google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kamień Śląski - Sanktuarium św. Jacka

Kamień Śląski, wieś w województwie opolskim, ma wiele atrakcji, dzięki którym zaznacza się wyraźnie na turystycznej mapie Polski. Chlubi się długą, sięgającą średniowiecza historią związaną w swych początkach ze znakomitym rodem Odrowążów, z którego wywodzi się św. Jacek.

Kamień Śląski - Sanktuarium św. JackaKamień Śląski

fot. mat. prasowe

Jest tu także kilka cennych zabytków, a wśród nich piękny XVII-pałac, który przed zupełną ruiną uratowała renowacja przeprowadzona dzięki staraniom diecezji opolskiej.   W pałacu mieści się sanktuarium św. Jacka, Centrum Kulturalno-Naukowe Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego oraz hotel. Turyści po wcześniejszym kontakcie z centrum, mogą zwiedzać kaplicę w pałacowej wieży, a także otaczający zabytek park krajobrazowy. Kamień Śląski słynie również z malowniczego położenia i pięknych kompleksów lasów mieszanych w okolicy. Ich najcenniejszą część objęto ochroną rezerwatową.
Kolejnym atutem jest znakomity klimat, wspomagający leczenie rozmaitych schorzeń. Nie jest zatem przypadkiem, że właśnie tu powstało centrum rehabilitacyjne, a jednocześnie ośrodek wypoczynku – Sebastianeum Silesiacum. Tym, co wyróżnia jego ofertę, jest program hydroterapii realizowany według tradycyjnej bawarskiej metody.

Terapia opiera się na połączeniu doskonałych właściwości leczniczych wody z odpowiednią ilością ruchu, właściwą dietą oraz aromaterapią. Ośrodek ma siedzibę w odbudowanym zespole folwarcznym należącym do zespołu pałacowego. Na piętrze dawnego spichlerza urządzono pokoje hotelowe, a na parterze kawiarenkę internetową, gabinety masażu i zaplecze socjalne. W budynku sportowo-rekreacyjnym powstały kryty basen, sauna, sala do ćwiczeń ruchowych oraz sale do psychoterapii i fizjoterapii. Warto dodać, że Sebastianeum Silesiacum prowadzi także hipoterapię. Znakomita oferta ośrodka cieszy się coraz większym zainteresowaniem kuracjuszy i turystów.

http://www.kamien.biz

Wykorzystano fragmenty przewodnika turystycznego "Polska Pięknieje - sladem funduszy europejskich"
Autorzy tekstów: Jolanta Sieradzka-Kasprzak, Joanna Zaborowska, Wanda Michalska
Wydawca: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa

Pobyt w grodzie rycerskim w Biskupicach pod Byczyną ...

Wieża o wysokości 42 metrów jest pozostałością po ...

Miasto zapisało się na kartach historii w 1348 ...

Park Nauki i Rozrywki w podopolskim Krasiejowie to ...

Zamek Moszna powstał w połowie wieku XVII. Część ...

Nysa - jedno z największych miast na Opolszczyźnie ...

nocleg

gastronomia

atrakcje

https://veturo.pl/article/3081/kamien-slaski-atrakcje-sanktuarium-sw-jacka-rehabilitacja/