google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Hurghada, piaszczyste plaże, błękitne morze i rafy koralowe.

Atrakcje Hurghady

Miasto Hurghada położone nad brzegiem Morza Czerwonego, które jeszcze 30 lat temu było niewielką osadą rybacką, dziś stanowi najpopularniejszy kurort turystyczny w Egipcie.

 

Hurghada, piaszczyste plaże, błękitne morze i rafy koralowe.rafa koralowa w Hurghadzie

mat. prasowe

Hurghada swoją sławę zawdzięcza piaszczystym plażom i słonecznej pogodzie trwającej prawie cały rok. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – od miłośników aktywnego wypoczynku do osób szukających relaksu lub chcących poznać pamiątki po bogatej historii kraju.

Kurort podzielony jest na trzy części. Najstarszą jest Al Dahar z bazarem pełnym sklepików, gdzie można kupić rękodzieła, srebro, złoto, przyprawy, tkaniny itp. Znajduje się tu największy w Hurghadzie meczet, Koptyjski Kościół czy Akwarium. Miejsce to przyciąga turystów atmosferą „prawdziwego" Egiptu. Centrum Hurghady to Sakalla – dzielnica ciągnąca się przez ok. dwa kilometry, pełna dyskotek, sklepów z pamiątkami, niedrogich restauracji i pubów. Osobną część stanowi strefa hotelowa oddalona od centrum kilka kilometrów, gdzie znajduje się większość hoteli.

Pobyt w Hurghadzie to nie tylko luksusowe kurorty i nocne życie, ale także bliskie spotkanie z lokalną kulturą i historią.

Z Hurghady organizowane są wycieczki do Kairu czy Luxoru, gdzie można obcować z zabytkami starożytnej cywilizacji. Popularne są wyjazdy jeepami czy wielbłądami na pustynne safari, gdzie zobaczymy życie w beduińskich wioskach lub rejsy na Koralową Wyspę Giftun – dające możliwość obcowania z bajeczną, podwodną florą i fauną.

Region Hurghady obejmuje jeszcze kilka większych kurortów, między którymi rozciąga się ok. 50 raf koralowych. Główne miejscowości to: El Gouna, Sahal Hasheesh, Makadi i Safaga.

El Gouna – to prywatna miejscowość turystyczna leżąca ok. 20 km na północ od Hurghady. Została wybudowana w 1990 roku przez trzech braci Sawiris, do których nadal należy. Cechuje ją ciekawa architektura, estetyka, wysokiej klasy hotele, bary i restauracje, wąskie uliczki i spokój. Przez sztuczne laguny jest czasem nazywana „egipską Wenecją”.

Sahl Hasheesh – dość młoda miejscowość, która graniczy od południa z Hurghadą. Z założenia miala być obszarem lepiej zorganizowanym i bardziej luksusowym niż El Gouna. Jest tu wiele pięciogwiazdkowych hoteli, willi, apartamentów, wysokiej klasy restauracje i kluby golfowe.

Makadi – jest to hotelowa miejscowość znajdująca się ok. 40 km na południe od Hurghady. Jest tu kilka dużych kompleksów hotelowych, wiele restauracji, sklepów i barów. Kurort ceniony jest głównie ze względu na spokój, cisze i rozległe, piaszczyste plaże.

Safaga – znajduje się ok. 60 km na południe od Hurghady i znajduje się w niej kilka większych hoteli. Słynie z portu, z którego eksportowane są fosfaty i zboże do USA. Poza kilkoma dyskotekami nocne życiu tu praktycznie nie istnieje, a sama miejscowość jest bardzo spokojna.

Soma Bay – to spokojna zatoka Morza Czerwonego znajdująca się ok. 15 km na północ od Safagi. Jest to idealne miejsce na ekskluzywny wypoczynek pośród raf koralowych i pól golfowych. Mieszczką się tu najbardziej luksusowe hotele, centra SPA, szkoły nurkowania i kitesurfingu oraz pola golfowe.

Bez względu na to, którą część Hurghady wybierzemy na wakacyjny wypoczynek, jedno na pewno pozostanie niezmienne: słoneczna pogoda i krystaliczne wody pobliskiego morza.

 

Uderz lekko w białą piłeczkę. Spójrz w górę, ...

Egipt to kraj wyjątkowy, na terenie którego czekają ...

Zamiast spędzić cały pobyt w Egipcie na plaży, ...

Egipt to ulubiony kierunek podróży Polaków. Jeśli i ...

Kair – stolica i największe miasto Egiptu, w ...

https://veturo.pl/article/685/hurghada_piaszczyste_plaze/