rafa koralowa w Hurghadzie

Hurghada, piaszczyste plaże, błękitne morze i rafy koralowe.

Miasto Hurghada położone nad brzegiem Morza Czerwonego, które jeszcze 30 lat temu było niewielką osadą rybacką, dziś stanowi najpopularniejszy kurort turystyczny w Egipcie.  

Z Hurghady organizowane są wycieczki do Kairu czy Luxoru, gdzie można obcować z zabytkami starożytnej cywilizacji. Popularne są wyjazdy jeepami czy wielbłądami na pustynne safari, gdzie zobaczymy życie w beduińskich wioskach lub rejsy na Koralową Wyspę Giftun – dające możliwość obcowania z bajeczną, podwodną florą i fauną.

Region Hurghady obejmuje jeszcze kilka większych kurortów, między którymi rozciąga się ok. 50 raf koralowych. Główne miejscowości to: El Gouna, Sahal Hasheesh, Makadi i Safaga.

El Gouna – to prywatna miejscowość turystyczna leżąca ok. 20 km na północ od Hurghady. Została wybudowana w 1990 roku przez trzech braci Sawiris, do których nadal należy. Cechuje ją ciekawa architektura, estetyka, wysokiej klasy hotele, bary i restauracje, wąskie uliczki i spokój. Przez sztuczne laguny jest czasem nazywana „egipską Wenecją”.

Sahl Hasheesh – dość młoda miejscowość, która graniczy od południa z Hurghadą. Z założenia miala być obszarem lepiej zorganizowanym i bardziej luksusowym niż El Gouna. Jest tu wiele pięciogwiazdkowych hoteli, willi, apartamentów, wysokiej klasy restauracje i kluby golfowe.

Makadi – jest to hotelowa miejscowość znajdująca się ok. 40 km na południe od Hurghady. Jest tu kilka dużych kompleksów hotelowych, wiele restauracji, sklepów i barów. Kurort ceniony jest głównie ze względu na spokój, cisze i rozległe, piaszczyste plaże.

Safaga – znajduje się ok. 60 km na południe od Hurghady i znajduje się w niej kilka większych hoteli. Słynie z portu, z którego eksportowane są fosfaty i zboże do USA. Poza kilkoma dyskotekami nocne życiu tu praktycznie nie istnieje, a sama miejscowość jest bardzo spokojna.

Soma Bay – to spokojna zatoka Morza Czerwonego znajdująca się ok. 15 km na północ od Safagi. Jest to idealne miejsce na ekskluzywny wypoczynek pośród raf koralowych i pól golfowych. Mieszczką się tu najbardziej luksusowe hotele, centra SPA, szkoły nurkowania i kitesurfingu oraz pola golfowe.

Bez względu na to, którą część Hurghady wybierzemy na wakacyjny wypoczynek, jedno na pewno pozostanie niezmienne: słoneczna pogoda i krystaliczne wody pobliskiego morza.

 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(17) "Atrakcje Hurghady" ["meta_title"]=> string(125) "Hurghada, piaszczyste plaże, błękitne morze i rafy koralowe. - Hurghada, Egipt, Podróże, Atrakcje turystyczne, Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(55) "Atrakcje turystyczne i rozrywkowe Hurghady na vetruo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(27.238025098224799336321666487492620944976806640625) ["lng"]=> float(33.82690429216039973425722564570605754852294921875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "EGY" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Atrakcje Hurghady

meta_title: Hurghada, piaszczyste plaże, błękitne morze i rafy koralowe. - Hurghada, Egipt, Podróże, Atrakcje turystyczne, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Atrakcje turystyczne i rozrywkowe Hurghady na vetruo.pl

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Hurghada, piaszczyste plaże, błękitne morze i rafy koralowe. - Hurghada, Egipt, Podróże, Atrakcje turystyczne, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Atrakcje turystyczne i rozrywkowe Hurghady na vetruo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Atrakcje turystyczne i rozrywkowe Hurghady na vetruo.pl