google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Golfiarze w Egipcie

Uderz lekko w białą piłeczkę. Spójrz w górę, jak leci. W tle zamajaczą ci piramidy w Gizie. Na tle złotych piasków Egiptu odkryjesz, że możesz poczuć się jak profesjonalista!

Golfiarze w Egipciepole golfowe w Egipcie

American Advisors Group

Golf to sport, który w Egipcie ma dużą renomę. Od czasu powstania pierwszego klubu golfowego w Gezirze, ponad sto lat temu oraz otwarcia pola golfowego Mena House w pobliżu piramid w Gizie pod koniec pierwszej dekady XIX wieku do kraju nad nilem zjeżdżają pasjonaci z całego świata.

Nie skłamiemy, jeśli wspomnimy, że w czasie ostatnich dziesięcioleci golf na świecie stracił nieco na popularności, tymczasem Egipt, w ciągu minionej dekady przeżył prawdziwy rozkwit tego specyficznego sportu. Europejskie turnieje golfowe już dawno włączyły kraj nad Nilem do grona światowej klasy miejsc do gry w golfa. W tym ciepłym kraju jest obecnie około dwudziestu funkcjonujących najwyższej klasy pól golfowych.

Pola golfowe Katameya Dunes i Allegria, oraz klub golfowy Orange Lakes Golf Club znajdziemy na przedmieściach tętniącego życiem Kairu. Mieszczą się one w niedużej odległości od terenów zielonych miasta.

Pasjonaci golfa znajdą też wiele miejsc do uprawiania sportu nad malowniczym Morzem Czerwonym i Morzem Synaj. Tamtejsze tereny pochwalić się one mogą jednymi z najpiękniejszych pól do gry. Nad Morzem czerwonym jest iście rajsko, krystalicznie czyste, błękitne laguny na polu golfowym El Gouna mogą nieco rozpraszać podczas gry. Polecamy także niezwykłe doświadczenie jakim jest granie w golfa w niesamowitym kurorcie Cascades Golf Resort w zatoce Soma Bay.

Na koniec chcielibyśmy polecić pole położone w Porto Marina, niedaleko Aleksandrii. Mieści się ono u wybrzeży Morza Śródziemnego. Osiemnastodołkowe pole jest idealnym miejscem dla początkujących graczy. Jedną z głównych atrakcji jest sama trawa jaką posiano w Porto Marina - przyswajający sól gatunek paspalum, który ułatwia putting i poprawia tor toczenia się piłki.

Na miejscu znajduje się również akademia golfa, która przyznaje certyfikaty graczom, którzy ukończyli trening. Oczywiście z pola golfowego mogą korzystać nie tylko goście hotelowi, ale i indywidualni gracze oraz zorganizowane grupy. Po partyjce golfa kurort w Porto Marina zaprasza na relaks w spa, w skład którego wchodzi kryty basen, łaźnia parowa, sauna i w pełni wyposażona siłownia.

Egipt to kraj wyjątkowy, na terenie którego czekają ...

Zamiast spędzić cały pobyt w Egipcie na plaży, ...

Egipt to ulubiony kierunek podróży Polaków. Jeśli i ...

Kair – stolica i największe miasto Egiptu, w ...

Wody Morza Czerwonego kryją zupełnie inny świat. Żyją ...

https://veturo.pl/article/1536/golfiarze-w-egipcie-sport-atrakcje-turystyczne-egipt/