportów zimowych.

Wyżyna Czesko-Morawska
Najważniejszym ośrodkiem  kulturalnym, turystycznym i narciarskim Wyżyny Czesko-Morawskiej jest Nowe Miasto na Morawach (Nové Město na Moravě). W ośrodku narciarskim leżącym na obrzeżach miasta na turystów czekają przygotowane turystyczne i wyczynowe trasy biegowe, trzy wyciągi narciarskie na sztucznie zaśnieżanych stokach, parking na 600 samochodów i wypożyczalnie nart. Na Wzgórzu Harusa działa od piątku do niedzieli szkoła narciarska, oferująca naukę jazdy na nartach zjazdowych i biegowych. Nowe Miasto jest znane przede wszystkim z organizacji zawodów Złota Narta i Pucharów Świata.

Karkonosze
Najpopularniejszym ośrodkiem sportów zimowych w Czechach jest Szpindlerowy Młyn. Odbywają się tu znaczące imprezy sportowe. Narciarze mogą zakupić między innymi trzygodzinne skipassy, zarówno na miejscu, jak i przez internet, w korzystnych cenach. Nowością są bramki elektroniczne umieszczone przy wejściach na stacje Hromovka i Svatý Petr. Horní Malá Úpa może pochwalić się sztucznym zaśnieżaniem i nową restauracją SKiMU House przy trasie zjazdowej. W ośrodku Černá hora znajdziemy w tym sezonie 6 automatów do zwrotu kart chipowych.

Szumawa
W najbardziej znanym szumawskim ośrodku narciarskim Špičák została o jedną czwartą zwiększona powierzchnia tras zjazdowych. W miesiącach letnich ośrodek zmienia się w bike park. Niektóre z tutejszych stoków narciarskich zostały poszerzone, dzięki czemu mogą się odbywać na Špičáku międzynarodowe zawody i konkursy. Rozległą modernizację przeszedł w ostatnich latach ośrodek narciarski Lipno. Oferuje on idealne warunki dla rodzin z dziećmi, początkujących narciarzy i grup szkolnych. Skipassy dziecięce obowiązują tu dla osób w wieku do 18 lat.

Góry Izerskie
Perełką Gór Izerskich jest szczyt Jeszczed, z którego rozciąga się piękny widok na Liberec i całą okolicę. Do centrum sportów zimowych Jeszczed możemy dojechać z Liberca komunikacją miejską lub samochodem trasą Praga – Liberec. Największym ośrodkiem narciarskim Gór Izerskich jest Tanvaldský Špičák, który oferuje sześć kilometrów sztucznie zaśnieżanych tras zjazdowych o wszystkich poziomach trudności. Tanvaldský Špičák II jest idealnym miejscem do nauki i treningu młodych narciarzy. Na dzieci czeka wydzielona część trasy zjazdowej z ruchomym dywanem, wyciągiem i wieloma innymi atrakcjami.

Beskidy
Dobre warunki miłośnikom białego szaleństwa oferuje także region Wołoszczyzny Morawskiej. Jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich regionu jest Řeka w pobliżu Třinca. W centrum Skialpin Pustevny kursują skibusy, którymi narciarze dojadą wygodnie aż do głównej trasy zjazdowej.  Na seniorów powyżej 65 lat czekają skipassy w cenie karnetów dziecięcych. Po dniu spędzonym na stoku można zrelaksować się podczas kąpieli w wodzie morskiej o temperaturze 36 stopni w basenie termalnym w Hotelu Wellness  Horal.

Rudawy
Nowa, kryta czteroosobowa kolejka linowa zastąpiła dawny wyciąg talerzykowy Pařezová na Klínovcu. Wydłużona została trasa zjazdowa, obecnie jest ona najdłuższa na Klinovcu. W ośrodku znajdziemy także stok dla początkujących i rodzin z dziećmi. Zaawansowani snowboardziści mogą korzystać z rampy. Centrum narciarskie Bublava-Stříbrná leży w najpiękniejszym zakątku Rudaw, przy granicy z Niemcami. Nowocześnie wyposażony kurort oferuje świetne zaplecze dla narciarzy i snowboardzistów oraz szerokie i bezpieczne trasy zjazdowe o wszystkich poziomach trudności. Dzięki atrakcyjnemu projektowi narciarskiemu Stříbrná – Bleiberg – Bublava, tutejszy ośrodek należy do najważniejszych w Czechach.

Góry Orlickie
Tutejsza wspaniała stacja narciarska Čenkovice należy do regionu narciarskiego Buková hora, największego ośrodka sportów zimowych w Kraju Pardubickim, nagrodzonego złotą odznaką jakości. Narciarze mają tu do dyspozycji trasy o średnim i łatwym poziomie trudności, o całkowitej długości 4000 metrów, osiem wyciągów o przepustowości 4400 osób na godzinę, zjazdy wieczorne i snowpark.
Za najlepszy ośrodek narciarski w Górach Orlickich i jeden z najlepszych w Czechach jest  uważana miejscowość Říčky, leżąca na południowo-wschodniej stronie stoku Zakletý. Zaletą ośrodka jest jego dogodne usytuowanie i szeroka oferta  tras zjazdowych o różnych długościach. Centrum narciarskie Červená Voda dysponuje najdłuższą trasą zjazdową w Górach Orlickich i ogrzewaną czteroosobową kolejką linową. Znajdziemy tu także radary, dzięki którym można zmierzyć prędkość jazdy na nartach.

Jesioniki
Nowoczesny, największy na Morawach ośrodek narciarski Kouty nad Desnou szczyci się pierwszą w Czechach sześcioosobową kolejką linową. Dwie spośród czterech tutejszych  tras zjazdowych mają długość ponad 2  kilometry i wyjątkową szerokość ponad 50 metrów. Bogatą ofertę narciarską uzupełnia słoneczny taras z bufetem w stylu alpejskim, przy górnej stacji kolejki linowej i kilka restauracji przy dolnej stacji.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(73) "Czeskie góry - kurorty narciarskie, Czechy, narty w Czechach - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(75) "Poznaj czeskie góry oraz kurorty narciarskie w Czechach - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(25) "Redakcja/czechtourism.com" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-15.0292968729075" ["lng"]=> string(17) "-3.59237003375968" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "CZE" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Czeskie góry - kurorty narciarskie, Czechy, narty w Czechach - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Poznaj czeskie góry oraz kurorty narciarskie w Czechach - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: Redakcja/czechtourism.com

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Czeskie góry - kurorty narciarskie, Czechy, narty w Czechach - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Poznaj czeskie góry oraz kurorty narciarskie w Czechach - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Redakcja/czechtourism.com

meta_desc: Poznaj czeskie góry oraz kurorty narciarskie w Czechach - poleca veturo.pl