Dlaczego tego lata warto odwiedzić Bytom?

Gdy na dworze coraz cieplej, każdy zaczyna planować wakacyjny wyjazd. Zazwyczaj wybieramy morze i góry - ewentualnie mazury.Często są to miejsca, w których byliśmy już nie raz i udajemy się tam ponownie, bo są sprawdzone. Ale jaki jest sens wakacji, jeśli nie będzie nam dane zobaczyć niczego nowego? Pod tym względem jednym z najbardziej lekceważonych regionów jest Śląsk - a konkretniej Bytom i jego okolice.

Bytomskie zabytki – czyli podróż w przeszłość
Na terenie Bytomia jest całe mnóstwo zabytkowych budynków, pomników i innych konstrukcji. Najlepszym tego świadectwem jest chociażby samo Stare Miasto, którego historia liczy aż przeszło 750 lat! Jednocześnie jest to jedna z najstarszych i najlepiej utrzymanych “starówek” w Polsce w ogóle.

Atrakcje turystyczne Bytomia

Oprócz Starego Miasta, w Bytomiu znajduje się również cmentarz żydowski, liczący blisko 300 lat, a także kilka kościołów i innych budowli z okresu od średniowiecza, przez renesans i romantyzm, aż po czasy przedwojenne i powojenne. Wizyta w Bytomiu jest więc świetną okazją dla miłośników historii, którzy chcą poczuć prawdziwą atmosferę minionych lat.

Jednocześnie tak bogata oferta zabytków sprawia, że miasto jest naprawdę wartościowym miejscem pod kątem edukacyjnym. Warto więc udać się tam chociażby z młodszymi członkami rodziny.
Będziemy mogli im pokazać, że historia wcale nie musi być nudna!

Gdzie się udać, aby poczuć kontakt z naturą?
Oprócz obiektów wzniesionych ręką ludzką, możemy też odwiedzić kilka miejsc ściśle związanych z naturą. Pierwszym z nich jest rezerwat drzew bukowych Segiet w Suchej Górze. Najwyższe buki w rezerwacie osiągają wysokość nawet 40 metrów, co jest naprawdę zjawiskowym widokiem.

Drugim “naturalnym” miejscem, które powinniśmy odwiedzić, jest rezerwat ptactwa wodnego, noszący nazwę Żabie Doły. Rezerwat słynie szczególnie z dużego zagęszczenia lęgowego uroczego ptaka, jakim jest bączek zwyczajny.

Gdzie znaleźć idealną bazę wypadową na wyjazd?
Udając się na wakacje do Bytomia, nie można zapomnieć o kwaterze – naszej “bazie wypadowej”. Na szczęście z tym nie będziemy mieli większego problemu. Zarezerwuj nocleg w Bytomiu – z dostępem do kuchni, niedaleko centrum, z wygodnymi łóżkami i odpowiednim wyposażeniem. Wybierając kwaterę, w której naprawdę wypoczniesz, pozwalasz sobie na udany i kompleksowy wyjazd krajoznawczy, z którego będziesz czerpać pełnymi garściami.

Szlaki turystyczne w Bytomiu dla aktywnych podróżników
W Bytomiu znajduje się również bardzo dużo szlaków turystycznych, których przebycie pozwoli nam na obejrzenie i doświadczenie rozmaitych widoków i zjawisk. Jednym z najtrudniejszych oznakowanych szlaków jest Szlak Husarii Polskiej, upamiętniający przemarsz wojsk polskich, ruszających na odsiecz do Wiednia.

Oprócz tego warto wyróżnić także Szlak Powstańców Śląskich, a także Szlak Tysiąclecia czy szlak spacerowy “Bytom – szlakiem tradycji i kultury”. Przebycie wszystkich ścieżek można potraktować jako tygodniowe wyzwanie dla miłośników aktywnego wypoczynku i zwiedzania atrakcji.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(42) "Dlaczego tego lata warto odwiedzić Bytom?" ["meta_desc"]=> string(93) "Na terenie Bytomia jest całe mnóstwo zabytkowych budynków, pomników i innych konstrukcji." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(10) { ["address"]=> string(13) "Bytom, Polska" ["lat"]=> float(50.34838160000000328864189214073121547698974609375) ["lng"]=> float(18.915717499999999517967808060348033905029296875) ["zoom"]=> int(6) ["place_id"]=> string(27) "ChIJS5_-Z-wsEUcRlnyjxJAcRBU" ["name"]=> string(5) "Bytom" ["city"]=> string(5) "Bytom" ["state"]=> string(9) "Śląskie" ["country"]=> string(6) "Polska" ["country_short"]=> string(2) "PL" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(183) "https://www.youtube.com/embed/9NbpEiuOMFc" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Dlaczego tego lata warto odwiedzić Bytom?

meta_keys:

meta_desc: Na terenie Bytomia jest całe mnóstwo zabytkowych budynków, pomników i innych konstrukcji.

watermark:

interesting_places:

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/9NbpEiuOMFc" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Dlaczego tego lata warto odwiedzić Bytom?

meta_keys:

meta_desc: Na terenie Bytomia jest całe mnóstwo zabytkowych budynków, pomników i innych konstrukcji.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Na terenie Bytomia jest całe mnóstwo zabytkowych budynków, pomników i innych konstrukcji.