google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Park Wodny i pierwsza w Polsce Zjeżdżalnia Rakietowa

parki wodne w Polsce

Tychy to miasto położone około 20 kilometrów od stolicy województwa Śląskiego - Katowic. Firma Mostostal Warszawa, nad Jeziorem Paprocańskim, rozpoczęła budowę kompleksu o nazwie Park Wodny Tychy. Inwestorzy mówią o inwestycji, że obiekt będzie ekologiczny!

Park Wodny i pierwsza w Polsce Zjeżdżalnia RakietowaPark Wodny w Tychach

fot. mat. prasowe

Innowacyjność to najważniejsza cecha Parku Wodnego, w skład kompleksu wchodzić będzie m.in: saunarium, klub fitness, strefa wodna (sportu i rekreacji). Popisową atrakcją obiektu będzie wieża ze zjeżdżalniami, gdzie swoje miejsce znajdzie pierwsza w Polsce Zjeżdżalnia Rakietowa, co to takiego?


Zjeżdżalnia Rakietowa (inaczej AquaLoop) to niewątpliwie atrakcja na którą czekają miłośnicy ekstremalnych wrażeń - na tej zjeżdżalni po prostu zapada się podłoga! Ślizg o długości 110m odbywa się z szybkością równą 3x przyspieszenie ziemskie. Różnica poziomów wynosi tu: 15,5 m. Co więcej, w Parku Wodnym Tychy funkcjonować będzie jedyny w kraju symulator surfingu. Dotychczas surfing kojarzył się z wysokimi morskimi falami, od 2017 roku wielbiciele tego sportu nie będą musieli jeździć nad morze!

Tyski obiekt to nie tylko emocje i adrenalina, będzie można tutaj zażyć kąpiel w piwie, a także skorzystać z wanien spa i odnowy
biologicznej.Powierzchnia użytkowa obiektu ma wynosić 16 tyś. metrów kwadratowych a powierzchnia tafli wody około 1700 metrów kw. z czego ok 400 metrów kw. będą zajmowały baseny zewnętrzne. Planowane oddanie obiektu do użytku zaplanowane zostało na 2017 rok.

O największej atrakcji jaką jest zamek w Nowym ...

Trudno uwierzyć, że wszystko zaczęło się od ludowej ...

Największą  atrakcją Jarosławca jest ogromny  Aquapark kompleks  basenów  ...

Pobyt w grodzie rycerskim w Biskupicach pod Byczyną ...

Zgromadzono tu kilkadziesiąt miniatur budowli z całego świata. ...

Turyści w Mrągowie mogą przez cały rok poczuć ...

nocleg

gastronomia

zdrowie i uroda

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/1712/parki-wodne-w-polsce-tychy-atrakcje/