Czarter jachtów w Grecji – wietrzne, urokliwe Cyklady

Grecki archipelag w południowo- zachodniej części Morza Egejskiego, to kuszący kierunek dla wielu żeglarzy. Wystarczy wymienić kilka należących do archipelagu wysp, aby nasza wyobraźnia zaczęła działać. Santorini, Mykonos, Paros… a w głowie już pojawia się idylliczny obrazek greckiej wioski, z białymi domkami z niebieskimi dachówkami i okiennicami oraz niezwykły kolor morza, które otacza wyspy.

Cyklady, wyzwanie dla żeglarzy
Morze Egejskie zapewnia turystom moc wrażeń. Po pierwsze, piękno i wyjątkowość krajobrazu zapadną w pamięć każdej osobie, która spędzi tutaj chociaż jeden dzień. Po drugie, charakterystyczny dla tego regionu wiatr, meltemi, również zapisze się w naszej pamięci. Wiatr ten zmusza żeglarzy do szczególnej ostrożności, ponieważ jest silny, nieprzewidywalny i wywołuje on wysoką falę.
Cyklady charakteryzują się występowaniem meltemi, na szczęście jest to region, gdzie dominuje słoneczna pogoda, z niewielką ilością opadów.

Magiczne wyspy archipelagu
Czarter jachtu jest idealną opcją, na poznanie Cyklad. Ułatwi nam to w dużym stopniu poruszanie się wśród wysp. Santorini jest najbardziej znaną wyspą w archipelagu Cyklad. Jest to wyspa skalista, która w rzeczywistości jest wierzchołkiem zanurzonego w morzu wulkanu. To właśnie ten surowy krajobraz, w połączeniu z typową grecką architekturą, tworzy niezwykłą całość. Największą wyspą archipelagu, jest Naksos. To tutaj znajdziemy najdłuższe, kilkumetrowe plaże. Wyspą, która uchodzi za najpiękniejszą w całym archipelagu, jest Paros. Wyspa słynie z pięknego krajobrazu, ale również z dużych pokładów marmuru. To właśnie marmur z Paros został użyty do rzeźby Wenus z Milo i Nike z Samotraki. Sama wyspa Milos, która również należy do Cyklad, jest idealnym miejscem dla każdego, kto interesuje się archeologią.

Czarter jachtu w Grecji pozwoli na odkrycie niezwykłych miejsc, jakie kryją w sobie greckie wyspy. Cyklady, chociaż wietrzne, to zdecydowanie są jednym z najciekawszych miejsc, na spędzenie wakacji.

Powyższy artykuł został przygotowany z pomocą firmy GlobeSailor.

 Planujesz pierwszy raz w tym roku, zmierzyć się ...

Pod koniec wakacji tradycyjnie ruszyła wielka akcja wyprzedażowa ...

Dubai Aquarium & Underwater Zoo zlokalizowane  w  Dubai ...

 Trudno o kogoś, kto jeszcze nie słyszał o ...

Od sezonu Lato 2020  linie lotnicze AIR FRANCE ...

Jak wynika z danych AirHelp, firmy zajmującej się ...

http://veturo.pl/article/3699/czarter-jachtow-w-grecji-cyklady/