google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Pieniężno - uroczy zakątek Warmii

Pieniężno atrakcje turystyczne

Spacerkiem po gminie Pieniężno - trasa liczy 17 km

STADION LEŚNY - MOST - "REZERWAT DOLINY RZEKI WAŁSZY" - ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNA - WOJNITY

 

Pieniężno - uroczy zakątek WarmiiPieniężno i okolice

Wydział Promocji w Pieniężnie

Pieniężno zlokalizowane jest w środkowym biegu rzeki Wałszy, mającej charakter rzeki górskiej. Rezerwat przyrody utworzony wzdłuż jej brzegu to atrakcyjna wizytówka miasteczka. Ma około 17km długości i kończy się na wysokości wsi Wojnity. Biegnie  wśród pól  i  lasów, przez Brzostki do Długoboru, poza granice gminy. Zapraszamy na  odkrywanie uroków tego warmińskiego regionu.


Szlak Kopernikowski to szlak pieszy, przeznaczony dla obozów wędrownych i osób zdobywających wyższe odznaki turystyki pieszej. Przebiega przez obszar  doliny rzecznej. Ten trudny do przebycia odcinek robi wielkie wrażenie. Malownicze pagórki, w dolinie wartko płynąca rzeka, niezwykle cenne okazy drzew, bogate poszycie runa leśnego, wiele okazów rzadko występujących ptaków dostarczają turystom wielu wrażeń.


Wytrawnych piechurów zachęcamy do wspinaczki na szczyt Białej Góry i dotarcie do wieży widokowej, skąd widać panoramę całej okolicy. Malownicze krajobrazy Wałszy są atrakcją również dla kajakarzy. Bystry nurt sprawia, że nie jest to trasa łatwa. Po jej pokonaniu dopłyniemy do Pasłęki. Trasa Szlaku Kopernikowskiego w obrębie gminy wynosi 24 km, a Pieniężno leży na jego 103 km. Istniejące tu unikatowe środowisko przyrodnicze i geomorfologiczne przyczyniło się do utworzenia siedmiokilometrowej ścieżki dydaktycznej. Rozpoczyna się pod ruinami zamku w Pieniężnie, następnie biegnie przez jar Wałszy do kapliczki przy "cudownym źródełku". Stamtąd po przekroczeniu rzeki drewnianym mostem, prowadzi wschodnim brzegiem Wałszy do Pieniężna.


Na trasie ścieżki rozmieszczono sześć tablic informujących o charakterystycznych okazach flory i fauny. Znajdujące się tu urządzenia rekreacyjne basen, pięknie odrestaurowana leśniczówka oraz wiata umożliwiają wypoczynek na świeżym powietrzu. Po intensywnej wędrówce o każdej porze roku turystę zapraszają do wypoczynku kwatery agroturystyczne.

dowiedz się więcej o Pieniężnie

Frombork to prawdziwy klejnot ukryty nad Zalewem Wiślanym ...

Chcesz połączyć wypoczynek z przygodą i historią? Odwiedź ...

W wieży zamku we Fromborku od 1510 roku ...

Elbląg nie cieszy się tak wielką popularnością jak ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/1715/pienizno-atrakcje-turystyczne-ciekawe-miejsca-szlak-pieszy/