google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Wyspa Andros

Wyspa Andros – najdalej wysunięta na północ Cyklada, druga pod względem wielkości, lśniąca odcieniami brązu dzięki czerwonej ziemi pokrywającej jej terytorium.

Wyspa AndrosWyspa Andros, Cyklady

fot. pixabay.com

Krajobraz wakacyjnego zakątka charakteryzuje się wysokimi, zalesionymi górami i sadami zdobiącymi białe wioski. Stolicą wyspy z uroczym portem, ulicami wyłożonymi marmurem i piaszczystą, złotą plażą zwaną Paraporti jest miejscowość Andros, odgrodzona od reszty lądu zielonymi ogrodami.

Warto zwiedzić dwa muzea z ciekawymi znaleziskami z obszaru wyspy, zrobić zdjęcie przy pomniku Nieznanego Marynarza i wybrać się na spacer po zadziwiających, krętych uliczkach i wąskich zaułkach, by napić się później wybornego wina na smaganym wiatrami Platia Riva. Turyści najczęściej zjeżdżają się do popularnego kurortu Batsi z przepiękną, piaszczystą, dobrze zagospodarowaną plażą o złotym kolorze i bogatym życiem nocnym. Ponadto kurort dysponuje doskonałą infrastrukturą turystyczną, bazą noclegową z dobrymi hotelami, ośrodkami sportów wodnych, wypożyczalniami sprzętów oraz siecią wędrownych szlaków wychodzących w wysokie góry. Przyjemne, piaszczyste plaże Agios Kiprianos, Delavogias i Anerousa obmywane przez lazurową wodę sąsiadują z miejscowością Paleopolis.

Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych na wyspie jest osada Agios Petros, w której można podziwiać niezwykłą i tajemniczą wieżę pozostającą zagadką dla miejscowej ludności. Głównym portem łączącym wyspę ze stałym lądem i kilkoma wyspami Cyklad jest Gavrio, w sąsiedztwie którego wypoczywać można na szerokim pasie piaszczystego wybrzeża.

Grecki archipelag w południowo- zachodniej części Morza Egejskiego, ...

Dodekanez to niezwykły archipelag kilkunastu wysp (dokładnie 12, ...

Głównym składnikiem kuchni greckiej jest oliwa z oliwek, ...

Nazywana przez Wenecjan "Kwiatem Wschodu", jedna z najpiękniejszych ...

Oliwki i loiwa z oliwek, warzywa dojrzewające w ...

Wydarzenia turystyczne

https://veturo.pl/article/3358/cyklady-wyspa-andros-wakacje-plaze-zabytki-zwiedzanie/