diving1

Pięć najlepszych miejsc na nurkowanie nad Morzem Czerwonym

Od zatopionych machin wojennych i wraków statków z II wojny światowej po kolorowe ogrody koralowe i porośnięte rafami kaniony — wybieramy pięć najlepszych miejsc na podwodne wakacje w Morzu Czerwonym.

Sharm el-Sheikh

Półki koralowe i głębokie uskoki Parku Narodowego Ras Mohammed przyciągają podwodnych odkrywców do nurkowej mekki Sharm el-Sheikh w Egipcie. Kontrast między stonowaną, beżową pustynią nad wodą a sceną w technikolorze poniżej może sprawić, że nurkowie poczują się, jakby wkraczali w inny wymiar. Dobrze wyposażone łodzie nurkowe z przystani w Sharm odwiedzają takie miejsca, jak Jackfish Alley, oferując szansę ujrzenia większych gości rafowych, takich jak żółwie i rekiny.

Dahab

Dla tych, którzy chcą zdobyć licencję Padi, nie ma lepszego miejsca do nauki niż spokojne wody Morza Czerwonego. Dahab, na egipskim wybrzeżu Synaju, jest rajem dla nurków. Jego dedykowane ośrodki nurkowe znajdują się w pobliżu łatwych miejsc do nurkowania z brzegu, takich jak Eel Garden, a po uzyskaniu certyfikatu nurkowie mogą zmierzyć się ze słynną Blue Hole.

Hurghada

Hurghada jest popularnym miejscem na zimowe słońce, ale jest także świetnym punktem wypadowym do jednych z najlepszych miejsc do nurkowania w Morzu Czerwonym.

Nurkowie mogą skierować się nieco na południe, aby podziwiać spadające koralowe ściany Abu Kafan, zbadać rafę koralową w Coral Garden Resort i odwiedzić znane miejsca do nurkowania wrakowego, takie jak Thistlegorm, statek pełen zabytkowych samochodów, który został zatopiony w 1941 roku.

Akaba

Jedyny kurort nad Morzem Czerwonym w Jordanii, Akaba, sugestywnie nazwał miejsca nurkowe, takie jak Rainbow Reef i Ogród Japoński.

Oba są gotowe do eksploracji, ale najbardziej niezwykłą podwodną cechą tego obszaru jest podwodne muzeum wojskowe, które zostało otwarte w 2019 roku, z zatopionymi maszynami wojennymi, w tym czołgiem znajdującym się na dnie morskim na głębokości od sześciu do 10 metrów.

Południowe safari nad Morzem Czerwonym

Nieustraszeni nurkowie wyruszający daleko na południe są nagradzani dziewiczymi rafami, takimi jak legendarne Fury Shoals, z kanionami koralowymi pełnymi ryb i odwiedzanymi przez ogromne stada delfinów wirujących.

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: